Dowiedz się więcej o swoim ekspresie do kawy

Ostatnia aktualizacja 22.12.2022 12:48

Wspaniała filiżanka kawy z ekspresu do kawy Electrolux pomoże Ci w pełni wykorzystać chwile. Oto przydatny przewodnik, który pomoże Ci sprawić, żeby każda porcja kawy przepływająca z ekspresu do filiżanki była dokładnie tak, jak chcesz.

Początkowe ustawienia

Gotowy na pierwszą smaczną filiżankę? W takim razie zacznijmy od prostego przewodnika wideo, który krok po kroku pokazuje, jak skonfigurować ekspres do kawy, aby uzyskać najlepsze efekty już od pierwszej filiżanki kawy.


Jeśli ekspres do kawy nie uruchamia się

Wykonaj te proste czynności, aby upewnić się, że Twój ekspres do kawy włączy się, gdy potrzebujesz kawy. Najpierw sprawdź, czy główny wyłącznik jest włączony, następnie upewnij się, że kabel jest prawidłowo podłączony, a następnie zweryfikuj, czy ekspres jest podłączony do gniazdka elektrycznego.

Jak przygotować kawę tak, jak lubisz?

Oto kilka prostych wskazówek, dzięki którym Twoja kawa będzie dokładnie taka, jaką lubisz.

Upewnij się, że Twoja kawa jest tak gorąca, jak chcesz

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby Twoja kawa była zawsze tak gorąca, jak chcesz. Wybierz ustawienie, które Twoim zdaniem będzie dla Ciebie najlepsze. Jedną z opcji jest ogrzanie maszyny za pomocą funkcji płukania. Możesz również użyć gorącej wody do podgrzania filiżanek, a następnie ustawić temperaturę kawy w menu.

Upewnij się, że Twoja kawa jest tak mocna i kremowa, jak lubisz

Aby uzyskać pożądane rezultaty kawy, spróbuj obracać pokrętłem regulacji mielenia w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, stopień po stopniu. Upewnij się, że obracasz pokrętło tylko wtedy, gdy młynek jest włączony.

Jeśli napotkasz problemy z ekspresem do kawy, oto kilka szybkich rozwiązań, które sprawią, że Twoja kawa znów zacznie płynąć!

Mleko nie wypływa prawidłowo z pojemnika na mleko

Zawsze miej pewność, że możesz przygotować latte swoich marzeń. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami krok po kroku, aby upewnić się, że mleko zawsze wypływa prawidłowo z pojemnika na mleko. Wyjmij pojemnik na mleko, wyczyść dyszę gorącej wody/pary i wyjmij pojemnik na mleko. Pamiętaj, żeby do czyszczenia obudowy termicznej używać jedynie wilgotnej szmatki.

Następnie wyjmij dziobek mleka i rurkę wlotową, obróć pokrętło regulacji pianki zgodnie z ruchem wskazówek zegara do pozycji „INSERT” i wyciągnij. Wyczyść każdy element spieniacza do mleka i upewnij się, że w zagłębieniu i rowku pod pokrętłem nie ma resztek mleka. Jeśli to konieczne, wyczyść rowek wykałaczką.

Ponownie podłącz pokrętło, wyrównując strzałkę ze słowem „INSERT”. Ponownie podłącz wylewkę i rurkę wlotową mleka. Umieść pojemnik na mleko w osłonie termicznej. Na koniec umieść pokrywkę z powrotem na pojemniku na mleko.

Kawa nie wypływa z obu wylewek

Czasami najmniejsze rzeczy mogą zrobić największą różnicę. Skorzystaj z wykałaczki, aby zapewnić drożność obu wylewek.

Kawa jest powoli dostarczana

Wystarczy obrócić pokrętło regulacji stopnia zmielenia o jeden przeskok w lewo w kierunku „7”, gdy młynek do kawy pracuje. Kontynuuj po jednym kliknięciu, aż kawa będzie zadowalająca. Pamiętaj jednak, że efekt jest widoczny dopiero po zaparzeniu dwóch kaw.

Jak łatwo wyjąć blok zaparzający?

Wykonaj poniższe czynności, aby zawsze móc z łatwością wyjąć zaparzacz. Wyłącz urządzenie, naciskając przycisk wł./wył/stand-by. Koniecznie poczekaj, aż ekspres się wyłączy, a następnie przesuń nieco tackę ociekową do tyłu i wyjmij blok zaparzający.

Konserwacja i czyszczenie

Aby sprawić, żeby Twój ekspres do kawy przygotowywał smaczne napoje przez wiele lat, postępuj zgodnie z instrukcjami konserwacji i czyszczenia zawartymi w tym filmie.Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomoże Ci jeszcze bardziej cieszyć się ekspresem do kawy Electrolux. Nie wiemy, która jest godzina w miejscu w którym się znajdujesz, ale wierzymy, że ten przewodnik przypomni Ci o tym, żeby poświęcić chwilę na napicie się dobrej kawy.

Zarejestruj urządzenia
Zarejestruj urządzenia

Zarejestruj swoje urządzenia w MyElectrolux i znajdź wszystko, czego potrzebujesz w jednym miejscu.

Znajdź instrukcję obsługi
Znajdź instrukcję obsługi

Znajdź rozwiązanie swojego problemu lub pobierz instrukcję obsługi urządzenia.

Części zamienne i akcesoria
Części zamienne i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.