Pierz, susz, noś dłużej wspólnie z Electrolux i Tomaszem Ossolińskim

Troska o naszą planetę to również dbanie o ubrania. Wiele z nas zadaje sobie pytanie, czy można dobrze wyglądać, nosząc ubrania, które nie pochodzą z najnowszych kolekcji domów mody. Tomasz Ossoliński, ceniony projektant oraz uznany krawiec, udowadnia, że styl, to przede wszystkim klasyczne, ponadczasowe rozwiązania. W przypadku mody, mniej może oznaczać więcej, a to, czego naprawdę potrzeba nam więcej, to szacunek do środowiska.

Odkryj zalety Szafy kapsułowej z Tomaszem Ossolińskim

Klasyczna biała koszula to must have w szafie każdej kobiety!

Zobacz jak łatwo możesz zmienić jej oblicze, stosując porady Tomasza Ossolińskiego.

Dżins to ponadczasowy klasyk, którego nie może zabraknąć w Twojej garderobie.

Uniwersalny charakter tej tkaniny pomoże Ci stworzyć stylizacje na wiele okazji.

Jeden trencz może sprawić, że Twój look każdego dnia będzie wyglądał inaczej!

Sprawdź z czym go połączyć, aby zawsze wyglądać doskonale.

Sprawdź, jak Tomasz Ossoliński przerabia ubrania, by nosić je dłużej.

Obejrzyj i zrób to sam/a!

Twoje dżinsy już dawno wyszły z mody? To nie powód, żeby je wyrzucać! Przekonaj się razem z Tomaszem Ossolińskim, jak możesz je przerobić.
Ulubiony sweter skurczył się w praniu? Tomasz Ossoliński pokaże Ci, jak w łatwy sposób możesz nadać swoim ubraniom drugie życie.
Nie obawiaj się trudnej plamy, która odbierze Ci przyjemność dalszego noszenia ulubionego ubrania. Sprawdź jak je uratować!

Czy pranie i suszenie może pomóc w dbaniu o naszą planetę? Owszem. Sprawdź, jak możesz to zrobić bez zbędnego wysiłku.

Siedem łatwych sposobów na bardziej ekologiczne pranie

Większość ludzi rozumie zalety dbania o ubrania, ale 5 na 10 osób nie wie, jak prać w sposób bardziej ekologiczny. Pranie zgodne ze starymi nawykami jest bardzo powszechne, ale warto pamiętać, że niewielkie zmiany przyzwyczajeń, które nie wymagają wysiłku, mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na środowisko naturalne. Poznaj nasze wskazówki jak wydłużyć żywotność tkanin, by nasze ubrania służyły nam na dłużej.

 

Elegancka pralka Electrolux
Obniż temperaturę

Obniż temperaturę

Pranie ubrań w 30°C zamiast w 40°C, może obniżyć zużycie energii nawet o 30%.

 

 

 • Oszczędzaj wodę
  Oszczędzaj wodę

  Używaj pary, aby odświeżać ubrania, gdy nie wymagają one pełnego prania. Zaoszczędzisz ponad 40 litrów wody w czasie jednego cyklu.

 • Oszczędzaj detergent
  Dobierz odpowiedni detergent

  Do prania kolorowych ubrań używaj detergentów w płynie, ponieważ proszki mogą zawierać środki wybielające, które mogą powodować blaknięcie kolorów.

 • Zmiękczacz do tkanin
  Zmiękczaj tkaniny

  Używaj zmiękczaczy do tkanin, ponieważ zwiększają one wytrzymałość włókien, dzięki czemu ubrania zachowują swój kształt na dłużej.

 • Właściwe dozowanie detergentów
  Dozuj detergent we właściwy sposób

  Pamiętaj o właściwym dozowaniu detergentu, które różni się w zależności od twardości wody i ilości prania. Zbyt duża ilość detergentu może powodować blaknięcie kolorów ubrań i niszczenie tkanin, natomiast zbyt mała ilość detergentu może sprawić, że ubrania z czasem zmatowieją lub poszarzeją.

 • Pierz mniej, odkryj parę
  Pierz mniej, odkryj parę

  Używaj pary, aby odświeżać ubrania, gdy nie wymagają pełnego prania. System SteamCare zmniejsza również zagniecenia na odzieży, dzięki czemu możesz mniej prasować, a co za tym idzie, oszczędzać energię elektryczną.

 • Susz bezpiecznie, przywracając oryginalne właściwości tkaninom outdoorowym
  Susz bezpiecznie, przywracając oryginalne właściwości tkaninom outdoorowym

  Susz w suszarce sportową odzież, dzięki czemu przywrócisz właściwości jej membran. Sprawi to, że będzie służyć Ci dłużej, zachowując swoje właściwości.

Pranie w 30°C jest lepsze niż w w 40°C

Większość z nas chciałaby prać w sposób bardziej przyjazny dla środowiska, ale wydaje nam się, że niskie temperatury nie usuwają skutecznie zapachu i plam. Jednak dzięki zaawansowanej technologii prania, 30°C może być tak samo wydajne jak w 40°C. Jedyna różnica jest taka, że zużyjemy mniej energii i będziemy dłużej cieszyć się intensywnymi kolorami ubrań. Wybierając funkcję UltraWash w pralkach Electrolux wypierzesz swoje ubrania w 30°C i zaoszczędzisz nawet do 30% energii.

Odświeżaj parą w programie Steam Care, dbając o swoje ubrania i planetę

Pełny cykl prania jest często całkowicie niepotrzebny, szczególnie gdy zależy Ci tylko na szybkim odświeżeniu odzieży. Używając pary oszczędzasz wodę, jednocześnie przedłużając życie odzieży, a zarazem planety. Dodatkową zaletą jest to, że odświeżanie parowe redukuje zagniecenia, skracając czas prasowania.

Wiele pralek i suszarek Electrolux jest wyposażonych w program Steam Care, który stosuje parę w ostatnim cyklu prania lub suszenia. Możesz też skorzystać z niego oddzielnie, nie uruchamiając całego cyklu.

Zadbaj o trwałość ubrań dzięki funkcji AutoDose

Używanie zbyt dużej ilości detergentu może uszkodzić włókna w ubraniach. Pamiętaj, że waga załadunku prania oraz rodzaj wody w Twojej okolicy mają wpływ na to, ile detergentu należy użyć.

Aby poradzić sobie z tą kwestią, wiele pralek Electrolux jest wyposażonych w funkcję AutoDose, która automatycznie dozuje odpowiednią ilość detergentu i zmiękczacza.

Pożegnaj się ze zbyt wysoką temperaturą suszenia dzięki suszarkom bębnowym

Nowoczesne suszarki bębnowe ponownie wykorzystują wytworzone wewnątrz ogrzane powietrze, jednocześnie obniżając temperaturę niezbędną do uzyskania satysfakcjonujących rezultatów. Czy wiesz, że dzisiejsza technologia pozwala suszyć w suszarce nawet tak delikatne materiały, jak wełna czy jedwab?


Wiele pralek i suszarek Electrolux jest wyposażonych w programy przeznaczony do odzieży outdoorowej i funkcjonalnej.

Zobacz produkty

5

5(100  Opinie )

Suszarka PerfectCare 800 DelicateCare z systemami SmartSense, GentleCare i SensiCare oraz programami „Pościel XL” i „Mieszane XL” , pojemność 8 kg.
5

5(22  Opinie )

Pralka ładowana od frontu PerfectCare 800, z systemami UltraCare i SensiCare oraz programem UltraWash i funkcja TimeManager, pojemność 8 kg.
 • System SteamCare
 • System UltraCare
 • System SensiCare
5

5(43  Opinie )

Pralka PerfectCare 800 UltraCare, która zapewnia wstępne mieszanie detergentu z wodą, z systemami SensiCare, SteamCare i FreshScent, pojemność 8 kg.
 • System UltraCare
 • System SteamCare
 • System SensiCare
4,9

4,9(66  Opinie )

Zaawansowana pralka ładowana od frontu PerfectCare 800 z systemami UltraCare i SteamCare, funkcją AutoDose i możliwością zdalnego sterowania, pojemność 9 kg.
 • System SteamCare
 • System UltraCare
 • System SensiCare
 • AutoDose