Czyszczenie katalityczne piekarnika Electrolux: jak działa?

Ostatnia aktualizacja 13.06.2023 10:29

Problem

Jak działa czyszczenie katalityczne w piekarnikach Electrolux? Jak skutecznie usunąć zabrudzenia i czy potrzebne są dodatkowe środki żeby utrzymać czystość?

Rozwiązanie

Zapomnij o konieczności szorowania wnętrza piekarnika z wszelkich zanieczyszczeń. Wybrane modele piekarników Electrolux wyposażone są we wkłady katalityczne, które ułatwiają utrzymanie czystości. Powłoka ta pod wpływem temperatury zapobiega przywieraniu resztek tłuszczu do wnętrza piekarnika i sprawia, że utrzymanie go w czystości jest o wiele prostszym zadaniem.

Różne modele piekarników mogą zawierać inne funkcje czyszczące, aby ułatwić utrzymanie czystości. Zapoznaj się z instrukcją obsługi piekarnika, aby dowiedzieć się, jakie funkcje czyszczenia posiada Twój piekarnik.

Czym jest katalityczne czyszczenie piekarnika i dlaczego warto korzystać z jego działania?

Wybrane modele piekarników posiadają wkłady katalityczne, które ułatwiają czyszczenie piekarnika. Powłoka ta pochłania zabrudzenia i tłuszcz, który rozpuszcza się, gdy piekarnik nagrzeje komorę do bardzo wysokiej temperatury 250°C. Niektóre piekarniki posiadające te rozwiązanie mają panele na bokach i tylnej ścianie komory, podczas gdy inne mają jedynie tylny. Powłoka katalityczna jest w dotyku podobna do papieru ściernego, a jedzenie podczas podgrzewania nie przykleja się do niej. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie utrzymać piekarnik w czystości.

Niektóre modele piekarników z panelami katalitycznymi mają dedykowany program czyszczenia katalitycznego, a inne nie. Niezależnie od tego, łatwo osiągniesz doskonałe rezultaty, wykonując poniższe kroki.

Zbliżenie powłoki katalitycznej


Jak korzystać z funkcji czyszczenia katalitycznego piekarnika?

Przed rozpoczęciem czyszczenia katalitycznego

1. Usuń wszystkie akcesoria i wyjmowane prowadnice.
2. Powierzchnie piekarnika, które nie mają powłoki katalitycznej, będą wymagały tradycyjnego czyszczenia za pomocą środka do czyszczenia piekarników i przetarcia ciepłą wodą. W tym celu zalecamy użycie naszego sprayu do czyszczenia piekarników i mikrofalówek

Uwaga: Nigdy nie nakładaj detergentu na wsady katalityczne.

Rozpoczęcie procesu czyszczenia katalitycznego

Opcja 1: Twój piekarnik ma dedykowany program czyszczenia katalitycznego

1. W MENU wybierz CZYSZCZENIE, a następnie CZYSZCZENIE KATALITYCZNE
2. Aktywuj go, naciskając  , aż na wyświetlaczu pojawi się „CATA”.
3. Pozostaw na godzinę do samooczyszczenia.

Opcja 2: Twój piekarnik nie ma dedykowanego programu czyszczenia katalitycznego

1. Ustaw piekarnik na 250°C
2. Pozostaw na godzinę do samooczyszczenia.

Po cyklu czyszczenia katalitycznego

1. Wyłącz piekarnik.
2. Gdy piekarnik ostygnie, wytrzyj dno komory miękką ściereczką.
3. Zamontuj ponownie prowadnice i akcesoria w piekarniku.

WAŻNE

  • Nie czyść powierzchni katalitycznej sprayami do piekarników, ściernymi środkami czyszczącymi, mydłem ani innymi detergentami czyszczącymi. Spowoduje to uszkodzenie powierzchni katalitycznej.
  • Pamiętaj, że po czyszczeniu mogą pozostać plamy lub przebarwienia, ponieważ nie mają one wpływu na właściwości katalityczne. Nie będzie to miało wpływu na funkcjonowanie piekarnika.


Aby uzyskać więcej informacji na temat konkretnego modelu piekarnika, zapoznaj się z instrukcją obsługi. Instrukcję obsługi znajdziesz tutaj .

Teraz, gdy wiesz już wszystko o korzystaniu z funkcji czyszczenia katalitycznego, możesz dowiedzieć się więcej o swoim piekarniku. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z przeglądem sposobów czyszczenia i konserwacji piekarnika.

Zarejestruj urządzenia
Zarejestruj urządzenia

Zarejestruj swoje urządzenia w MyElectrolux i znajdź wszystko, czego potrzebujesz w jednym miejscu.

Znajdź instrukcję obsługi
Znajdź instrukcję obsługi

Znajdź rozwiązanie swojego problemu lub pobierz instrukcję obsługi urządzenia.