Montaż frontu meblowego na prowadnicach

Ostatnia aktualizacja 06.05.2021 12:01

Dotyczy

  • Chłodziarko-zamrażalki do zabudowy

Rozwiązanie

W lodówkach do zabudowy stosowane są dwa systemu montażu frontu meblowego na urządzeniu.

  1.  "drzwi do drzwi"-front meblowy mocowany jest bezpośrednio na drzwiach urządzenia, na specjalnych wspornikach (dołączone do urządzenia), nie stosuje się dodatkowych zawiasów meblowych
  2. "front na prowadnicach"-front musi posiadać zawiasy meblowe, z drzwiami urządzenia jest on połączony przez prowadnice ślizgowe (dołączone do urządzenia)

Informacje o sposobie montażu frontu meblowego w interesującym Cię modelu znajdziesz na naszej stronie internetowej, w zakładce Dane techniczne.


Szerokość wnęki meblowej, w której zainstalowana będzie lodówka określana jest w schemacie instalacji (dostępny na naszej stronie internetowej).
W przypadku urządzeń z systemie montażu frontu na prowadnicach, schemat wskazuje dwa wymiary szerokości wnęki 600 mm lub 580 mm. Właściwy wymiar uzależniony jest od sposobu zabudowy, określa go stolarz.

  • 600 mm-oprócz urządzenia w wnęce zmieszczą się dwa boczki meblowe, (na jednym z nich mocowane są zawiasy meblowe, na drugim opiera się front meblowy)
  • 580 mm-oprócz urządzenia zmieści się jeden boczek meblowy, ten z zawiasami, front meblowy po zamknięciu opierał się będzie na sąsiadującej szafce