Sposoby czyszczenia w piekarnikach Electrolux

Ostatnia aktualizacja 18.03.2024 12:34

Problem

  • Jaki wybrać sposób czyszczenia piekarnika?
  • Jakie są różnice w sposobach czyszczenia piekarników Electrolux?

Dotyczy

  • Piekarniki do zabudowy

Rozwiązanie

Czyszczenie katalityczne

Powłoka katalityczna pochłania tłuszcz podczas pieczenia i jest aktywowana przez regularne ogrzewanie do temperatury 250°C. Tłuszcz ulega utlenieniu, a powłoka katalityczna staje się znów czysta.

Więcej o czyszczeniu katalitycznym dowiesz się z artykułu.

Czyszczenie pyrolityczne

System samooczyszczenia pyrolitycznego to najbardziej zaawansowany sposób czyszczenia piekarnika dostępny na rynku. Dzięki niemu wszystkie zanieczyszczenia powstałe podczas pieczenia są spalane w ekstremalnie wysokiej temperaturze (około 500°C) i przekształcane w łatwo usuwalny popiół. Wystarczy włączyć cykl pyrolizy i po jej zakończeniu usunąć popiół z piekarnika. Ten innowacyjny system gwarantuje dokładne czyszczenie nawet najtrudniej dostępnych obszarów komory piekarnika, dzięki temu, że gorące powietrze dociera do każdego zakamarka. Czyszczenie pyrolityczne to nie tylko wygodne, ale również efektywne rozwiązanie, które oszczędza czas i zapewnia doskonałą czystość Twojego piekarnika.

Więcej o czysczeniu pyrolitycznym dowiesz się z artykułu.

.

Czyszczenie Parowe Aqua Clean

Czyszczenie piekarnika nie musi być uciążliwe wyręczy Ciebie w tym para. Para wodna rozmiękcza zaschnięte zabrudzenia w komorze piekarnika, co ułatwia ich usunięcie.

Więcej o czyszczeniu parowym dowiesz się z artykułu.


Sprawdź inne artykuły, jeśli poszukujesz informacji odnośnie czynności wymaganych oraz uruchomienia programów czyszczenia w swoim piekarniku. Informacje te znajdują się również w instrukcji obsługi piekarnika. 

Znajdź instrukcję obsługi
Znajdź instrukcję obsługi

Znajdź rozwiązanie swojego problemu lub pobierz instrukcję obsługi urządzenia.

Części zamienne i akcesoria
Części zamienne i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.