Prowadnice teleskopowe w piekarniku są sztywne i nie można ich wyciągnąć

Ostatnia aktualizacja 05.03.2024 12:02

Problem

 • Prowadnice do pieczenia są sztywne i nie można ich wyciągnąć
 • Nie można wsuwać lub wysuwać prowadnic teleskopowych w piekarniku.
 • Prowadnice teleskopowe ciężko się wysuwają

Dotyczy

 • Piekarniki z prowadnicami teleskopowymi
 • Kuchnie wolnostojące z prowadnicami teleskopowymi
 • Prowadnice teleskopowe

Rozwiązanie

Prowadnice teleskopowe to wygodne rozwiązanie, które umożliwi Ci łatwe i bezpieczne umieszczanie blach wewnątrz komory piekarnika. 

Jeśli Twoje prowadnice teleskopowe w piekarniku nie wysuwają się lub wsuwają się nieprawidłowo, zalecamy podjęcie następujących kroków:

 1. Sprawdź, czy prowadnice są prawidłowo zamontowane, korzystając z instrukcji obsługi dostępnej w wersji papierowej lub online na naszej stronie internetowej. Upewnij się, że zastosowano odpowiednią metodę montażu.

 2. Zweryfikuj, czy kratka lub blacha jest prawidłowo umieszczona w prowadnicy. Upewnij się, że elementy są odpowiednio dopasowane i nie ma żadnych przeszkód uniemożliwiających ich swobodne poruszanie się.

 3. Sprawdź, czy prowadnice są umieszczone na tym samym poziomie. Równomierne rozmieszczenie prowadnic zapewnia ich prawidłowe działanie.

 4. Pamiętaj, że szyny prowadnic nie powinny rozsuwać się swobodnie. Konieczne jest delikatne użycie niewielkiej ilości siły, aby otworzyć lub zamknąć prowadnice.

 5. Jeśli masz nowe prowadnice, mogą wymagać kilku nagrzewań, aby można było je łatwiej wysunąć. Z czasem smar na szynach ulegnie rozluźnieniu i prowadnice będą działać płynniej.

 6. Upewnij się, że zamontowane i zamknięte prowadnice umożliwiają swobodne zamknięcie drzwi piekarnika.

Jeżeli mimo prawidłowego montażu prowadnice nadal nie działają poprawnie, może to wskazywać na zużycie smaru na szynach, spowodowane nagrzewaniem do wyższej temperatury niż zalecana przez producenta. W takiej sytuacji zalecamy zamówienie wizyty serwisowej w celu regeneracji prowadnic. Dzięki temu przywrócisz prawidłowe działanie prowadnic teleskopowych w Twoim piekarniku.

Smar do prowadnic możesz zakupić na w naszym sklepie internetowym. 

W przypadku, gdy prowadnice teleskopowe w Twoim piekarniku zablokowały się skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Dodatkowy zestaw prowadnic teleskopowych do piekarnika

Jeżeli Twoje prowadnice teleskopowe są uszkodzone lub chcesz dokupić dodatkowy ich poziom wystarczy, że wejdziesz na stronę naszego sklepu internetowego. Pasujące prowadnice do Twojego piekarnika znajdziesz przy pomocy numeru PNC.


Montaż prowadnic teleskopowych

Wystarczy kilka prostych kroków w odpowiedni sposób zainstalować system prowadnic. Poniżej znajdziesz wideo przewodnik montażowy:

Znajdź instrukcję obsługi
Znajdź instrukcję obsługi

Znajdź rozwiązanie swojego problemu lub pobierz instrukcję obsługi urządzenia.

Części zamienne i akcesoria
Części zamienne i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.