Czy mogę użyć silikonu do montażu płyty indukcyjnej?

Ostatnia aktualizacja 15.05.2023 14:08

Problem

  • Sposoby montażu płyt indukcyjnych.
  • Czy można przykleić płytę indukcyjną do blatu?
  • Stosowanie silikonu do zainstalowania indukcji.
  • Użycie kleju do montażu płyty.

Dotyczy

  • Montaż płyt indukcyjnych

Rozwiązanie

Prawidłowy montaż płyty indukcyjnej w zabudowie oraz jej podłączenie do instalacji elektrycznej mają kluczowe znaczenie dla prawidłowości jej pracy i bezpieczeństwa użytkowania. W poniższym artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie kiedy można zastosować silikon do montażu płyty indukcyjnej.

Prawidłowy montaż płyty indukcyjnej, a użycie silikonu

Jedynym przypadkiem w którym do zamontowania płyty indukcyjnej możesz użyć silikonu, jest montaż na równi z blatem. W przypadku płyt zintegrowanych z blatem kuchennym, stosowany jest silikon, aby uszczelnić otwór pomiędzy bokami szkła, a blatem. Wraz z płytą indukcyjną montowaną na równi z blatem otrzymasz oddzielnie dołączoną uszczelkę, którą należy przykleić do wykonanego wycięcia. 

Szczegółowe informacje odnośnie instalacji konkretnego modelu płyty znajdziesz w jego instrukcji obsługi oraz na schemacie instalacji. 

Wycinek z instrukcji obsługi płyty indukcyjnej do zintegrowania na równi z blatem

Przewodnik "krok po kroku" po instalacji płyty indukcyjnej zintegrowanej z blatem znajdziesz poniżej:

Czy można przykleić płytę indukcyjną do blatu kuchennego?

Nie należy przyklejać płyty indukcyjnej podczas montażu do blatu kuchennego. Jest to niezgodne z zaleceniami producenta i może prowadzić do utraty gwarancji. 

Do każdej płyty dołączona jest uszczelka, która ma za zadanie zabezpieczyć urządzenie oraz wypełnić ewentualną przestrzeń pomiędzy szkłem, a blatem. Stosowanie jej jest wystarczające do prawidłowego montażu i amortyzacji płyty. 

Silikon w montażu płyty na równi z blatem, łączy jedynie boki szklanej tafli z rantami blatu kuchennego. Jeśli szkło zostanie przyklejone od spodu do góry blatu istnieje duże ryzyko, że podczas próby odklejenia i podniesienia urządzenia pęknie. Takie podklejenie płyty powoduje zbędne jej usztywnienie.

Jak dbać o zamontowaną płytę indukcyjną? 

Jeśli chcesz, aby Twoja płyta indukcyjna służyła Ci najlepiej przez wiele lat i była w świetnym stanie, to musisz regularnie ją czyścić i stosować odpowiednie naczynia. 

Normalnym zjawiskiem podczas gotowania są zabrudzenia na szklanej tafli powstałem resztek żywności i przypraw. Zabrudzenia i odbarwienia możesz usunąć za pomocą mleczka Vitro Care oraz skrobaczki do płyt indukcyjnych. Odpowiedni detergent usuwa różnego rodzaju plamy i odbarwienia, a przy okazji rozpuszcza przypalone resztki posiłków. Skrobaczka zetnie z powierzchni płyty nawet najbardziej zaschnięte zabrudzenia. 

Oryginalne detergenty do płyty indukcyjnej oraz akcesoria do czyszczenia i konserwacji znajdziesz na naszej stronie internetowej. 

Ogromny wpływ na komfort pracy i skuteczności działania płyty indukcyjnej mają stosowane naczynia. Rodzaj garnka czy patelni wpływa na głośność pracy urządzenia, ale też na szybkość podgrzewania żywności znajdującej się wewnątrz nich. Jeśli zależy Ci na najlepszych efektach pracy i komforcie gotowania stosuj oryginalne naczynia oraz akcesoria. 

Wysokiej jakości naczynia spowodują, że płyta będzie pracowała cicho, a posiłki będą szybko i skutecznie podgrzewane. 

Znajdź instrukcję obsługi
Znajdź instrukcję obsługi

Znajdź rozwiązanie swojego problemu lub pobierz instrukcję obsługi urządzenia.

Części zamienne i akcesoria
Części zamienne i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.