Wybór odpowiedniej płyty grzejnej Electrolux

Jeśli chodzi o gotowanie, kluczowe znaczenie ma niezawodna płyta grzejna. W firmie Electrolux osiągnęliśmy w tej dziedzinie mistrzowski poziom. Oferujemy urządzenia, które zapewniają doskonałą kontrolę, są łatwe w czyszczeniu i gotują w perfekcyjny sposób. Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, które pomogą Ci wybrać odpowiednią płytę grzejną Electrolux.

Nowa płyta grzejna czy nowa kuchnia?

Jeśli wymieniasz starą płytę grzejną, możesz zastąpić ją urządzeniem o dokładnie takich samych rozmiarach i w tym samym stylu. Natomiast jeśli posiadasz w kuchni odpowiednie instalacje, możesz również zmienić rodzaj zasilania. Jeśli jednak urządzasz nową kuchnię, zadbaj o wybór takiej płyty grzejnej Electrolux, która zapewni Ci najlepsze efekty kulinarne, a ponadto będzie pasować do całości wystroju.

A co z palnikami?

Cztery, pięć czy sześć? Liczba palników w rzeczywistości zależy od tego, jak dużo gotujesz na płycie grzejnej. Jeżeli zatem masz dużą rodzinę, a w Twojej kuchni nieustannie coś bulgocze, wybierz tyle palników, ile tylko się zmieści na dostępnej powierzchni.

Do gotowania używasz...?

Kiedyś dostępne były tylko dwie metody podgrzewania potraw na płycie grzejnej – za pomocą palnika gazowego lub elektrycznego. Gaz zapewnia dobrą kontrolę nad procesem podgrzewania, choć podłączenie instalacji gazowej może być niekiedy kłopotliwe. Promienniki z kolei są bezpieczniejsze i znacznie łatwiej jest je czyścić, ponieważ nigdzie nie ma otwartego ognia. Obecnie jednak dostępna jest jeszcze jedna technologia, która według nas zdobędzie szturmem serca miłośników gotowania. To płyty indukcyjne.

Przed Państwem... Indukcja!

Indukcyjne płyty grzejne Electrolux Infinite wytwarzają ciepło bezpośrednio w dnie naczynia, utrzymując jednocześnie stosunkowo niską temperaturę na swojej powierzchni. A zatem niezależnie od tego, jakiego kształtu użyjesz naczynia, umieszczona w nim potrawa zostanie perfekcyjnie ugotowana. Tego rodzaju płyty mają same zalety: są łatwe w czyszczeniu, niezwykle szybko dostarczają ciepło i są wyposażone w suwakowe elementy sterujące, które zapewniają użytkownikowi pełną kontrolę.

Gdzie kocioł, a gdzie garnek

Jeżeli korzystasz z płyty gazowej lub ceramicznej, wielkość garnka, w którym gotujesz potrawę, ma istotne znaczenie. Dopasowanie właściwej wielkości garnka lub patelni do rozmiaru palnika gwarantuje prawidłowe gotowanie się potrawy. Daje również pewność, że nie marnuje się energia.

Kwestia czystości

Bulgoczące garnki i pryskające olejem patelnie mogą oznaczać tylko jedno – bardzo brudną płytę grzejną. Jeśli masz już dosyć czyszczenia płyty gazowej, być może zechcesz wymienić ją na płytę ceramiczną Electrolux albo naszą najnowocześniejszą płytę indukcyjną – Electrolux Infinite. Obydwie można wyczyścić w mgnieniu oka!

 
Wyślij do znajomego

Wyślij do kolejnych znajomych

Podgląd wiadomości e-mail Witaj, wydaje mi się, że może Cię to zainteresować

Zamknij
 
Określ, gdzie chcesz to udostępnić
Zamknij
 
Wyślij do znajomego

Wyślij do kolejnych znajomych

Podgląd wiadomości e-mail Witaj, wydaje mi się, że może Cię to zainteresować

Zamknij