Montaż frontu meblowego na prowadnicach

Ostatnia aktualizacja 05.03.2024 12:01

Dotyczy

  • Chłodziarko-zamrażalki do zabudowy

Rozwiązanie

W lodówkach do zabudowy wykorzystuje się dwa systemy montażu frontu meblowego na urządzeniu.

  1. "Drzwi do drzwi" - front meblowy jest mocowany bezpośrednio na drzwiach urządzenia za pomocą specjalnych wsporników (dołączonych do urządzenia). Nie stosuje się w tym przypadku dodatkowych zawiasów meblowych.
  2. "Front na prowadnicach" - front wymaga posiadania zawiasów meblowych. Jest on połączony z drzwiami urządzenia przez ślizgowe prowadnice (dołączone do urządzenia).

Informacje o sposobie montażu frontu meblowego dla konkretnego modelu znajdują się na naszej stronie internetowej, w zakładce "Dane techniczne".

Szerokość wnęki meblowej, w której zainstalowana będzie lodówka, jest określana w schemacie instalacji (dostępnym na naszej stronie internetowej). Dla urządzeń z systemem montażu frontu na prowadnicach, schemat podaje dwa wymiary szerokości wnęki: 600 mm lub 580 mm. Odpowiedni wymiar zależy od sposobu zabudowy i jest określany przez stolarza.

  • 600 mm - oprócz urządzenia w wnęce zmieszczą się dwa boczki meblowe (na jednym z nich mocowane są zawiasy meblowe, na drugim opiera się front meblowy)
  • 580 mm - oprócz urządzenia zmieści się jeden boczek meblowy z zawiasami, a front meblowy po zamknięciu będzie opierał się na sąsiedniej szafce.