Gotowanie wspomagane: jak z niego korzystać w piekarnikach Electrolux?

Ostatnia aktualizacja 24.11.2023 14:41

Kobieta patrząca na swój telefonUzyskaj idealnie przyrządzone potrawy przy każdym włączeniu. Intuicyjna funkcja AssistedCooking pomoże Ci znaleźć najlepszą funkcję piekarnika i ustawienia, których najlepiej użyć do potraw, które chcesz przyrządzić i uzyskać oczekiwane rezultaty. Odkryj fantastyczne możliwości swojego nowoczesnego piekarnika z automatyczną technologią AssistedCooking. Funkcję tę znajdziesz w wybranych modelach piekarników Electrolux.

Czym jest gotowanie wspomagane i dlaczego warto z niego korzystać?

Gotowanie wspomagane to przydatna funkcja, która pomaga precyzyjnie wybrać najlepszą funkcję piekarnika i dostosowywać ustawienia na podstawie tego, co gotujesz. Jeśli wiesz, co chcesz ugotować i potrzebujesz wskazówek, jak ustawiać parametry piekarnika, aby uzyskać pożądane rezultaty, przejdź do funkcji gotowania wspomaganego. Po prostu wybierz gotowanie wspomagane i odpowiedz krok po kroku na pytania dotyczące tego, co gotujesz i jakich rezultatów oczekujesz (np. krwiste, średnio wysmażone, dobrze wypieczone), a asystent gotowania na podstawie zdefiniowanych przepisów podpowie, jak wybrać odpowiedni program piekarnika. Możesz dostosować sugerowane ustawienia, a jeśli korzystasz z aplikacji, możesz również przesłać je bezpośrednio do piekarnika, aby rozpocząć gotowanie.

Dostęp do funkcji AssistedCooking uzyskasz z poziomu aplikacji My Electrolux Kitchen lub bezpośrednio przez panel sterowania piekarnika z funkcją. 

Jeśli Twój piekarnik jest wyposażony w wyświetlacz EXPlore LED, tutaj znajdziesz artykuł objaśniający numery programów AssistedCooking.


Jak korzystać z gotowania wspomaganego?

1. Wybierz GOTOWANIE WSPOMAGANE w MENU piekarnika lub w aplikacji My Electrolux Kitchen.
2. Wybierz potrawę i preferencje dotyczące gotowania w przewodniku krok po kroku.
3. Funkcja gotowania wspomaganego zasugeruje czas, funkcję i temperaturę. Jeśli chcesz, możesz zmienić te ustawienia.
4. Jeśli korzystasz z aplikacji: wyślij ustawienia do piekarnika.
5 Naciśnij przycisk START, aby rozpocząć gotowanie.

Porady i wskazówki

  • Piekarnik zasygnalizuje, że pozostało 10% czasu pieczenia. Możesz wydłużyć czas gotowania lub zmienić funkcję gotowania w zależności od swoich preferencji.
  • Użycie termosondy jest zalecane w wielu scenariuszach gotowania wspomaganego — sugerujemy jej użycie, ponieważ zapewnia dodatkową dokładność i kontrolę.
  • Uwaga: Gotowanie wspomagane nie jest programem gotowania, lecz funkcją doradczą. Z tego względu nie znajdziesz jej na liście funkcji gotowania w swoim piekarniku - w większości modeli Gotowanie wspomagane znajdziesz w MENU.


Aby uzyskać więcej informacji na temat konkretnego modelu piekarnika, zapoznaj się z instrukcją obsługi. Instrukcję obsługi znajdziesz tutaj.

Teraz, gdy znasz już funkcję AssistedCooking, możesz chcieć dowiedzieć się więcej o korzystaniu z aplikacji z inteligentnym piekarnikiem.

Connectivity
Connectivity

Poznaj nasze nowoczesne urządzenia i stwórz bez wysiłku swój inteligentny dom.

Napisz opinię
Napisz opinię

Twoja opinie jest dla nas ważna. Pomóz nam udoskonalić nasze urządzenia.