Troska o tkaniny

Profesjonalne pranie

w domu

Urządzenia Electrolux umożliwiają bezpieczne pranie w domu nawet najdelikatniejszych tkanin. Dbają o pielęgnację ich włókien, żywe kolory i zachowanie fasonu. Dobrze zadbane ubrania dłużej wyglądają jak nowe. Bez konieczności prania chemicznego.

Jak zadbać o ubrania, które dbają o Ciebie

W najbardziej wymagających miejscach, gdzie panują trudne warunki klimatyczne, potrzebne są ubrania, które będą skuteczną ochroną przed złą pogodą. Zadbaj odpowiednio o swoją odzież turystyczną, aby nie tylko wyglądała doskonale, ale też dbała o Ciebie i Twój komfort w trakcie wyjazdów — przez wiele sezonów.

Trzy różne typy kurtek Helly Hansen.

Dbałość o każdą warstwę

Kluczem do ochrony przed czynnikami atmosferycznymi jest wielowarstwowa struktura ubrań. Zewnętrzna warstwa kurtki narciarskiej lub żeglarskiej chroni przed wiatrem, deszczem i śniegiem. Środkowa warstwa — zwykle z polaru lub puchu — zatrzymuje ciepło. Natomiast wewnętrzna warstwa z wełny pomaga w odprowadzaniu wilgoci. Każda z tych warstw pełni równie ważną funkcję, dlatego dbaj o nie, aby wybrana kurtka skutecznie chroniła Twoje ciało — niezależnie od tego, jakie wyzwania postawisz przed sobą.

Kurtki sportowe

Kurtka sportowa Helly Hansen

Jak dbać o kurtkę

Przygotowania do wyjazdu na narty lub wyprawy żeglarskiej często zaczynają się od prania kurtki. Jeśli woda nie spływa dobrze z powierzchni materiału, możesz przywrócić jego właściwości hydrofobowe, piorąc i susząc kurtkę w niskiej temperaturze przed wyprasowaniem. Jeśli oddychalność materiału uległa pogorszeniu, wypierz kurtkę, aby odblokować jego pory. Następnie, po wysuszeniu, wyprasuj kurtkę chłodnym żelazkiem. Zapewnij sobie ochronę i maksymalny komfort, piorąc swoją kurtkę w domu.

Kobieta trzymająca świeżo wypraną kurtkę narciarską Helly Hansen
Najlepsze przygotowanie do sezonu narciarskiego

Odzież przygotowana na sportowe wyzwania, ale wyprana i wysuszona w domu — w urządzeniach Electrolux

Panel wyświetlacza pralki UltraCare

Dodatkowe płukanie dla zapewnienia lepszych właściwości

Do prania kurtki nie używaj płynu zmiękczającego do tkanin, ponieważ zatyka on pory w tkaninie. Wpływa to niekorzystnie na jej właściwości zapewniające wodoodporność i oddychalność. Zamiast tego wybierz płyn do prania bez dodatków. Włącz także dodatkowy cykl płukania, który pozwoli usunąć wszystkie pozostałości detergentu. Dzięki temu kurtka będzie wyglądać i nosić się jak nowa.

 • Program prania w niskiej temperaturze w pralce Electrolux
  Wybieraj rozważnie detergenty

  Pamiętaj, aby prać kurtkę żeglarską w niskiej temperaturze, używając detergentu w płynie bez dodatków.

 • Kobieta trzymająca kurtkę narciarską
  Program do suszenia kurtek

  Użyj specjalnego programu suszarki DelicateCare, aby Twoja odzież funkcyjna zachowała swoje właściwości.

 • Zbliżenie na kurtkę narciarską
  Chroń powierzchnię materiału

  Przed praniem i suszeniem kurtki opróżnij wszystkie kieszenie, zapnij rzepy i zasuń zamki błyskawiczne.

UltraCare™ Eco

Zadbaj o jak najlepszy wygląd swoich ubrań, ponieważ świadomość atrakcyjnego wyglądu idzie w parze z dobrym samopoczuciem

Pralka UltraCare Eco

Idealnie czyste pranie w 30°C

Pranie w temperaturze 30 stopni jest nie tylko bardziej korzystne dla środowiska, ale także dla tkanin. Jednak w pralce UltraCare™ Eco rzeczy, które zwykle pierze się w temperaturze 40°C, można prać w temperaturze 30°C. W tak niskiej temperaturze pralka pierze równie skutecznie jak dba o tkaniny. Dzięki temu ubrania dłużej wyglądają i noszą się jak nowe.

Kurtki puchowe

Jak dbać o odzież puchową

Dbając odpowiednio o odzież puchową sprawisz, że w trudnych warunkach ona zadba o Twoje ciepło. Delikatne pranie, w letniej wodzie w pralce UltraCare™ Eco sprawi, że Twoje puchowe ubrania będą dłużej wyglądać i nosić się jak nowe. Umieszczając dodatkowo w bębnie suszarki DelicareCare kulki do suszarki zapobiegniesz zbijaniu się puchu w rogach kurtki. Dzięki temu pozostanie ona przyjemnie miękka i ciepła.

Kobieta patrząca z zadowoleniem na swoją świeżo wypraną kurtkę puchową

Nie pierz ręcznie puchowej odzieży

Jeśli chodzi o pranie puchu, najlepiej sprawdza się pralka. Aby przywrócić jego ochronne właściwości, tylko dodatkowy cykl płukania pozwoli dobrze usunąć z piór pozostałości detergentu. Następnie, aby zachować kształt odzieży, wyjmij ją z bębna bezpośrednio po wypraniu. Nigdy nie wykręcaj ani nie rozciągaj rzeczy, aby pozbyć się nadmiaru wody — wyciśnij ją po ich rozłożeniu na płasko.

 • Program prania w niskiej temperaturze w pralce Electrolux
  Pierz w niskiej temperaturze

  Odzież puchową należy prać w letniej wodzie, wybierając cykl delikatnego prania i ustawiając cykl dodatkowego płukania, aby zostały usunięte wszelkie pozostałości detergentu.

 • Zbliżenie na kulę do suszarki w suszarce bębnowej Electrolux
  Wybierz właściwy cykl

  Aby uzyskać najlepsze efekty suszenia, wybierz długi cykl i średnią temperaturę, a także użyj kul do suszarki, które sprawią, że ubrania zyskają lekkość, puszystość i przyjemny zapach. Nie wyjmuj ich z suszarki, dopóki nie będą w 100% suche.

 • Kurtka puchowa Helly Hansen
  Chroń powierzchnię materiału

  Pierz kurtki puchowe oddzielnie po uprzednim opróżnieniu ich kieszeni, zapięciu rzepów i zasunięciu zamków błyskawicznych, aby uniknąć uszkodzenia powierzchni materiału.

Bluzy z polaru

Jak dbać o odzież z polaru

Zadbaj jak najlepiej o swoje ubrania z polaru, piorąc je w domu. Najlepsze efekty zapewnia pranie w ciepłej wodzie z łagodnym detergentem bez dodatku płynu zmiękczającego do tkanin. Materiały polarowe wchłaniają dużo wody, dlatego warto wybrać opcję dodatkowego płukania, aby usunąć z nich wszystkie pozostałości detergentu. Najlepiej jest również wysuszyć je bezpośrednio po praniu, by przywrócić im miękkość i ładny wygląd.

 • Program prania w niskiej temperaturze w pralce Electrolux
  Pierz z tkaninami syntetycznymi

  Nie pierz rzeczy z polaru razem z tkaninami bawełnianymi, ponieważ uwalniają one włókna. Możesz natomiast wkładać je do pralki wraz z innymi tkaninami syntetycznymi, np. z poliestru lub nylonu.

 • Kobieta trzymająca bluzę z polaru
  Nie prasuj — użyj pary

  Wysusz bluzę w suszarce, włączając program do suszenia odzieży sportowej lub tkanin syntetycznych. Ale nie prasuj jej. Użyj cyklu parowego, który usunie z polaru zagniecenia i odświeży jego włókna.

 • Zbliżenie na bluzę z polaru
  Chroń powierzchnię materiału

  Przed umieszczeniem bluzy w pralce opróżnij wszystkie kieszenie, zapnij rzepy i zasuń zamki błyskawiczne, aby uniknąć uszkodzenia powierzchni polaru.

Kawał z pralni

Aby potwierdzić możliwości zakresu prania Electrolux UltraCare™ (pokazując, że możliwe jest pranie delikatnych tkanin w domu), Electrolux nawiązał współpracę z mężczyzną, który chciał zaskoczyć swoją dziewczynę nową pralką.


Jak zadbać o klasyczne ubrania

Przez dziesięciolecia zmieniały się trendy, ale biała koszula była zawsze w modzie. Teraz z łatwością możesz zadbać o jej nienaganny wygląd bez potrzeby korzystania z pralni chemicznej.

Biała koszula z metką z informacjami na temat prania wisząca w salonie

Nieodłączny element garderoby

Garderoba to miejsce, w którym kreujesz swój wizerunek. Eksperymentujesz z nowymi trendami, łącząc je z klasycznymi elementami, takimi jak śnieżnobiała koszula. Łatwa do założenia i zdjęcia. W eleganckim lub codziennym wydaniu — zawsze sprzyja kreatywności. Klasyczna koszula jest swobodna i jednocześnie elegancka — Twoje idealnie czyste malarskie płótno.

Kobieta trzymająca świeżo wypraną, wyprasowaną białą koszulę
Gotowa do szafy

Zapewnij swoim koszulom śnieżnobiałą czystość i wspaniałą świeżość dzięki najlepszej pielęgnacji prania

 • Rozpięta niebieska koszula
  Sprawdź informacje na metce

  Przed wypraniem rozepnij koszulę łącznie z kołnierzykiem i mankietami. Sprawdź również informacje na metce dotyczące zalecanej temperatury i sposobu pielęgnacji.

 • Śnieżnobiała koszula
  Wybieraj rozważnie detergenty

  Aby Twoja koszula wyglądała jak nowa, używaj proszku do prania z zawartością wybielacza, który sprawi, że biel będzie naprawdę biała.

 • Schemat pokazujący przestrzeń, jaką należy zachować między praniem a górną powierzchnią bębna.
  Pozostaw wystarczająco dużo miejsca

  Aby zapobiec osadzeniu się na ubraniach pozostałości detergentu z powodu przeładowania pralki, pozostaw między praniem a górną częścią bębna przestrzeń odpowiadającą szerokości dłoni.

Świeża biała koszula widoczna pod kątem
SteamCare

Sposób na gładkie i świeże tkaniny. Odświeżaj szybko odzież między praniami przy użyciu pary

Pralka SteamCare

Zabierz swoje koszule do spa

Twoje ulubione koszule muszą czasem wiele znosić. W codziennych zmaganiach tracą efekt świeżości, który tak lubisz. Aby przywrócić go w ciągu 30 minut, nasze pralki z technologią SteamCare działają w podobny sposób do spa. Rozluźniają włókna tkanin i usuwają z nich niepożądane zapachy, aby przywrócić to wyjątkowe odczucie świeżości miękkiej i czystej bawełny.

Mężczyzna w koszuli, która jest w połowie pognieciona, a w połowie gładka, aby zilustrować zalety technologii SteamCare

Potęga pary

Powieś swoją koszulę w łazience, gdy bierzesz prysznic, aby przekonać się, jak para potrafi ożywić wygląd odzieży. Zwiększona wilgotność spowoduje wygładzenie zagnieceń i odświeży tkaninę. Jeszcze szybsze i bardziej spektakularne efekty zapewniają nasze pralki z funkcją SteamCare. Dostępny w nich cykl parowy pozwoli Ci sprawić, że rzeczy będą wyglądać jak nowe nawet bez konieczności prania.

Prasowanie koszuli przy użyciu stacji parowej

Sposób na skuteczne i bezpieczne prasowanie

Chociaż program parowy może ograniczyć potrzebę prasowania, gdy jest ono konieczne, wykorzystaj właściwości pary. Aby zapewnić doskonałą gładkość białych bluzek i koszul, nasza stacja parowa wytwarza w krótkim czasie dużą ilość pary, która powoduje rozluźnienie włókien tkaniny. Skraca to do minimum czas, przez który koszula jest poddawana działaniu wysokiej temperatury. Dzięki temu urządzenie nie tylko usuwa zagniecenia, ale także dba o odzież.

Kawał z pralni

Aby potwierdzić możliwości zakresu prania Electrolux UltraCare™ (pokazując, że możliwe jest pranie delikatnych tkanin w domu), Electrolux nawiązał współpracę z mężczyzną, który chciał zaskoczyć swoją dziewczynę nową pralką.


Jak zadbać o wełniane ubrania

Zakup wełnianej odzieży, znanej ze swojej trwałości, jest doskonałą inwestycją, jeśli o nią odpowiednio zadbasz. Niezależnie od tego, czy jest to luksusowy płaszcz, czy noszony na co dzień sweter, stosując się do poniższych porad, będziesz długo cieszyć się jego wyglądem.

Pranie rzeczy z wełny

Rozwieszony biały wełniany sweter

Dlaczego warto dbać o wełnę?

Wełna to wspaniały materiał. Jest biodegradowalna, niepalna, a nawet odporna na działanie promieniowania UV. Zapewnia lepszą oddychalność odzieży niż jakikolwiek inny materiał i reaguje na zmiany temperatury ciała. Dzięki temu zapewnia ciepło w niskiej temperaturze i przewiewność, gdy jest gorąco. Tak praktyczny materiał wymaga odpowiedniej pielęgnacji, aby długo wyglądał i nosił się jak nowy.

Logo Woolmark Green
Certyfikat Woolmark

Nawet wełniane tkaniny „przeznaczone tylko do prania ręcznego” mogą być w pełni bezpiecznie prane w naszych pralkach z niebieskim i zielonym symbolem Woolmark

 • Panel pralki UltraCare Eco sygnalizujący cykl prania w zimnej wodzie
  Pranie w zimnej wodzie

  Jeśli Twoja pralka nie oferuje cyklu prania wełny, zalecamy wykorzystanie do prania wełny przeznaczonej tylko do prania ręcznego cyklu prania w zimnej wodzie. Ponadto należy zawsze prać wełniane rzeczy wywrócone na lewą stronę.

 • Biały wełniany sweter
  Wybieraj rozważnie detergenty

  Unikaj stosowania silnie działających detergentów, detergentów organicznych zawierających enzymy oraz wszelkich detergentów z zawartością wybielaczy. Zaleca się stosowanie specjalnych detergentów do prania wełny.

 • Ułożone ubrania z wełny
  Prawidłowe przechowywanie

  Przechowuj swetry złożone na płasko, aby zapobiec ich rozciąganiu. Jeśli musisz przechowywać je w pozycji wiszącej, używaj specjalnych wieszaków do odzieży z dzianiny, aby zapewnić im maksymalne podparcie.

Biały wełniany sweter z etykietą Electrolux informującą o odpowiedniej pielęgnacji

Pranie wełny

Być może mówiono Ci, by nie prać wełny w pralce. Ale czasy się zmieniły. Nasza pralka UltraCare™ Eco nie tylko pierze, ale także dba o każde włókno tkaniny. Miesza ona wstępnie detergent, a następnie płyn zmiękczający z wodą zanim trafi on do bębna. Dzięki temu pranie przebiega bardziej delikatnie i równomiernie, a wełna zyskuje niezrównaną miękkość.

DelicateCare

Jeśli lubisz swoje ubrania, susz je w suszarce, która ma specjalny program do każdej tkaniny

Susz wełniane rzeczy w suszarce

Teraz możesz suszyć w suszarce wełnę, aby zachować ją w doskonałym stanie. Suszarki DelicateCare oferują unikalny program do suszenia wełny. Specjalnie dobrana prędkość obrotów powoduje, że wełniane rzeczy przylegają płasko do ścianek bębna. Zapewnia to równie doskonałe efekty, jak suszenie na płasko. Możesz więc mieć pewność, że Twoje ubrania nie zbiegną się ani nie będą splątane.

Niebieski wełniany sweter

Nigdy więcej prania ręcznego

Gdy chodzi o Twoje ulubione wełniane rzeczy, musisz mieć pewność, że pralka będzie traktować je z najwyższą delikatnością. Nasze pralko-suszarki jako pierwsze tego typu urządzenia na rynku uzyskały certyfikat Woolmark. Organizacja Woolmark to światowy autorytet w dziedzinie pielęgnacji wełny. Dlatego możesz teraz bez obaw prać i suszyć w jednym urządzeniu najdelikatniejsze wełniane rzeczy przeznaczone tylko do prania ręcznego.

Kawał z pralni

Aby potwierdzić możliwości zakresu prania Electrolux UltraCare™ (pokazując, że możliwe jest pranie delikatnych tkanin w domu), Electrolux nawiązał współpracę z mężczyzną, który chciał zaskoczyć swoją dziewczynę nową pralką.


Jak zachować żywe, intensywne kolory

Tkaniny kolorowe mogą tracić intensywność i blaknąć szybciej niż biała lub ciemna odzież. Wystarczy jednak przestrzegać zasad odpowiedniej pielęgnacji, aby ulubione ubrania zachowały żywe kolory na dłużej.

Nadaj życiu trochę koloru

Kolor oznacza radość i pozytywne nastawienie. Dodaje optymizmu w garderobie i w życiu. Sprawia, że masz więcej energii. Jednak czasami kolorowe ubrania szybko niszczą się i blakną. Jeśli odpowiednio starannie o nie zadbamy i zrozumiemy zasady ich pielęgnacji, odwdzięczą nam się, ciesząc swoim wyglądem przez dłuższy czas.

Detergent powinien nie tylko prać tkaniny, ale także dbać o nie. Do tkanin kolorowych najlepsze są płyny i żele.

 • 1
  Sortuj ubrania

  Ubrania należy sortować według kolorów – jasne barwy takie jak fiolety, czerwienie i pomarańcze można prać razem, podobnie jak jasnoniebieski z zielenią. Jeśli jakaś sztuka odzieży wkładanej do pralki nie pasuje kolorystycznie do pozostałych, zalecamy pranie ręczne.

 • 2
  Pozbądź się plam

  Niektóre plamy wymagają dodatkowych zabiegów: obejrzyj odzież i nanieś niewielką ilość detergentu w płynie na zaplamione miejsca, a następnie delikatnie potrząśnij praniem w wodzie. Unikaj programów prania w wysokiej temperaturze, ponieważ mogą one utrwalić plamy lub odbarwienia.

 • 3
  Na wszelki wypadek – zawsze odwracaj na lewą stronę

  Obracając ubrania na lewą stronę, minimalizujesz ścieranie włókien. Pamiętaj też, aby zostawiać odstęp w pralce między praniem a górną częścią bębna co najmniej na szerokość dłoni. Wybieraj delikatne lub umiarkowane programy prania w niskiej temperaturze (maks. 30 stopni).

UltraMix

Wstępne mieszanie detergentu i płynu do płukania z wodą zapewnia delikatniejsze pranie.

UltraM

Na chłodno

System UltraMix pozwala prać kolorowe ubrania w niższej temperaturze dzięki wyjątkowej funkcji wstępnego mieszania środków piorących. Zarówno detergent, jak i płyn do płukania są oddzielnie mieszane z wodą, zanim dotrą do odzieży, dzięki czemu pranie jest dokładne i delikatne nawet w niższej temperaturze. Technologia Ultramix jest dostępna we wszystkich urządzeniach UltraCare.

Suszenie to także pielęgnacja

Wilgotne tkaniny kolorowe ułożone na sobie mogą farbować, dlatego należy wyjąć je z pralki zaraz po zakończeniu programu. Przed suszeniem odzież najlepiej sortować według tkaniny, a nie koloru. Wynika to z różnego czasu schnięcia tkanin, przez co niektóre mogą zostawać w suszarce dłużej niż to konieczne, co wpływa na ich blaknięcie i przyspieszenie efektu znoszenia.

Kawał z pralni

Aby potwierdzić możliwości zakresu prania Electrolux UltraCare™ (pokazując, że możliwe jest pranie delikatnych tkanin w domu), Electrolux nawiązał współpracę z mężczyzną, który chciał zaskoczyć swoją dziewczynę nową pralką.


Jak zmienić znoszone w zadbane

Para porządnych jeansów to nie tylko ważny element garderoby, ale także inwestycja. Jeśli starannie o nie zadbasz, nabiorą z czasem wyjątkowego charakteru.

Zadbaj o swoje ulubione jeansy

Jeans to wytrzymały materiał, ale trzeba o niego zadbać, aby długo służył. Dotyczy to zwłaszcza spodni kolorowych, z nadrukiem lub efektem sprania. Kluczem do sukcesu jest pranie w niskiej temperaturze i unikanie zbyt intensywnego prania.

Nasz system OptiSense automatycznie dostosowuje program do prania, zapobiegając zbyt intensywnemu praniu.

 • 1
  Zapobiegaj blaknięciu

  Jeansy mogą farbować, więc nie należy ich prać razem z jasnymi ubraniami. Jeżeli Twoja suszarka oferuje taką możliwość, skorzystaj ze specjalnego programu, który delikatnie suszy jeans i zapobiega blaknięciu.

 • 2
  Nowe jeansy – sprawdź metkę

  Niektórzy producenci zalecają, aby pierwsze pranie wykonać ręcznie: obróć jeansy na lewą stronę, wlej do wody niewielką ilość detergentu w płynie i zostaw do namoczenia na 45 minut, delikatnie poruszając je co pewien czas. Następnie dokładnie wypłucz w zimnej wodzie i powieś, aby wysuszyć.

 • 3
  Detergent do jeansu

  Do prania jeansów należy używać odpowiedniego detergentu. Dostępnych jest wiele detergentów przeznaczonych specjalnie do odzieży kolorowej. Do jeansów doskonale nadają się detergenty w płynie i kapsułki do prania, ponieważ delikatniej traktują kolory.

UltraMix

Wstępne mieszanie detergentu i płynu do płukania z wodą zapewnia delikatniejsze pranie

Zadbaj o jeansy podczas prania

System UltraMix nie tylko pierze jeansy, lecz także je pielęgnuje. W przeciwieństwie do innych pralek, które mieszają wodę, detergent i płyn do płukania dopiero w bębnie, nasz wyjątkowy system łączy wszystkie składniki, zanim dotrą do odzieży, co zapewnia delikatniejsze pranie.

Miękkie jeansy po suszeniu

Suszenie jeansów czyni je delikatniejszymi w dotyku. Niektórzy odradzają suszenie jeansów suszarce. Prawda jest jednak inna. Nowoczesne suszarki sprawiają, że jeasny stają się delikatniejsze w dotyku i wracają do oryginalnego kształtu. Wystarczy przestrzegać zaleceń na metce i wyjmować jeansy, gdy są jeszcze lekko wilgotne, aby zapobiec niechcianym zagnieceniom.

Kawał z pralni

Aby potwierdzić możliwości zakresu prania Electrolux UltraCare™ (pokazując, że możliwe jest pranie delikatnych tkanin w domu), Electrolux nawiązał współpracę z mężczyzną, który chciał zaskoczyć swoją dziewczynę nową pralką.


Jak utrzymywać odzież sportową w dobrym stanie

Odzież sportowa sprawia, że czujemy się silniejsi, pewniejsi siebie i bardziej atrakcyjni, na zewnątrz i wewnątrz. Jeśli zadbamy o odzież sportową tak jak o własne ciało, odwdzięczy nam się.

Zadbaj o ubrania sportowe

Kluczem do większej trwałości jest pranie w zimnej wodzie, dlatego unikaj wysokiej temperatury, nawet jeśli ubrania są mocno zabrudzone. Zalecamy program Sport, ponieważ jest on specjalnie dostosowany do odzieży sportowej i pierze ją wydajniej. Pamiętaj o właściwym wyborze detergentu – powinien on usuwać uporczywe plamy i eliminować zapach.

Zalecamy także, aby unikać płynów zmiękczających, zwłaszcza w przypadku tkanin z membraną, takich jak Gore-Tex. Płyny zmiękczające mogą negatywnie wpływać na właściwości oddychania tych tkanin.

 • 1
  Pozbądź się potu

  Bawełniane koszulki pochłaniają wiele wilgoci, wymagają więc specjalnego traktowania. Obróć je na lewą stronę i nanieś detergent w płynie na miejsca pod pachami. Namaczaj przez 30 minut, a następnie wypierz w najwyższej dopuszczalnej temperaturze.

 • 2
  Program Sport lub Syntetyczne

  Jeśli w pralce lub suszarce nie ma programu Sport, można zastosować program Syntetyczne, który jest bardzo podobny. W przypadku znacznego zabrudzenia trzeba tylko dodać cykl płukania. Tkaniny bawełniane i syntetyczne należy suszyć osobno, ponieważ inaczej absorbują wilgoć.

 • 3
  Zachowaj świeżość

  Zadbaj o świeżość torby sportowej między treningami. Włóż parę wkładek do suszarki do torby, żeby zachować jej świeżość i przyjemny zapach między treningami. Nie zostawiaj odzieży sportowej w torbie. Wyciągnij ją jak najszybciej, nawet jeśli planujesz pranie później.

Wstępne mieszanie detergentu i płynu do płukania z wodą zapewnia delikatniejsze pranie

Ultramix

Zadbaj o odzież podczas prania

System UltraMix nie tylko pierze odzież sportową, ale także pielęgnuje ją. W przeciwieństwie do innych pralek, które mieszają wodę, detergent i płyn do płukania dopiero w bębnie, nasz wyjątkowy system łączy wszystkie składniki, zanim dotrą do odzieży, co zapewnia delikatniejsze pranie.

Suszenie jest proste

Najlepsze efekty zapewnia program Sport, ponieważ delikatnie zwiększa skuteczność suszenia. Dzięki dłuższej fazie chłodzenia pod koniec programu ubrania sportowe można założyć natychmiast. Tkaniny bawełniane i syntetyczne schną w różnym czasie, ponieważ inaczej absorbują wilgoć, dlatego warto suszyć je osobno.

Kawał z pralni

Aby potwierdzić możliwości zakresu prania Electrolux UltraCare™ (pokazując, że możliwe jest pranie delikatnych tkanin w domu), Electrolux nawiązał współpracę z mężczyzną, który chciał zaskoczyć swoją dziewczynę nową pralką.