CookView® – jak korzystać z kamery w piekarniku Electrolux?

Ostatnia aktualizacja 03.04.2023 10:07

Problem

Możesz obserwować wnętrze piekarnika parowego na żywo dzięki funkcji CookView! Zobacz jak skorzystać z funkcji kamery w piekarnikach Electrolux.

Rozwiązanie

CookView® na telefonie w dłoni
Miej oko na to, co dzieje się w Twoim piekarniku, nawet jeśli nie ma Cię w kuchni, dzięki CookView®. Wbudowana w inteligentny piekarnik kamera pomoże Ci osiągnąć doskonałe rezultaty i pełną kontrolę nad procesem pieczenia przy każdym użyciu. Funkcję tę znajdziesz w wybranych modelach piekarników Electrolux.

Czym jest CookView® i dlaczego z niego korzystać?

Kamera jest wbudowana w uchwyt drzwi piekarnika, zwrócona w stronę jego komory. Zwiększa kontrolę nad procesem pieczenia i umożliwia ona monitorowanie postępu gotowania bez konieczności podchodzenia do piekarnika i potrzeby otwierania drzwi w celu podejrzenia potrawy. Jest to idealne rozwiązanie, gdy musisz wyjść z kuchni, ale chcesz śledzić postępy w przygotowaniu potrawy i widzieć, kiedy będzie ona idealnie wypieczona. Dzięki intuicyjnej funkcji możesz regulować czas i temperaturę pieczenia na ekranie telefonu nawet przebywając poza kuchnią.

Jak używać kamery CookView® w piekarniku?

Co będziesz potrzebować:

1. Upewnij się, że na Twoim smartfonie zainstalowana jest aplikacja My Electrolux Kitchen i że jest do niej podłączony Twój piekarnik. Jeżeli jeszcze nie jest ona połączona z piekarnikiem, zacznij od tego.
2. Pamiętaj, aby upewnić się, czy Twój piekarnik jest podłączony do sieci Wi-Fi

Dostęp do kamery:

Rozpocznij proces gotowania tak jak zwykle. Podczas pieczenia lub gotowania możesz uzyskać dostęp do kamery poprzez aplikację poprzez aplikację My Electrolux Kitchen. Dzięki funkcji zobaczysz podgląd wnętrza piekarnika, a także będziesz w stanie określić temperaturę piekarnika i parametry pracy podczas przyrządzania potraw.

Porady i wskazówki

  • Możesz zapisać zdjęcie z kamery, udostępnić je innym i odświeżyć widok z kamery. Funkcję tę można znaleźć w podglądzie z kamery.
  • Jeśli w Twojej kuchni jest dużo światła, odbicia w szybie drzwi piekarnika mogą ograniczać widok z kamery. W takim przypadku możesz użyć dołączonej osłony kamery, aby zapobiec refleksom świetlnym w celu poprawy jakości obrazu. Aby ją zamontować, wciśnij osłonę kamery między szybę drzwi a uchwyt, w pozycji środkowej. Dłuższe zaczepy oprzyj o szybę, a krótsze o tylną część uchwytu.
  • Jeśli obraz z kamery nie jest w pełni widoczny w aplikacji, upewnij się, że kamera/uchwyt drzwi nie są zasłonięte, a piekarnik jest podłączony do Wi-Fi.  Jeżeli problem wiąże się z Wi-Fi i nadal występuje, przenieś router jak najbliżej piekarnika lub rozważ zakup wzmacniacza Wi-Fi, aby wzmocnić sygnał z routera

Aby uzyskać więcej informacji na temat konkretnego modelu piekarnika, zapoznaj się z instrukcją obsługi. Instrukcję obsługi znajdziesz tutaj.

Teraz, gdy wiesz już wszystko o funkcji CookView®, możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak używać aplikacji My Electrolux Kitchen z inteligentnym piekarnikiem.

Connectivity
Connectivity

Poznaj nasze nowoczesne urządzenia i stwórz bez wysiłku swój inteligentny dom.

Napisz opinię
Napisz opinię

Twoja opinie jest dla nas ważna. Pomóz nam udoskonalić nasze urządzenia.