Sernik

Jedwabiście gładka masa

Kruchy spód

Delikatny i kremowy sernik to doskonały sposób na sprawienie przyjemności sobie oraz innym.

Składniki na sernik

(sernik o średnicy 16 cm)

Ciasto

100 g herbatników razowych, 2 łyżki cukru, 60 g masła (roztopionego)

Masa

500 g serka kremowego, 2 łyżki uniwersalnej mąki, 3 średniej wielkości jajka, 40 ml śmietanki kremówki, 1 łyżeczka ekstraktu waniliowego

Sposób przygotowania

Rozdrabnianie herbatników w blenderze Masterpiece firmy Electrolux

1) Przygotuj doskonały spód

Nagrzej piekarnik do 180°C, a następnie dokładnie rozdrobnij herbatniki w blenderze. Blender Masterpiece to doskonałe narzędzie do tej pracy — wykona ją w kilka sekund. Wymieszaj rozdrobnione herbatniki z roztopionym masłem i cukrem, a następne wyłóż masę (lekko ugniatając) do 16-centymetrowej tortownicy. Aby uzyskać doskonały kruchy spód, piecz go przez 10 minut w temperaturze 180°C.

Blender Electrolux
Sposób na miksowanie, który zapewni Ci lepsze wypieki

Od wspaniałej masy na sernik po jedwabiście gładką zupę — blender Masterpiece to sposób na uzyskanie idealnej, aksamitnej konsystencji.

Cukiernik włączający w piekarniku funkcję PlusSteam

2) Przygotuj masę

Ubij serek na kremową konsystencję, a następnie dodaj cukier, śmietankę kremówkę, ekstrakt waniliowy, mąkę i jajka. Wlej 100 ml wody do komory piekarnika. Obróć pokrętło na symbol funkcji PlusSteam, nagrzej piekarnik do temperatury 180℃ i naciśnij przycisk PlusSteam. Po upływie 5 minut piekarnik będzie gotowy do rozpoczęcia pieczenia.


Odkryj więcej rozwiązań Electrolux

Stół zastawiony ciastami w cukierni Bake For Someone
Dziel się radością pieczenia
Doskonałe wypieki smakują jeszcze lepiej, gdy można się nimi podzielić z kimś bliskim. Dlatego podziel się radością pieczenia (#bakeforsomeone).
Porcja wieprzowej pieczeni ze złocistą skórką i pieczone na chrupko jesienne warzywa
Potęga pary
Para pozwala uzyskać lepszą konsystencję potraw niż w tradycyjnym piekarniku — poczynając od delikatnego pieczonego kurczaka z chrupiącą skórką, a kończąc na złocistych, chrupiących bochenkach chleba.
Piekące się ciasteczka na blasze do pieczenia Electrolux Patisserie
Najlepsza blacha do pieczenia
Dzięki perforacjom, które umożliwiają obieg pary, blacha do pieczenia Inspiration Patiserrie pozwala uzyskać najlepsze efekty pieczenia w piekarniku parowym.