Chłodne ukojenie w upalne dni

Chłodne ukojenie w upalne dni

Domowe triki

Najważniejszym elementem dbania o własny komfort podczas upałów jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Najlepiej sprawdzi się w tej roli woda mineralna z dodatkiem cytryny. Dobrym sposobem może się okazać także stara żeglarska metoda, jaką jest picie herbaty z… solą. Ten napój, mimo że nie zachwyci nas smakiem, ochłodzi organizm lepiej niż cokolwiek innego. Warto mieć pod ręką także mgiełkę w sprayu, która w przypadku wyjścia z domu, może nam ułatwić przetrwanie w pełnym słońcu. Jednak najważniejsze, aby podczas upałów znaleźć przestrzeń, w której będziemy mogli się schłodzić. Takim miejscem powinien być nasz dom. Aby ochłodzić powietrze w domu, powinniśmy otwierać okna na noc i zamykać je wczesnym rankiem. Warto także zasłonić rolety, żeby w ciągu dnia wpuszczać jak najmniej promieni słonecznych do wnętrza. Jeśli natomiast to nie wystarczy, z pomocą przychodzi technologia. 

Wsparcie technologii

Nowoczesne klimatyzatory są najskuteczniejszym sposobem na ochłodzenie powietrza w domu. Decydując się na taki zakup, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim funkcjonalność i komfort użytkowania. Electrolux projektuje urządzenia z myślą o zapewnieniu koniecznych elementów zdrowego domu dla swoich konsumentów. Dlatego klimatyzatory szwedzkiej marki nie tylko ochładzają powietrze, ale jednocześnie poprawiają jego jakość. Elegancki klimatyzator OptiBreeze X3 został wyposażony w system PureO2, który oczyszcza powietrze. System ten chroni przed bakteriami, pleśnią, alergenami, a także efektywnie absorbuje dym i inne zapachy. Z kolei zdalnie sterowany programator CONTROLBOXWIFI umożliwia ustawienia czasu działania urządzenia oraz odpowiedniej temperatury. Dzięki temu, możesz budzić się w idealnie komfortowych warunkach i wracać po pracy wprost do chłodnego wnętrza.

Ciche chłodzenie

Urządzenia klimatyzacyjne w celu maksymalizowania skuteczności, powinny być włączone niemal nieustannie. Dlatego bardzo ważna jest ich cicha praca. Jednostka wewnętrzna klimatyzatora Electrolux OptiBreeze X3 emituje dźwięki o maksymalnym poziomie głośności od 21 dB do 25 dB, w zależności od wybranej wersji . Dzięki temu, można spokojnie spać, nawet kiedy urządzenie jest włączone przez całą noc. Co więcej, model ten odznacza się wysoką klasą energetyczną A++ funkcji chłodzenia i A+ funkcji ogrzewania. Dodatkowo, jest przyjazny dla środowiska – gaz R32 ogranicza potencjał tworzenia efektu cieplarnianego o 72% w porównaniu ze standardowym czynnikiem chłodniczym R410a, pomagając tym samym w walce ze zmianami klimatycznymi. W ten sposób można cieszyć się świeżym i chłodnym powietrzem, jednocześnie pozostając w zgodzie z ekologią.    

Przenośny komfort

W przypadku, kiedy chcemy ochłodzić powietrze w kilku pomieszczeniach, warto zastanowić się nad wyborem klimatyzatora przenośnego. Przykładem takiego urządzenia może być klimatyzator AirFlower EXP26V578HW marki Electrolux, który poza oryginalnym designem, cechuje się   wysoką skutecznością działania. Dzięki cylindrycznemu kształtowi i owalnej konstrukcji, specjalny system AirSurround zapewnia równomierny przepływ powietrza, które zamiast płynąc w jednym kierunku, jest kierowane spiralnym strumieniem w górę, skąd opada i ponownie dostaje się do urządzenia. Model AirFlower jest także jednym z najszybszych w instalacji przenośnych klimatyzatorów dostępnych na rynku – dołączony zestaw WindowKit umożliwia zamontowanie rury wydechowej w ciągu zaledwie 30 sekund. Pozwala to na swobodne przenoszenie urządzenia między pomieszczeniami, dzięki czemu możemy chłodzić powietrze dokładnie w tym miejscu, w którym aktualnie przebywamy. 

Świeże powietrze w pięknym stylu

Electrolux, jako marka o skandynawskich korzeniach, na równi z funkcjonalnością produkowanych urządzeń, stawia design. To szczególnie ważny element w przypadku klimatyzatorów, które zamiast wybijać się na pierwszy plan wystroju, powinny raczej wtapiać się w tło danego pomieszczenia. Klimatyzatory Electrolux odznaczają się stylowym, minimalistycznym wyglądem, który dopasuje się do każdego wnętrza. Eleganckie, faliste linie obudowy modeli OptiBreeze zyskały nawet uznanie specjalistów, zdobywając prestiżową nagrodę Red Dot, która jest znakiem firmowym doskonałego wzornictwa. Z kolei przenośny klimatyzator AirFlower to jedyne urządzenie na rynku inspirowane wyglądem róży, dzięki czemu wyróżnia się wyrafinowaną elegancją. Klimatyzatory Electrolux łączą więc w sobie najważniejsze elementy dla tego typu urządzeń – funkcjonalność, ekologię i design.  

Klimatyzatory

Ciesz się chłodem i świeżością, nawet w najgorętsze lato, dzięki naszym klimatyzatorom.