Troska o tkaniny

Profesjonalne pranie

w domu

Urządzenia Electrolux umożliwiają bezpieczne pranie w domu nawet najdelikatniejszych tkanin. Dbają o pielęgnację ich włókien, żywe kolory i zachowanie fasonu. Dobrze zadbane ubrania dłużej wyglądają jak nowe. Bez konieczności prania chemicznego.

Jak zadbać o ubrania, które dbają o Ciebie

W najbardziej wymagających miejscach, gdzie panują trudne warunki klimatyczne, potrzebne są ubrania, które będą skuteczną ochroną przed złą pogodą. Zadbaj odpowiednio o swoją odzież turystyczną, aby nie tylko wyglądała doskonale, ale też dbała o Ciebie i Twój komfort w trakcie wyjazdów — przez wiele sezonów.

Trzy różne typy kurtek Helly Hansen.

Dbałość o każdą warstwę

Kluczem do ochrony przed czynnikami atmosferycznymi jest wielowarstwowa struktura ubrań. Zewnętrzna warstwa kurtki narciarskiej lub żeglarskiej chroni przed wiatrem, deszczem i śniegiem. Środkowa warstwa — zwykle z polaru lub puchu — zatrzymuje ciepło. Natomiast wewnętrzna warstwa z wełny pomaga w odprowadzaniu wilgoci. Każda z tych warstw pełni równie ważną funkcję, dlatego dbaj o nie, aby wybrana kurtka skutecznie chroniła Twoje ciało — niezależnie od tego, jakie wyzwania postawisz przed sobą.

Kurtki sportowe

Kurtka sportowa Helly Hansen

Jak dbać o kurtkę

Przygotowania do wyjazdu na narty lub wyprawy żeglarskiej często zaczynają się od prania kurtki. Jeśli woda nie spływa dobrze z powierzchni materiału, możesz przywrócić jego właściwości hydrofobowe, piorąc i susząc kurtkę w niskiej temperaturze przed wyprasowaniem. Jeśli oddychalność materiału uległa pogorszeniu, wypierz kurtkę, aby odblokować jego pory. Następnie, po wysuszeniu, wyprasuj kurtkę chłodnym żelazkiem. Zapewnij sobie ochronę i maksymalny komfort, piorąc swoją kurtkę w domu.

Kobieta trzymająca świeżo wypraną kurtkę narciarską Helly Hansen
Najlepsze przygotowanie do sezonu narciarskiego

Odzież przygotowana na sportowe wyzwania, ale wyprana i wysuszona w domu — w urządzeniach Electrolux

Panel wyświetlacza pralki UltraCare

Dodatkowe płukanie dla zapewnienia lepszych właściwości

Do prania kurtki nie używaj płynu zmiękczającego do tkanin, ponieważ zatyka on pory w tkaninie. Wpływa to niekorzystnie na jej właściwości zapewniające wodoodporność i oddychalność. Zamiast tego wybierz płyn do prania bez dodatków. Włącz także dodatkowy cykl płukania, który pozwoli usunąć wszystkie pozostałości detergentu. Dzięki temu kurtka będzie wyglądać i nosić się jak nowa.

Program prania w niskiej temperaturze w pralce Electrolux
Wybieraj rozważnie detergenty

Pamiętaj, aby prać kurtkę żeglarską w niskiej temperaturze, używając detergentu w płynie bez dodatków.

Kobieta trzymająca kurtkę narciarską
Pierz w niskiej temperaturze

Susz kurtkę w niskiej temperaturze. Prasuj ją żelazkiem ustawionym na niską temperaturę, przez ręcznik, aby przywrócić jej właściwości hydrofobowe.

Zbliżenie na kurtkę narciarską
Chroń powierzchnię materiału

Przed praniem i suszeniem kurtki opróżnij wszystkie kieszenie, zapnij rzepy i zasuń zamki błyskawiczne.

UltraCare™ Eco

Zadbaj o jak najlepszy wygląd swoich ubrań, ponieważ świadomość atrakcyjnego wyglądu idzie w parze z dobrym samopoczuciem

Pralka UltraCare Eco

Idealnie czyste pranie w 30°C

Pranie w temperaturze 30 stopni jest nie tylko bardziej korzystne dla środowiska, ale także dla tkanin. Jednak w pralce UltraCare™ Eco rzeczy, które zwykle pierze się w temperaturze 40°C, można prać w temperaturze 30°C. W tak niskiej temperaturze pralka pierze równie skutecznie jak dba o tkaniny. Dzięki temu ubrania dłużej wyglądają i noszą się jak nowe.

Kurtki puchowe

Jak dbać o odzież puchową

Dbając odpowiednio o odzież puchową sprawisz, że w trudnych warunkach ona zadba o Twoje ciepło. Delikatne pranie, w letniej wodzie w pralce UltraCare™ Eco sprawi, że Twoje puchowe ubrania będą dłużej wyglądać i nosić się jak nowe. Umieszczając dodatkowo w bębnie suszarki DelicareCare kulki do suszarki zapobiegniesz zbijaniu się puchu w rogach kurtki. Dzięki temu pozostanie ona przyjemnie miękka i ciepła.

Kobieta patrząca z zadowoleniem na swoją świeżo wypraną kurtkę puchową

Nie pierz ręcznie puchowej odzieży

Jeśli chodzi o pranie puchu, najlepiej sprawdza się pralka. Aby przywrócić jego ochronne właściwości, tylko dodatkowy cykl płukania pozwoli dobrze usunąć z piór pozostałości detergentu. Następnie, aby zachować kształt odzieży, wyjmij ją z bębna bezpośrednio po wypraniu. Nigdy nie wykręcaj ani nie rozciągaj rzeczy, aby pozbyć się nadmiaru wody — wyciśnij ją po ich rozłożeniu na płasko.

Program prania w niskiej temperaturze w pralce Electrolux
Pierz w niskiej temperaturze

Odzież puchową należy prać w letniej wodzie, wybierając cykl delikatnego prania i ustawiając cykl dodatkowego płukania, aby zostały usunięte wszelkie pozostałości detergentu.

Zbliżenie na kulę do suszarki w suszarce bębnowej Electrolux
Wybierz właściwy cykl

Aby uzyskać najlepsze efekty suszenia, wybierz długi cykl i średnią temperaturę, a także użyj kul do suszarki, które sprawią, że ubrania zyskają lekkość, puszystość i przyjemny zapach. Nie wyjmuj ich z suszarki, dopóki nie będą w 100% suche.

Kurtka puchowa Helly Hansen
Chroń powierzchnię materiału

Pierz kurtki puchowe oddzielnie po uprzednim opróżnieniu ich kieszeni, zapięciu rzepów i zasunięciu zamków błyskawicznych, aby uniknąć uszkodzenia powierzchni materiału.

Bluzy z polaru

Jak dbać o odzież z polaru

Zadbaj jak najlepiej o swoje ubrania z polaru, piorąc je w domu. Najlepsze efekty zapewnia pranie w ciepłej wodzie z łagodnym detergentem bez dodatku płynu zmiękczającego do tkanin. Materiały polarowe wchłaniają dużo wody, dlatego warto wybrać opcję dodatkowego płukania, aby usunąć z nich wszystkie pozostałości detergentu. Najlepiej jest również wysuszyć je bezpośrednio po praniu, by przywrócić im miękkość i ładny wygląd.

Program prania w niskiej temperaturze w pralce Electrolux
Pierz z tkaninami syntetycznymi

Nie pierz rzeczy z polaru razem z tkaninami bawełnianymi, ponieważ uwalniają one włókna. Możesz natomiast wkładać je do pralki wraz z innymi tkaninami syntetycznymi, np. z poliestru lub nylonu.

Kobieta trzymająca bluzę z polaru
Nie prasuj — użyj pary

Wysusz bluzę w suszarce, włączając program do suszenia odzieży sportowej lub tkanin syntetycznych. Ale nie prasuj jej. Użyj cyklu parowego, który usunie z polaru zagniecenia i odświeży jego włókna.

Zbliżenie na bluzę z polaru
Chroń powierzchnię materiału

Przed umieszczeniem bluzy w pralce opróżnij wszystkie kieszenie, zapnij rzepy i zasuń zamki błyskawiczne, aby uniknąć uszkodzenia powierzchni polaru.


Jak zadbać o klasyczne ubrania

Przez dziesięciolecia zmieniały się trendy, ale biała koszula była zawsze w modzie. Teraz z łatwością możesz zadbać o jej nienaganny wygląd bez potrzeby korzystania z pralni chemicznej.

Biała koszula z metką z informacjami na temat prania wisząca w salonie

Nieodłączny element garderoby

Garderoba to miejsce, w którym kreujesz swój wizerunek. Eksperymentujesz z nowymi trendami, łącząc je z klasycznymi elementami, takimi jak śnieżnobiała koszula. Łatwa do założenia i zdjęcia. W eleganckim lub codziennym wydaniu — zawsze sprzyja kreatywności. Klasyczna koszula jest swobodna i jednocześnie elegancka — Twoje idealnie czyste malarskie płótno.

Kobieta trzymająca świeżo wypraną, wyprasowaną białą koszulę
Gotowa do szafy

Zapewnij swoim koszulom śnieżnobiałą czystość i wspaniałą świeżość dzięki najlepszej pielęgnacji prania

Rozpięta niebieska koszula
Sprawdź informacje na metce

Przed wypraniem rozepnij koszulę łącznie z kołnierzykiem i mankietami. Sprawdź również informacje na metce dotyczące zalecanej temperatury i sposobu pielęgnacji.

Śnieżnobiała koszula
Wybieraj rozważnie detergenty

Aby Twoja koszula wyglądała jak nowa, używaj proszku do prania z zawartością wybielacza, który sprawi, że biel będzie naprawdę biała.

Schemat pokazujący przestrzeń, jaką należy zachować między praniem a górną powierzchnią bębna.
Pozostaw wystarczająco dużo miejsca

Aby zapobiec osadzeniu się na ubraniach pozostałości detergentu z powodu przeładowania pralki, pozostaw między praniem a górną częścią bębna przestrzeń odpowiadającą szerokości dłoni.

Świeża biała koszula widoczna pod kątem
SteamCare

Sposób na gładkie i świeże tkaniny. Odświeżaj szybko odzież między praniami przy użyciu pary

Pralka SteamCare

Zabierz swoje koszule do spa

Twoje ulubione koszule muszą czasem wiele znosić. W codziennych zmaganiach tracą efekt świeżości, który tak lubisz. Aby przywrócić go w ciągu 30 minut, nasze pralki z technologią SteamCare działają w podobny sposób do spa. Rozluźniają włókna tkanin i usuwają z nich niepożądane zapachy, aby przywrócić to wyjątkowe odczucie świeżości miękkiej i czystej bawełny.

Mężczyzna w koszuli, która jest w połowie pognieciona, a w połowie gładka, aby zilustrować zalety technologii SteamCare

Potęga pary

Powieś swoją koszulę w łazience, gdy bierzesz prysznic, aby przekonać się, jak para potrafi ożywić wygląd odzieży. Zwiększona wilgotność spowoduje wygładzenie zagnieceń i odświeży tkaninę. Jeszcze szybsze i bardziej spektakularne efekty zapewniają nasze pralki z funkcją SteamCare. Dostępny w nich cykl parowy pozwoli Ci sprawić, że rzeczy będą wyglądać jak nowe nawet bez konieczności prania.

Prasowanie koszuli przy użyciu stacji parowej

Sposób na skuteczne i bezpieczne prasowanie

Chociaż program parowy może ograniczyć potrzebę prasowania, gdy jest ono konieczne, wykorzystaj właściwości pary. Aby zapewnić doskonałą gładkość białych bluzek i koszul, nasza stacja parowa wytwarza w krótkim czasie dużą ilość pary, która powoduje rozluźnienie włókien tkaniny. Skraca to do minimum czas, przez który koszula jest poddawana działaniu wysokiej temperatury. Dzięki temu urządzenie nie tylko usuwa zagniecenia, ale także dba o odzież.


Jak zadbać o wełniane ubrania

Zakup wełnianej odzieży, znanej ze swojej trwałości, jest doskonałą inwestycją, jeśli o nią odpowiednio zadbasz. Niezależnie od tego, czy jest to luksusowy płaszcz, czy noszony na co dzień sweter, stosując się do poniższych porad, będziesz długo cieszyć się jego wyglądem.

Pranie rzeczy z wełny

Rozwieszony biały wełniany sweter

Dlaczego warto dbać o wełnę?

Wełna to wspaniały materiał. Jest biodegradowalna, niepalna, a nawet odporna na działanie promieniowania UV. Zapewnia lepszą oddychalność odzieży niż jakikolwiek inny materiał i reaguje na zmiany temperatury ciała. Dzięki temu zapewnia ciepło w niskiej temperaturze i przewiewność, gdy jest gorąco. Tak praktyczny materiał wymaga odpowiedniej pielęgnacji, aby długo wyglądał i nosił się jak nowy.

Logo Woolmark Green
Certyfikat Woolmark

Nawet wełniane tkaniny „przeznaczone tylko do prania ręcznego” mogą być w pełni bezpiecznie prane w naszych pralkach z niebieskim i zielonym symbolem Woolmark

Panel pralki UltraCare Eco sygnalizujący cykl prania w zimnej wodzie
Pranie w zimnej wodzie

Jeśli Twoja pralka nie oferuje cyklu prania wełny, zalecamy wykorzystanie do prania wełny przeznaczonej tylko do prania ręcznego cyklu prania w zimnej wodzie. Ponadto należy zawsze prać wełniane rzeczy wywrócone na lewą stronę.

Biały wełniany sweter
Wybieraj rozważnie detergenty

Unikaj stosowania silnie działających detergentów, detergentów organicznych zawierających enzymy oraz wszelkich detergentów z zawartością wybielaczy. Zaleca się stosowanie specjalnych detergentów do prania wełny.

Ułożone ubrania z wełny
Prawidłowe przechowywanie

Przechowuj swetry złożone na płasko, aby zapobiec ich rozciąganiu. Jeśli musisz przechowywać je w pozycji wiszącej, używaj specjalnych wieszaków do odzieży z dzianiny, aby zapewnić im maksymalne podparcie.

Biały wełniany sweter z etykietą Electrolux informującą o odpowiedniej pielęgnacji

Pranie wełny

Być może mówiono Ci, by nie prać wełny w pralce. Ale czasy się zmieniły. Nasza pralka UltraCare™ Eco nie tylko pierze, ale także dba o każde włókno tkaniny. Miesza ona wstępnie detergent, a następnie płyn zmiękczający z wodą zanim trafi on do bębna. Dzięki temu pranie przebiega bardziej delikatnie i równomiernie, a wełna zyskuje niezrównaną miękkość.

DelicateCare

Jeśli lubisz swoje ubrania, susz je w suszarce, która ma specjalny program do każdej tkaniny

Susz wełniane rzeczy w suszarce

Teraz możesz suszyć w suszarce wełnę, aby zachować ją w doskonałym stanie. Suszarki DelicateCare oferują unikalny program do suszenia wełny. Specjalnie dobrana prędkość obrotów powoduje, że wełniane rzeczy przylegają płasko do ścianek bębna. Zapewnia to równie doskonałe efekty, jak suszenie na płasko. Możesz więc mieć pewność, że Twoje ubrania nie zbiegną się ani nie będą splątane.

Niebieski wełniany sweter

Nigdy więcej prania ręcznego

Gdy chodzi o Twoje ulubione wełniane rzeczy, musisz mieć pewność, że pralka będzie traktować je z najwyższą delikatnością. Nasze pralko-suszarki jako pierwsze tego typu urządzenia na rynku uzyskały certyfikat Woolmark. Organizacja Woolmark to światowy autorytet w dziedzinie pielęgnacji wełny. Dlatego możesz teraz bez obaw prać i suszyć w jednym urządzeniu najdelikatniejsze wełniane rzeczy przeznaczone tylko do prania ręcznego.