Odkryj

Okapy kuchenne

Wykonany ze szkła i stali nierdzewnej kominowy okap kuchenny nad garnkiem stojącym na płycie indukcyjnej

Gotowanie bez rozpraszania uwagi

Znajdź okap, który będzie wystarczająco wydajny, aby zapewnić świeże powietrze nawet w dużej kuchni, a jednocześnie tak cichy, że działa praktycznie w niedostrzegalny sposób. Nasze okapy pracują z głośnością 40–70 dB, a 40 dB oznacza, że działanie urządzenia jest cichsze niż szept — nawet przy maksymalnej sile wyciągu. Ponadto dzięki zastosowaniu technologii Hob2Hood okap nigdy nie działa z większą mocą niż jest to konieczne.

Okap, którego obsługa nie wymaga użycia rąk

Kiedy jednak zechcesz przejąć kontrolę nad okapem, możesz zrobić to ręcznie z poziomu płyty grzejnej.

Elementy sterujące okapu

Łatwa obsługa i komfortowe gotowanie

Skup się na tym, co naprawdę ważne w kuchni: na przyrządzaniu wspaniałych potraw. Dzięki funkcji Hob2Hood płyta grzejna samoczynnie włącza okap kuchenny i dostosowuje siłę jego wyciągu do intensywności gotowania. Pozwoli Ci to gotować i smażyć potrawy bez konieczności poświęcania uwagi na obsługę okapu.

Okap kuchenny Electrolux który wysuwa się z powierzchni blatu

Największy wybór na rynku

Spraw, by wygląd Twojej kuchni dorównywał panującej w niej atmosferze. Dzięki szerokiemu wyborowi współpracujących ze sobą okapów i płyt grzejnych z łatwością znajdziesz zestaw, który będzie pasował do wystroju Twojej kuchni. Oferujemy największy wybór tego typu urządzeń na rynku. Możesz więc liczyć na ciche, wydajne i niewymagające angażowania rąk oczyszczanie powietrza w kuchni — w takim stylu, jaki najbardziej lubisz.

Kominowy okap kuchenny

Większa świeżość w kuchni dzięki dużej sile wyciągu

Długa żywotność dzięki zastosowaniu filtra ze stali nierdzewnej

Wyspowy okap kuchenny

Efektowne wzornictwo, wyróżniające się w każdej kuchni

Doskonała skuteczność wyciągu, nawet w dużych kuchniach

Wysuwany okap kuchenny

Wysoka energooszczędność (klasa A/A+)

Wydajny, działający prawie bezgłośnie silnik

Lepsza widoczność i przyjemniejsza atmosfera w kuchni dzięki funkcji regulacji natężenia światła

Filtr do okapu Electrolux

Jak działają filtry okapu kuchennego?

W okapach kuchennych stosowane są filtry, które zapewniają świeże powietrze w kuchni i pochłaniają zanieczyszczenia. Filtry przeciwtłuszczowe wychwytują cząsteczki tłuszczu i żywności. Natomiast filtr węglowy oczyszcza samo powietrze, neutralizując wszelkie zapachy. Niektóre filtry są zmywalne i nadają się do wielokrotnego użytku. Inne muszą być wymieniane (filtry na wymianę można kupić w sklepie internetowym Electrolux).

Okap kuchenny Electrolux nad garnkiem na płycie indukcyjnej

Jak energooszczędny jest okap kuchenny?

Obecnie łatwo jest ocenić wydajność okapu i dzięki temu oszczędzać energię. Etykiety z oznaczeniem klasy energetycznej (od F do A+) informują o rocznym zużyciu energii, efektywności pochłaniania zanieczyszczeń, sprawności oświetlenia oraz poziomie hałasu przy maksymalnej prędkości. Firma Electrolux oferuje pełną gamę okapów kuchennych klasy energetycznej A.

Odkryj więcej rozwiązań Electrolux

Okap pochłaniający parę z naczynia stojącego poniżej na płycie indukcyjnej
Odmień swoją kuchnię
Okap kuchenny odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu świeżości w kuchni, aby była miejscem, w którym gotowanie jest prawdziwą przyjemnością.
Filtry na wymianę do okapów kuchennych Electrolux
Kup filtry na wymianę
Znajdź łatwy do wymiany filtr do swojego okapu i zamów go online.
Różne naczynia na płycie indukcyjnej
Szybkie i precyzyjne ciepło
Odkryj płyty grzejne umożliwiające bardziej precyzyjną regulację temperatury i szybsze gotowanie niż zwykłe płyty gazowe i elektryczne.