Wprowadzamy nowe etykiety energetyczne

Komisja Europejska wprowadza właśnie rozporządzenie, które zmieni zasady gry. Ma to zachęcić do produkcji bardziej wydajnych i zrównoważonych ekologicznie urządzeń. Electrolux szybko przystosowuje się do nowych przepisów UE i wprowadza identyfikację wizualną etykiet wydajności energetycznej. Dotyczyć to będzie takich grup produktów jak pralki, pralko-suszarki, zmywarki do naczyń czy chłodziarki, w tym te przeznaczone do przechowywania wina.

Nowe etykiety będą widoczne dla użytkowników z UE w sklepach stacjonarnych i online od 1 marca 2021 roku.

Przejście od starych do nowych etykiet energetycznych

Począwszy od listopada 2020 roku, wszystkie nowe produkty marki Electrolux mają dwie etykiety. Jedna przedstawia bieżącą klasyfikacje, a druga — klasyfikacje od A do G, która wejdzie w życie w marcu 2021 r. Tym samym zakupić będzie można produkty z dwoma etykietami energetycznymi. Nowa etykieta energetyczna z kodem QR będzie dostępna od 1 marca 2021 roku, a do tego czasu można ją ignorować.

Wydajność energetyczna zakupionego produktu pozostaje niezmienna. Zmienia się jedynie klasyfikacji, tj. litera na etykiecie energetycznej, a nie wydajność produktu.

Stara a nowa etykieta energetyczna

Nowa etykieta jest bardziej szczegółowa, zawiera nowe elementy dotyczące wydajności, bardziej surowe wymagania związane z ekologią oraz nową metodą testowania.

 • Skala na starej etykiecie
  1
  Obecna skala na etykiecie, A+++ – D

  Obecna etykieta posiada 4 klasy z literą A, od A do A+++, i taką klasę ma większość urządzeń znajdujących się dziś w ofercie. Jest to mylące, gdyż nie przedstawia skali od wysokiej, przez średnią, po niską klasę energetyczną.

 • Skala na nowej etykiecie
  2
  Nowa skala na etykiecie, A–G

  Powyższy obrazek to przykład możliwego odpowiednika nowej etykiety klasyfikacji energetycznej (klasa B) w przypadku urządzenia, które wcześniej klasyfikowano jako urządzenie klasy A+++. Chociaż wydajność energetyczna sama w sobie nie ulega zmianie, sama skala — tak, co oznacza, że nowe, niższe klasy nadal uznajemy za wydajne w ramach obowiązujących standardów. To pozostawia również przestrzeń w górnej części skali, gdyż opracowywane są jeszcze bardziej wydajne technologie.

Proponujemy ekologiczne urządzenia, które znacznie wykraczają poza klasę energetyczną

Electrolux, dążąc do zrównoważonego rozwoju, oferuje ekologiczne urządzenia, które daleko wykraczają poza samą klasę energetyczną.

Nasze urządzenia chłodnicze pomagają zachować wysoką jakość żywności na dłużej, wspomagając zapobieganie marnowaniu żywności i sprawiając, że zrównoważone jedzenie to preferowany wybór.

Nowe sterowanie QuickSelect z ECOMETRem pozwala monitorować zużycie wody i energii.

Pralki i suszarki Electrolux zapewniają lepszą pielęgnację i przedłużają trwałość ubrań, zmniejszając tym samym wpływ na środowisko.

Nasze zobowiązanie do zapewnienia zrównoważonego jedzenia

Dążymy do tego, by zrównoważone podejście do jedzenia było pierwszą opcją wyboru każdego. Naszą ambicją jest — poprzez projektowanie rozwiązań służących ochronie jakości żywności — by każdy mógł cieszyć się zdrową dietą i ekologicznym życiem.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Nasze zobowiązanie do zapewnienia zrównoważonego prania

Nie ulega wątpliwości, że ciągły wysiłek zmierzający ku zmniejszeniu poziomu zużycia energii naszych sprzętów i sprawieniu, by były bardziej energooszczędne, to jedna z metod wspomagania redukcji emisji. Ale nasze produkty to znacznie więcej niż kwestia energii. Tworzymy lepszą przyszłość, zmierzając ku osiągnięciu neutralności węglowej do roku 2030. Naszym celem jest, by Twoje ubrania nadawały się do użytku dwa razy dłużej — a wszystko dzięki ulepszaniu naszych technologii, zmniejszaniu zużycia wody i redukowaniu o połowę wpływu, jaki nasz sprzęt wywiera na środowisko.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Odkryj nasze ekologiczne urządzenia kuchenne, które zapewniają o wiele więcej niż tylko wydajność energetyczną

Chłodnictwo

Nasze urządzenia chłodzące pomagają minimalizować marnowanie żywności i zachęcają do bardziej zrównoważonego jedzenia.

Chronimy jakość żywności, zapewniając stabilną temperaturę i właściwą wilgotność.

Zobacz produkty
 • Kiwi i grejpfrut
  Seria 300 ColdSense

  Przydatność do spożycia żywności jest wydłużona, a smak chroniony dzięki stabilnej temperaturze i schładzaniu, której jest o 40% szybsze niż w przypadku standardowych sterowników mechanicznych.

 • Dwa jabłka
  Seria 600 TwinTech® No frost

  Zminimalizuj utratę masy żywności o 60% i zmniejsz marnowanie żywności o 60% dzięki zaawansowanymi systemom podwójnego chłodzenia TwinTech® No Frost, które pozwalają zachować optymalną wilgotność i składniki odżywcze.

 • Owoce i warzywa w chłodziarce
  Seria 700 Cooling 360°

  Unikaj marnowania żywności, dzięki obiegowi zimnego powietrza Cooling 360 i wnętrzu ze stali szlachetnej.

 • Sałata
  Seria 800 UltraFresh+

  W szufladzie UltraFresh+ z automatycznym dostosowywaniem wilgotności warzywa zachowują do 40% więcej świeżości — dzięki temu mają więcej składników odżywczych. 

 • Łosoś, brokuły i krewetki
  Seria 900 NaturaFresh

  Niezależnie przymocowane przedziały tworzą strefy optymalnej temperatury i wilgotności — zachowując wszystkie składniki odżywcze produktów.

Nowe ikony informujące o wydajności chłodzenia

A. Nowy kod QR. Wystarczy zeskanować smartfonem, by uzyskać więcej informacji.
B. Klasa efektywności energetycznej.
C. Roczne zużycie energii, kWh/rok.
D. Suma pojemności komór mrożących [l]
E. Suma pojemności komór chłodzących [l]
F. Poziom emitowanego hałasu [dB]

Zmywarki

Z szerokiej oferty zmywarek łatwo wybrać model odpowiedni do naszych potrzeb. Urządzenia te pomagają dokonywać bardziej ekologicznych wyborów.

QuickSelect udostępnia użytkownikowi programy, które wykorzystują mniej zasobów takich, jak woda czy energia.

Zobacz produkty
 • Zmywarka z funkcją AirDry
  Seria 300 AirDry

  Oszczędzaj energię opierając się na naturalnym nadmuchu powietrza. Spodziewaj się do 3 razy lepszej wydajności w porównaniu do systemów z zamkniętymi drzwiami.

 • Zmywarka z funkcją SatelliteClean
  Seria 600 SatelliteClean®

  Do 3 razy lepszy zasięg ramienia spryskującego niż w standardowych urządzeniach, dzięki czemu naczynia lśnią bez marnowania wody.

 • Zmywarka z funkcją QuickSelect
  Seria 600 QuickSelect

  Sprawdź szczegółowe informacje na temat wybranego programu, co pozwoli na podejmowanie więcej przyjaznych ekologii wyborów.

 • Zmywarka z funkcją MaxiFlex
  700 Series MaxiFlex

  Pomysłowe połączenie szuflad i przedziałów pomaga zmaksymalizować pojemność zmywarki, oszczędzając wodę i energię.

Nowe ikony informujące o wydajności zmywarek

A. Nowy kod QR. Wystarczy zeskanować smartfonem, by uzyskać więcej informacji.
B. Klasa efektywności energetycznej.
C. Zużycie energii na 100 cykli programu Eco [kWh]
D. Maksymalna pojemność (liczba kompletów) dla programu Eco.
E. Czas trwania programu Eco [godz.:min.]
F. Zużycie wody na cykl [l]
G. Poziom emitowanego hałasu [dB].


Odkryj nasze ekologiczne urządzenia do prania, które zapewniają o wiele więcej niż tylko wydajność energetyczną

Nasz cel na 2030 rok — sprawić, by ubrania wystarczyły na dwa razy dłużej przy o połowę mniejszym wpływie na środowisko

Unowocześniając technologię pielęgnacji wszystkich tkanin oraz inspirując do lepszych nawyków pielęgnacyjnych, chcemy zmniejszyć wpływ na środowisko i wydłużyć średni czas użytkowania ubrań.

Pralki

Nasze pralki z serii PerfectCare są wyposażone w programy nie tylko czyszczące, ale też konserwujące, które dbają o uczucie w dotyku i strukturę tkanin, dając ubraniom dłuższe życie.

 • Mężczyzna czytający chłopcu
  AutoDose w seriach 600/700/800

  Precyzyjne dawkowanie detergentu AutoDose pozwala białym tkaninom zachować jasność, a kolorom — ich żywy odcień. Używając tylko tyle detergentu, ile trzeba, przyczyniamy się do rozsądnego i ekologicznego zużycia detergentów. Dowiedz się więcej

 • Mężczyzna w zielonej koszuli
  System SteamCare serii 700

  Wprowadź parę pod koniec cyklu prania, aby zmniejszyć zagniecenia. Możesz też użyć programu FreshScent, by zastosować parę i odświeżyć ubrania. Pozwoli to zaoszczędzić ponad 40 litrów wody na cykl, testowane na 1 kg delikatnej odzieży przy użyciu programu FreshScent w porównaniu z programem Delicates. Dowiedz się więcej

 • Kobieta i dziewczynka podczas pikniku
  Program UltraCare serii 800

  Program Ultrawash 59 min wstępnie miesza detergent, zapewniając szybsze, wydajniejsze pranie przy niższej temperaturze. UltraWash to dokładne czyszczenie w 30ºC i oszczędność ponad 30% energii w porównaniu z programem do prania bawełny w 40ºC.º Dowiedz się więcej

 • Kobieta w kwiaciarni
  System ColourCare serii 900 Series

  Brak blaknięcia kolorów dzięki oczyszczonej wodzie w niskich temperaturach. Wydłuż życie swoich ubrań o kolejnych dziewięć miesięcy, dzięki czemu pomożesz zmniejszyć zużycie węgla i ślad wodny o blisko 20–30% w przypadku każdego z nich*. *Źródło: www.wrap.org.uk. Dowiedz się więcej

Nowe ikony informujące o wydajności pralek

A. Nowy kod QR. Wystarczy zeskanować smartfonem, by uzyskać więcej informacji.
B. Klasa efektywności energetycznej.
C. Ważone zużycie energii na 100 cykli [kWh].
D. Klasyfikowana pojemność programu Eco.
E. Klasa wydajności suszenia przez odwirowanie.
F. Czas trwania ustawionego programu [godz.:min.]
G. Ważone zużycie wody na cykl [l].
H. Emisje hałasu akustycznego przenoszone drogą powietrzną.

Pralko-suszarka

Pralko-suszarki z serii PerfectCare zaprojektowano i zoptymalizowano tak, by pracowały razem. Uzyskaj te same efekty jak przy korzystaniu z dwóch różnych urządzeń.

 • Dwie osoby spacerujące po lesie
  System SteamCare serii 700

  Pierz parowo i odświeżaj nawet delikatne tkaniny, jak kaszmir, dzięki naszej dopasowanej metodzie produkowania pary — wewnątrz tuby, co zapewnia dodatkową miękkość. Maksymalna temperatura działania na tkaninę nigdy nie przekroczy 40°C. Dowiedz się więcej

 • Ojciec z synem jedzą śniadanie
  Program UltraCare serii 800

  System UltraCare dokonuje wstępnego wymieszania detergentu przed jego wprowadzeniem do bębna, by zapewnić szybsze i wydajniejsze czyszczenie przy niższej temperaturze. Pranie w niższej temperaturze zużywa mniej energii — redukcja z 40° do 30° może zaoszczędzić nawet do 35% zużywanej energii. Dowiedz się więcej

 • Kobieta kupująca warzywa
  System DelicateCare w serii 900

  Tkaniny nie są narażone na zbyt duże i niszczące grzanie, dzięki czemu są bardziej trwałe. Korzystając z pompy grzania Washer Dryer można oszczędzić do 45%* energii w porównaniu do kondensera Washer Dryer. (*Korzystając z cyklu prania i suszenia). Dowiedz się więcej

Nowe ikony informujące o wydajności pralko-suszarek

A. Nowy kod QR. Wystarczy zeskanować smartfonem, by uzyskać więcej informacji.
B. Klasa efektywności energetycznej.
C. Ważone zużycie energii na 100 cykli [kWh].
D. Ważone zużycie wody na cykl [l].
E. Klasa wydajności suszenia przez odwirowanie.
F. Klasyfikowana pojemność programu Eco.
G. Czas trwania ustawionego programu Eco [godz.:min.]
H. Poziom emitowanego hałasu [dB].