Electrolux Głównym Partnerem 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

12-17 września 2022 r.

 

Ponownie razem w trosce o środowisko

Już po raz drugi będziemy partnerem Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Z każdym rokiem branża filmowa przykłada coraz większą uwagę do wdrażania „zielonych” rozwiązań podczas produkcji. Doskonale to koresponduje ze strategią naszej marki, która od lat zachęca do proekologicznych wyborów. Wspólnie chcemy pokazać, że pozytywne decyzje, które podejmujemy każdego dnia, są w stanie pomóc planecie.

Najbardziej klimatyczny film roku

Electrolux wspiera dobre, „zielone” praktyki w branży filmowej. Właśnie dlatego w tym roku, po raz pierwszy w historii, postanowiliśmy przyznać nagrodę „Klimatyczny film” dla najbardziej przyjaznej środowisku produkcji. Nagroda ta realizuje też wyjątkową misję edukacyjną – przyczynia się do budowy świadomości środowiska filmowego w Polsce na temat zrównoważonej produkcji i promuje najciekawsze rozwiązania.

Drugie życie filmowych kreacji

W dobie kryzysu klimatycznego, tzw. szybka moda przechodzi do historii, w podobnym kierunku zmierza produkcja filmowa. Na wystawie Electrolux będzie można zobaczyć pięć kultowych kreacji pochodzących z najpopularniejszych polskich filmów, których historia nie zakończyła się na pojedynczym występie. Co istotne, wystawa stanowi doskonały przykład spojrzenia na kostiumy przez pryzmat ponownego ich wykorzystania w kolejnych produkcjach.

Czysta klasyka — na ekranie i w szafie

Tym, co łączy Electrolux i FPFF w Gdyni jest troska o zrównoważony rozwój. W zeszłym roku objęliśmy patronat nad sekcją "Czysta klasyka", dzięki której widzowie mogli obejrzeć zrekonstruowane cyfrowo klasyki polskiej kinematografii. Wiekowe filmy, tak jak wiekowe ubrania, zasługują w końcu na drugą szansę. Co więcej, wspólnie z Ubrania do Oddania otworzyliśmy strefę z modą z drugiego obiegu. To dowód na to, że dzięki modzie cyrkularnej można stworzyć dowolne stylizacje, nawiązujące do różnych stylów i lat.

Dobre kreacje cieszą dłużej

Aleksandra Jatczak-Repeć to doktor nauk humanistycznych, adiunkt na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, historyk mody i sztuki, a także autorka wielu artykułów i opracowań naukowych.


Aleksandra to również kurator wystawy Electrolux pt. “Dobre kreacje cieszą dłużej”, którą będzie można zobaczyć podczas 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Co znajdzie się na wystawie, jakie były motywy stojące za jej powstaniem i co sądzi o niej Aleksandra? Dowiecie się tego z poniższego artykułu. Przyjemnej lektury!