Odkryj

Kalendarz zanieczyszczeń

Sezonowość występowania można również zauważyć w przypadku pojawiania się czynników chorobowych takich jak bakterie czy wirusy, które są wrażliwe na warunki środowiskowe. Można to zaobserwować na przykładzie sezonowego występowania grypy. W Polsce najwięcej osób choruje na nią zimą. Jedną z przyczyn jest przebywanie w słabo wentylowanych pomieszczeniach, w których bakterie i wirusy mogą się łatwiej rozprzestrzeniać. Dzięki oczyszczaczowi powietrza Electrolux Pure A9 możemy się ich pozbyć prawie w stu procentach z pomieszczeń, w których przebywamy.

Kolejnym uciążliwym dla wielu z nas czynnikiem są występujące w powietrzu alergeny, które gównie występują wiosną i latem w czasie pylenia różnych roślin. Na zewnątrz możemy się chronić przed nimi głównie za pomocą leków, ale w domu komfort alergików znacznie poprawi oczyszczacz powietrza wyposażony w Filtr Electrolux Breathe, który idealnie wyłapuje krążące w powietrzu pyłki roślin.

O tym w jakich okresach należy zwrócić szczególną uwagę na zanieczyszczenia i jak się przed nimi chronić mówi ekspert dr hab. inż. Artur Badyda, profesor Politechniki Warszawskiej na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska.

 „Mając na uwadze, że w szczególności w okresie zimowym, nakłada się na siebie kilka czynników ryzyka, mogących wpływać na naszą podatność na różnego rodzaju infekcje, przeziębienia, czy zaostrzenia istniejących chorób układu oddechowego, bardzo ważne jest, aby dbać o oddychanie czystym powietrzem, choćby we wnętrzach naszych domów i mieszkań”.

Ciężko jest nam zadbać o jakość powietrza na zewnątrz, ale w trosce o nasze zdrowie, zróbmy to w naszym najbliższym otoczeniu.