Komunikat "USUNĄĆ ZUŻYTĄ KAWĘ Z POJEMNIKA" pojawił się na wyświetlaczu ekspresu do kawy

Ostatnia aktualizacja 22.05.2024 11:29

Problem

  • Komunikat "USUNĄĆ ZUŻYTĄ KAWĘ Z POJEMNIKA" pojawił się na wyświetlaczu ekspresu do kawy

Dotyczy

  • wbudowany ekspres do kawy

Rozwiązanie

Aby rozwiązać problem z komunikatem "USUNĄĆ ZUŻYTĄ KAWĘ Z POJEMNIKA" na wyświetlaczu ekspresu do kawy, wykonaj poniższe kroki:

  1. Przed przystąpieniem do opróżniania pojemnika upewnij się, że od czasu ostatniego zaparzenia kawy minęło nie więcej niż trzy dni, aby zapobiec rozwojowi bakterii. Wyjmij pojemnik i dokładnie opróżnij go z resztek kawy. Następnie umyj pojemnik w ciepłej wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu, aby zapewnić odpowiednią higienę. Pozwól pojemnikowi na zużytą kawę wyschnąć przed ponownym włożeniem go do ekspresu.
  2. Wyłącz ekspres do kawy korzystając z głównego wyłącznika, który znajduje się zazwyczaj na tylnej części urządzenia lub po jego bokach. Poczekaj około minutę, a następnie ponownie włącz urządzenie. Resetowanie może pomóc urządzeniu zaktualizować status pojemnika na zużytą kawę.
  3. Upewnij się, że taca ociekowa nie jest pełna i że została również odpowiednio opróżniona i wyczyszczona. Pełna taca ociekowa może przyczynić się do występowania różnych komunikatów alarmowych, w tym komunikatu o konieczności usunięcia zużytej kawy.
  4. Sprawdź, czy wewnątrz ekspresu nie ma zablokowanych ziaren kawy lub innych przedmiotów, które mogłyby zakłócić funkcjonowanie urządzenia. Użyj miękkiej, wilgotnej szmatki do delikatnego czyszczenia dostępnych części wewnątrz ekspresu.

Jeżeli powyższe kroki nie rozwiązały problemu, możliwe, że wystąpiła usterka wymagająca interwencji serwisowej. Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta Electrolux. Podaj model urządzenia oraz opisz dokładnie napotkany problem, aby uzyskać dalsze instrukcje lub umówić wizytę serwisową.

Pamiętaj, że regularne czyszczenie i konserwacja ekspresu do kawy są kluczowe dla zachowania jego sprawności i długowieczności. Regularnie sprawdzaj i czyść wszystkie wymienne części zgodnie z instrukcją producenta.

Zamów wizytę serwisową
Zamów wizytę serwisową

W celu zgłoszenia urządzenia do naprawy, przejdź do strony Serwis.

Części zamienne i akcesoria
Części zamienne i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.