Jak wyczyścić blachy z piekarnika Electrolux? - porady i wskazówki

Ostatnia aktualizacja 06.06.2023 16:13

Problem

  • Najlepszy sposób na czyszczenie blach piekarnika.
  • Jak usunąć przypalone resztki jedzenia z blach do pieczenia?
  • Metody wyczyszczenia blach z piekarnika.

Dotyczy

  • Piekarniki
  • Blachy do piekarników

Rozwiązanie

Zabrudzenia powstające w piekarnikach

We wnętrzu piekarnika podczas pieczenia zbiera się jedzenie oraz tłuszcz z potraw. Z niektórych produktów spożywczych podczas obróbki termicznej wycieka sól, ocet, kwas owocowy oraz wytwarzają one zasadowe opary. Zabrudzenia te mogą osadzać się na komorze piekarnik, akcesoriach oraz szybach.  

Zabrudzenia, które nie są usuwane przez długi czas usuwane mogą być bardzo trudne do usunięcia, a nawet spowodować trwałe odbarwienia elementów.

Ważne, aby po zakończeniu pieczenia dokładnie przewietrzyć piekarnik, aby opary nie pozostawały w środku i nie uszkodziły emalii.

Czyszczenie blachy piekarnika z resztek jedzenia

Do czyszczenia blach używaj ściereczki zwilżonej ciepłą wodą z dodatkiem łagodnego detergentu. Pamiętaj, aby akcesoria i blachy czyścić regularnie.

Nie myj blach w zmywarce!

Do czyszczenia akcesoriów z powłoką zapobiegającą przywieraniu nie używaj ściernych środków czyszczących, ani przedmiotów o ostrych krawędziach.

W przypadku silnych zabrudzeń blach, skutecznym rozwiązaniem będzie dedykowany preparat do czyszczenia piekarników i mikrofali OVEN & MICROVAWE CARE.

Środek do czyszczenia piekarników

Preparat do czyszczenia piekarników i mikrofali usuwa nawet najbardziej uporczywe tłuste plamy z urządzeń. Idealnie nadaje się do usunięcia przypalonych resztek żywności z komory piekarnika. To prosty sposób utrzymania piekarnika, kuchenki mikrofalowej i grilla w czystości. Skutecznie usuwa plamy i jednocześnie jest delikatny dla powierzchni, dzięki czemu urządzenia dłużej wyglądają jak nowe.

Preparat do czyszczenia piekarników i mikrofali OVEN & MICROVAWE CARE znajdziesz w naszym sklepie internetowym. 

Sposób użycia detergentu

Wystarczy, że rozpylisz produkt na wnętrze wyłączonego piekarnika lub blachę i pozostawisz na kilka minut, aby rozpuścić zanieczyszczenia. Następnie przetrzyj za pomocą gąbki lub szmatki i dokładnie spłukał pozostałości. Czyszczenie przeprowadzaj regularnie.

Ogólne wskazówki dotyczące czyszczenia piekarnika

Dodatkowe informacje o dostępnych sposobach czyszczenia w Twoim piekarniku znajdziesz w jego instrukcji obsługi. Jeśli nie posiadasz jej w wersji papierowej, możesz ją pobrać na naszej stronie internetowej.

Pamiętaj! Piekarniki mogą być wyposażone w panele katalityczne, pirolizę, emalię samoczyszczącą lub system czyszczenia parowego. W przypadku każdego z tych rozwiązań, poszczególne kroki postępowania będą inne. 

Znajdź instrukcję obsługi
Znajdź instrukcję obsługi

Znajdź rozwiązanie swojego problemu lub pobierz instrukcję obsługi urządzenia.

Części zamienne i akcesoria
Części zamienne i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.