Zdrowy dom

W trosce o zdrowy oddech

Według Światowej Organizacji Zdrowia aż 33 z 55 najbardziej zanieczyszczonych miast Unii Europejskiej leży w Polsce . Wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza ma realny wpływ na stan naszego zdrowia. Proste i przez lata stosowane sposoby na poprawę powietrza nie zdają już egzaminu. Jak w nieprzyjaznym środowisku można skutecznie zadbać o swoje zdrowie?  

Dowiedz się więcej

Idealnie wysprzątany pokój, na pierwszym planie odkurzacz i oczyszczacz powietrza Electrolux

Jak walczyć ze smogiem?

W ostatnich dniach jakość powietrza w Polsce znacznie się pogorszyła. W wielu miejscach normy stężenia niezwykle groźnych dla zdrowia benzenu oraz pyłów PM-10 i PM-2,5 przekroczone zostały nawet kilkukrotnie. Smog jest na tyle niebezpieczny, że w Warszawie wydano zalecenia dla szkół o odwołaniu zajęć na powietrzu. Jak zadbać o dobrą jakość powietrza, aby przynajmniej we własnym domu odetchnąć pełną piersią? 

Idealnie wysprzątany pokój

Alergia – poznaj fakty i mity i… oddychaj na zdrowie! 

Alergia nazywana jest dżumą XXI wieku. Według badań ECAP aż 24% Polaków cierpi na alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa, a 11% choruje na astmę. Z każdym rokiem, te przypadłości diagnozowane są u coraz większej liczby Polaków. Ze względu na skalę problemu, niezwykle ważna jest edukacja w tym temacie. Kampania „Oddychaj na zdrowie”, zainicjowana przez Electrolux, promuje najnowszą wiedzę dotyczącą alergii i inspiruje do odpowiedniej profilaktyki – także w zaciszu własnego domu.

Kobieta ćwicząca jogę z dzieckiem

Alergeny powietrznopochodne są niezwykle trudne do wyeliminowania, warto jednak poznać sposoby, by zmniejszyć ich ilość w domu.

Dziewczynka leżąca w łożku

Jak dbać o powietrze w domu, aby oddychać na zdrowie?

Na co dzień zazwyczaj zwracamy uwagę na zapach, przejrzystość czy wilgotność powietrza. Rzadko natomiast zastanawiamy się, jak to, czym oddychamy, wpływa na nasze zdrowie. Tymczasem wielu z nas, nie wiedząc o tym, może mieć alergię na roztocza kurzu domowego, zarodniki pleśni, pyłki roślin, pierze oraz sierść zwierząt.

Odkurzacz UltraSilencer

Przewodnik po alergii

Dowiedz się więcej o faktach i mitach dotyczących alergii z poradnika opracowanego przez dr n.med. Piotra Dąbrowieckiego, alergologa z Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP.

UltraSilencer ZEN

Astma - rosnący problem

W Polsce na astmę choruje ok. 11% społeczeństwa, a liczba zachorowań ciągle rośnie. Dlaczego? Czy istnieje sposób, by zminimalizować ryzyko zachorowania na tę chorobę i jak radzić sobie w codziennym życiu, będąc astmatykiem?

Z badania Epidemiologii Chorób Alergicznych w Polsce (ECAP) wynika, że co czwarty Polak cierpi na alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa, a co drugi alergik uczulony jest na roztocza kurzu domowego. 

Wykurz alergię

Wykurz alergię, czyli odkurzacz dla alergika

Gdy któryś z domowników jest uczulony na alergeny znajdujące się w powietrzu, zwykły sprzęt AGD może okazać się niewystarczająco skuteczny. Jak zatem dobrać najlepszy odkurzacz dla alergika?

Jak przygotować dom na przybycie dziecka?

Dowiedz się więcej o faktach i mitach dotyczących alergii z poradnika opracowanego przez dr n.med. Piotra Dąbrowieckiego, alergologa z Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP.

UltraSilencer ZEN

Gdy Twoje dziecko jest alergikiem

Jak złagodzić objawy alergii u dziecka, szczególnie w okresie pylenia? Czy dom może być bezpiecznym miejscem nauki i zabawy, wolnym od roztoczy i czynników wywołujących uczulenie? Oto kilka sposób na mieszkanie czyste i przyjazne małemu alergikowi.

Panorama wielkiego miasta

Compact living - życie na małej przestrzeni

Postępująca kompaktowość w dziedzinie architektury, wzornictwa oraz towarów nie pozostanie bez wpływu na przestrzeń w naszych domach. Poniższy raport przedstawia główne czynniki stojące za urbanizacją, a także bada wpływ ograniczania przestrzeni mieszkalnej na społeczeństwo i jakość życia, proponując jednocześnie inteligentne rozwiązania, mające uczynić nasze domy bardziej przyjaznymi dla środowiska.

Oczyszczacz powietrza EAP450

Budź się z poczuciem siły, energii i świeżości

Nasze urządzenia pracują ciężko nawet wtedy, gdy śpisz. Wydajne i ciche silniki pozwalają na stałą regulację temperatury i usuwanie zanieczyszczeń z powietrza, Dzięki temu zapewniają komfort za dnia i w nocy.

Oczyszczacz powietrza EAP300

Oddychaj zdrowym i czystym powietrzem

Jakość powietrza, którym oddychamy, jest równie ważna dla naszego zdrowia jak to, co jemy i pijemy. Oczyszczacze powietrza pozwalają czuć się świeżo i zdrowo przez cały dzień, a także dobrze wypoczywać w nocy.