Nowe etykiety energetyczne

Nowe etykiety energetyczne

Czym jest nowa etykieta klasy energetycznej?

Firma Electrolux przyjmuje nowe, ustanowione przez Komisję Europejską zasady i oznaczenia w postaci etykiet klasy energetycznej dla poniższych grup produktów:

1. Zmywarki;
2. Pralki i pralko-suszarki;
3. Chłodnictwo, w tym chłodziarki do wina;

Nowe etykiety będą stosowane dla produktów w sklepach, a także online od 1 marca 2021 roku na terenie Unii Europejskiej. Pamiętaj, że zmiany dotyczą jedynie nazewnictwa i kategorii, ale wydajność urządzeń Electrolux pozostaje wciąż taka sama!

Dlaczego moje urządzenie jest opatrzone dwiema etykietami?

Od marca 2020 roku w nowych urządzeniach firmy Electrolux będzie można znaleźć dwie etykiety – jedną, która opisuje bieżącą specyfikację, oraz drugą – z klasą efektywności A-G, która zacznie obowiązywać od 2021 roku. Możliwe jest zatem otrzymanie urządzenia z dwoma etykietami.

Skąd wynika konieczność stosowania etykiet z klasą efektywności energetycznej A-G

Stosowana przez UE od roku 1995 etykieta informująca o klasie energetycznej odniosła sukces: Aż 85% konsumentów z Europy rozpoznaje ją i kieruje się nią podczas zakupów. Chociaż początkowo większość modeli mieściło się w przedziale niższych klas (E, F i G), to nowe, obecnie oferowane modele zwykle cechują się klasami A+++, A++ i A+, a produkty o najniższej klasie nie są już dostępne w sprzedaży. Tak pozytywna zmiana powoduje jednak, że klienci nie potrafią z łatwością ocenić, które produkty mają najlepszą efektywność energetyczną.

Ponowne skalowanie przełoży się na lepsze zrozumienie zagadnienia, dzięki czemu klienci będą mogli prawidłowo identyfikować najbardziej wydajne produkty.

Nasze zobowiązanie do zapewnienia zrównoważonego sposobu pielęgnacji ubrań

Nasze nieustające starania o to, aby oferować urządzenia o jak najniższym poborze energii i energetycznie wydajne, to bez wątpienia sposób na ograniczenie wpływu procesu pielęgnacji odzieży na środowisko. Ale to nie koniec zalet naszych produktów. Staramy się kształtować lepszą przyszłość z myślą o zerowym bilansie dwutlenku węgla do 2030 roku. Dążymy do tego, aby odzież naszych klientów zwiększyła dwukrotnie swoją trwałość – ulepszając nasze technologie, obniżając zużycie wody i redukując wpływ naszych urządzeń na środowisko naturalne.

Nasze zobowiązanie do zapewnienia zrównoważonego odżywiania

Pracujemy nad tym, aby każdy z nas preferował zrównoważone odżywianie. Opracowujemy rozwiązania, które zapewnią wysoką jakość żywności, ponieważ chcemy, aby każdy cieszył się zdrową dietą i zrównoważonym stylem życia.