Montaż płyty indukcyjnej Electrolux "zintegrowanej" z blatem

Ostatnia aktualizacja 15.05.2023 13:16

Problem

  • Jak zamontować płytę na równi z blatem?
  • Płyta zlicowana z blatem - co zrobić, żeby zamontować?
  • Sposób montażu płyty indukcyjnej zintegrowanej na równi z blatem roboczym w kuchni. 

Dotyczy

  • Płyty indukcyjne zintegrowane na równi z blatem

Rozwiązanie

Niektóre płyty indukcyjne możesz zamontować "na równi" z blatem. Aby urządzenie mogło być bezpiecznie zintegrowane z blatem kuchennym nie może ono posiadać szlifów na szkle. W dalszej części artykułu dowiesz się które płyty możesz zamontować na równi z blatem, jak je zamontować oraz co zrobić, aby płyty w idealnym stanie służyła Ci przez wiele lat.

Które płyty można zamontować na równi z blatem?

W opisie płyty indukcyjnej znajdziesz informację o tym, czy dany model może zostać zamontowany w blacie (Zintegrowana na równi z blatem: tak). Dodatkowo możesz skorzystać z dostępnych filtrów znajdujących się na stronie z listą płyty indukcyjnych. 

Informacje o tym, czy wybrany model płyty indukcyjnej nadaje się do montażu na równi z blatem, znajdziesz na schemacie instalacyjnym urządzenia (znajdziesz go na stronie modelu). Rysunek ten zawiera również dokładne rozmiary otworu, który jest wymagany do prawidłowego zainstalowania płyty w blacie. 

Poniżej znajdziesz przykładowy schemat instalacyjny, płyty indukcyjnej do zlicowania na równi z blatem, z zaznaczonym wymaganym wycięciem w blacie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak czytać schemat instalacyjny płyty indukcyjnej, sprawdź ten artykuł.

Jak zamontować płytę indukcyjną, aby była zintegrowana na równi z blatem?

Szczegółowe informacje dotyczące instalacji znajdziesz w instrukcji obsługi oraz na schemacie instalacyjnym

Aby ułatwić Ci montaż urządzenia, przygotowaliśmy wideo-przewodnik instalacji "krok po kroku", które znajdziesz poniżej:

PAMIĘTAJ! Podłączenie płyty indukcyjnej powinno być wykonane przez osobę posiadającą uprawnienia elektryczne (SEP do 1 kV). Niewłaściwa instalacja może spowodować usterkę urządzenia i wpłynąć na utratę gwarancji.

Jak dbać o zamontowaną płytę indukcyjną? 

Jeśli chcesz, aby Twoja płyta indukcyjna służyła Ci najlepiej przez wiele lat i była w świetnym stanie, to musisz regularnie ją czyścić i stosować odpowiednie naczynia. 

Normalnym zjawiskiem podczas gotowania są zabrudzenia na szklanej tafli powstałem resztek żywności i przypraw. Zabrudzenia i odbarwienia możesz usunąć za pomocą mleczka Vitro Care oraz skrobaczki do płyt indukcyjnych. Odpowiedni detergent usuwa różnego rodzaju plamy i odbarwienia, a przy okazji rozpuszcza przypalone resztki posiłków. Skrobaczka zetnie z powierzchni płyty nawet najbardziej zaschnięte zabrudzenia. 

Oryginalne detergenty do płyty indukcyjnej oraz akcesoria do czyszczenia i konserwacji znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Ogromny wpływ na komfort pracy i skuteczności działania płyty indukcyjnej mają stosowane naczynia. Rodzaj garnka czy patelni wpływa na głośność pracy urządzenia, ale też na szybkość podgrzewania żywności znajdującej się wewnątrz nich. Jeśli zależy Ci na najlepszych efektach pracy i komforcie gotowania stosuj oryginalne naczynia oraz akcesoria.

Wysokiej jakości naczynia spowodują, że płyta będzie pracowała cicho, a posiłki będą szybko i skutecznie podgrzewane. 

Wskazówka! Jeśli podczas pracy Twoja płyta indukcyjna głośno hałasuje, np. brzęczy, piszczy, świszczy, lub pozostawiają odbarwienia na szkle, sprawdź inny zestaw naczyń. Rodzaj oraz jakość stosowanych na płycie indukcyjnej naczyń mają kluczowe znaczenie dla komfortu jej użytkowania.

Znajdź instrukcję obsługi
Znajdź instrukcję obsługi

Znajdź rozwiązanie swojego problemu lub pobierz instrukcję obsługi urządzenia.

Części zamienne i akcesoria
Części zamienne i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.