Czyszczenie AquaClean w piekarniku Electrolux: jak przeprowadzić?

Ostatnia aktualizacja 23.04.2024 07:30

Wycieranie pary ściereczką do naczyń w piekarniku

Czyszczenie piekarnika nie musi być uciążliwe. Dzięki funkcji parowej AquaClean, dostępnej w wybranych piekarnikach Electrolux, utrzymanie go w czystości nie będzie już stanowiło problemu. Wstępnie rozmiękcza ona rozlane i rozsypane resztki potraw, ułatwiając przez to ich uporczywych pozostałości. Ciesz się łatwą konserwacją piekarnika dzięki funkcji AquaClean.

Różne modele piekarników mogą posiadać odmienne funkcje służące do usprawnienia procesu czyszczenia. Zapoznaj się z instrukcją obsługi piekarnika, aby dowiedzieć się, jakie funkcje służące wyczyszczeniu piekarnika są dostępne w Twoim urządzeniu.

Jak działa czyszczenie AquaClean i dlaczego warto z niego korzystać?

AquaClean wykorzystuje parę wodną, aby pomóc usunąć resztki tłuszczu i drobiny jedzenia z powierzchni piekarnika. Wystarczy że wlejesz wodę do dolnej części piekarnika i uruchomisz specjalny cykl gotowania (nie czyszczenia), aby wytworzyć parę i wstępnie rozpuścić resztki jedzenia. Dzięki temu bez trudu wytrzeszczysz piekarnik do czysta po jego ostygnięciu.

Jak używać czyszczenia AquaClean?

1. Wlej 200 ml wody bezpośrednio do wyznaczonego miejsca na dnie piekarnika Uwaga: Nie wlewaj jej do pojemnika na wodę, nawet jeśli Twój model piekarnika go posiada
2. Wybierz ustawienie TrueFan Jeśli Twój produkt ma przycisk SteamBake, dedykowany przycisk na panelu sterowania z ikoną pary,

naciśnij również


3. Ustaw temperaturę na 90°C.

4. Pozwól piekarnikowi pracować przez 30 minut.

5. Wyłącz piekarnik i pozostaw go do ostygnięcia.

6. Gdy piekarnik wystygnie, wytrzyj wnętrze komory piekarnika miękką ściereczką.Aby uzyskać więcej informacji na temat konkretnego modelu piekarnika, zapoznaj się z instrukcją obsługi. Instrukcję obsługi znajdziesz tutaj.

Teraz, gdy wiesz już wszystko o korzystaniu z AquaClean, możesz dowiedzieć się więcej o utrzymywaniu piekarnika w czystości. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z przeglądem czyszczenia i konserwacji piekarnika.

Zarejestruj urządzenia
Zarejestruj urządzenia

Zarejestruj swoje urządzenia w MyElectrolux i znajdź wszystko, czego potrzebujesz w jednym miejscu.

Znajdź instrukcję obsługi
Znajdź instrukcję obsługi

Znajdź rozwiązanie swojego problemu lub pobierz instrukcję obsługi urządzenia.

Części zamienne i akcesoria
Części zamienne i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.