Biszkopt czekoladowy

Ciągnąca się czekolada

Biszkopt lekki jak chmurka

Któż oparłby się kremowemu biszkoptowi czekoladowemu?

Składniki na biszkopt czekoladowy

(ciasto czekoladowe o średnicy 16 cm)

Biszkopt

3 duże jajka, 80 g cukru, 30 g skrobi ziemniaczanej, 40 g mąki, 2 łyżki kakao, 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia

Krem czekoladowy

200 ml śmietanki kremówki, 90 g cukru, 260 g posiekanej gorzkiej czekolady, 30 g masła

Sposób przygotowania

Cukiernik wlewający ciasto do tortownicy

1) Przygotuj masę

Ubij trzy jajka z cukrem w misce do mieszania, aż cukier całkowicie się rozpuści. Przełóż masę do blendera i ubijaj, aż potroi swoją objętość. Urządzenie Kitchen Assistent bardzo ułatwia tę pracę. Przesiej mąkę ziemniaczaną z mąką, kakao i proszkiem do pieczenia. Następnie dodaj suche składniki do ubitych jajek. Wlej masę do tortownicy o średnicy 16 cm.

 Wlewanie wody do komory piekarnika i naciskanie przycisku PlusSteam w wielofunkcyjnym piekarniku Electrolux z funkcją PlusSteam

2) Poddaj działaniu pary dla zwiększenia puszystości

Wlej 100 ml wody do komory piekarnika parowego. Obróć pokrętło na symbol funkcji PlusSteam i nagrzej piekarnik do temperatury 180°C. Naciśnij przycisk PlusSteam i odczekaj pięć minut. Włóż ciasto do piekarnika i piecz przez 25 minut lub do czasu, aż biszkopt będzie gotowy. Przełóż ciasto na ruszt, aby całkowicie ostygło przed udekorowaniem.

Czekoladowa polewa w misce do mieszania

3) Przygotuj jedwabiście gładką masę

Doprowadź w rondlu do wrzenia śmietanę wymieszaną z cukrem. Wlej gorącą śmietanę do miski z masłem i posiekaną gorzką czekoladą. Pozostaw na dwie minuty, a następnie wymieszaj trzepaczką aż do uzyskania jedwabiście gładkiej konsystencji.

Gotowy biszkopt czekoladowy z jedwabistą polewą

4) Złóż w całość swoje dzieło

Teraz przekrój biszkopt na dwie równe warstwy. Rozprowadź połowę masy na jednej warstwie biszkoptu. Połóż na niej drugą warstwę ciasta i rozprowadź na wierzchu resztę masy, aż po same brzegi. Włóż ciasto na ok. 20 minut do chłodziarki, aż masa stężeje. Delektuj się smakiem, pamiętając, aby podzielić się z innymi!


Odkryj więcej rozwiązań Electrolux

Stół zastawiony ciastami w cukierni Bake For Someone
Dziel się radością pieczenia
Doskonałe wypieki smakują jeszcze lepiej, gdy można się nimi podzielić z kimś bliskim. Dlatego podziel się radością pieczenia (#bakeforsomeone).
Porcja wieprzowej pieczeni ze złocistą skórką i pieczone na chrupko jesienne warzywa
Potęga pary
Para pozwala uzyskać lepszą konsystencję potraw niż w tradycyjnym piekarniku — poczynając od delikatnego pieczonego kurczaka z chrupiącą skórką, a kończąc na złocistych, chrupiących bochenkach chleba.
Piekące się ciasteczka na blasze do pieczenia Electrolux Patisserie
Najlepsza blacha do pieczenia
Dzięki perforacjom, które umożliwiają obieg pary, blacha do pieczenia Inspiration Patiserrie pozwala uzyskać najlepsze efekty pieczenia w piekarniku parowym.