Pierwsze kroki - bezstrefowa płyta indukcyjna

Ostatnia aktualizacja 31.05.2023 15:14

Rozpoczęcie pracy z bezstrefową płytą indukcyjną Electrolux TotalFlex jest bardzo łatwe. Tutaj znajdziesz niektóre z kluczowych cech i funkcji oraz sprawdzisz wskazówki na temat czyszczenia i porady dotyczące lepszej efektywności energetycznej, funkcjonalności i zrównoważonego rozwoju w swojej kuchni.

TotalFlex

Wrażliwa na dotyk technologia TotalFlex oferuje maksymalną elastyczność, pełną kontrolę i płynne gotowanie na bezstrefowej płycie indukcyjnej.  Po włączeniu możesz gotować w dowolnym miejscu na powierzchni indukcji, a urządzenie wykryje rozmiar Twoich garnków i patelni, aby uzyskać najlepszą moc indukcyjną. Niezależnie od wielkości garnka czy patelni - od dużej paelli po nietypową brytfannę - zawsze znajdzie się dla nich wygodne miejsce na płycie grzewczej.


ActiveTouch

Najlepsze płyty indukcyjne są intuicyjne. Po prostu włączasz płytę i kładziesz patelnię na niej, a odpowiedni moduł zaświeci się, wskazując, które pola grzewcze są w użyciu. Po wybraniu zobaczysz temperaturę i poziomy mocy na wyświetlaczu podświetlone na czerwono, a reszta pozostanie biała. Podświetlane diody LED wskazują miejsce ustawienia naczynia, zapewniając pełną kontrolę i elastyczność podczas gotowania.

Funkcja Bridge

Automatyczny Bridge umożliwia połączenie kilku stref w jedną dużą funkcjonalną strefę gotowania. Idealny do grilla lub prostokątnych garnków do pieczenia. Po umieszczeniu patelni lub garnka na szklanej płycie indukcyjnej, płyta wykryje, że patelnia obejmuje dwie strefy grzewcze. Ikona Bridge pojawi się automatycznie. Stuknij raz, aby połączyć strefy grzewcze, tak aby jednym sterownikiem można było dostosować poziom mocy i czas pracy.

Jeśli z jakiegoś powodu ikona Bridge nie pojawi się, wybierz tryb gotowania ręcznie. Te tryby obejmują: środkową, pionową, poziomą i standardową strefę gotowania. Wskaźniki pól grzejnych zmienią się automatycznie, pokazując możliwe kombinacje, niezależnie od wielkości naczynia.

Bez względu na konfigurację gotowania lub poziomy mocy ważne jest, aby wszystkie garnki i patelnie były postawione na powierzchni w taki sposób, aby nie zakrywały interfejsu użytkownika.


Wskazówki dotyczące zrównoważonego rozwoju

Aby uzyskać większe oszczędności podczas procesu gotowania, można wykonać kilka kroków na bezstrefowej płycie indukcyjnej. Dzięki inteligentnemu i wydajnemu zegarowi Eco Timer wybierzesz żądany czas gotowania, a płyta wyłączy się wcześniej, wykorzystując ciepło resztkowe i poziomy mocy, aby zapewnić prawidłowe wykończenie potrawy. Ta funkcja to świetny sposób na oszczędzanie energii przy jednoczesnym zachowaniu wydajności.

Kolejną istotną i łatwą wskazówką dla bardziej zrównoważonego przygotowywania potraw jest używanie pokrywki podczas gotowania lub smażenia. Pozwala to na szybsze ponowne podgrzanie lub skuteczniejsze wykorzystanie ciepła resztkowego.

Zabezpieczenie przed dziećmi

Ważną cechą bezstrefowej płyty indukcyjnej, która jest bezpieczniejsza w kuchni niż płyta gazowa, jest blokada panelu sterowania Zabezpieczenie te pozwala kontrolować narażenie na działanie ciepła z powierzchni ceramicznej lub niepożądane użycie płyty indukcyjnej.

Wskazówki dotyczące czyszczenia

Łatwo jest czyścić płytę indukcyjną bez stref i utrzymywać ją w świetnym stanie. Zacznij od wytarcia powierzchni po każdym użyciu i zwróć uwagę na to, żeby naczynia miały czyste podstawy. W przypadku codziennych zachlapań powierzchni płyty kuchennej, wystarczy położyć wilgotną ściereczkę na plamę, aby zmiękczyć zaschnięte jedzenie lub płyn i usunąć je przy pomocy środka do czyszczenia szkła ceramicznego. Używając środków czyszczących, unikaj produktów z chemikaliami ściernymi lub o wysokiej kwasowości, które mogą uszkodzić powierzchnię szkła. Do czyszczenia płyty możesz używać specjalnych skrobaczek do tego rodzaju powierzchni.

Niezwłocznie usuwaj z powierzchni płyty: stopiony plastik, plastikową folię, cukier lub żywność z cukrem.

Gdy płyta jest zimna, wilgotną ściereczką i nieściernym środkiem do czyszczenia ceramiki szklanej możesz usunąć plamy z kamienia, wody lub tłuszczu. Błyszczące metaliczne przebarwienia można usunąć z czarnej powierzchni za pomocą roztworu wody i octu oraz miękkiej szmatki.

PowerBoost

Symbol „P” na płycie grzejnej oznacza funkcję PowerBoost, która daje pełną kontrolę nad płytą indukcyjną, zapewniając szybki przypływ ciepła, co pozwala niemal natychmiast zagotować wodę. Jest idealna do zadań, takich jak gotowanie ziemniaków i innych czynności związanych z szybkim gotowaniem. Ze względu na jego szybkość i moc, ważne jest, aby zachować ostrożność podczas używania oleju i nie pozostawiać patelni bez nadzoru.


Znajdź instrukcję obsługi
Znajdź instrukcję obsługi

Znajdź rozwiązanie swojego problemu lub pobierz instrukcję obsługi urządzenia.

Części zamienne i akcesoria
Części zamienne i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.

Napisz opinię
Napisz opinię

Twoja opinie jest dla nas ważna. Pomóz nam udoskonalić nasze urządzenia.