Płyta grzejna wyświetla komunikat o błędzie E4 / E401 / E402

Ostatnia aktualizacja 11.04.2024 09:08

Problem

  • Płyta indukcyjna wyświetla jeden z następujących komunikatów o błędach: E4 / E401 / E402 / E403 / E421 / E422 / E423 / E431 / E432 / E433

Dotyczy

  • płyta indukcyjna do zabudowy
  • kuchenka wolnostojąca z płytą indukcyjną

Rozwiązanie

1. Gdy na płycie indukcyjnej znajdują się zimne lub gorące naczynia, pamiętaj o ich zdjęciu, aby uniknąć ewentualnych problemów.

2. W przypadku wystąpienia błędu, odłącz urządzenie od zasilania na co najmniej 30 sekund, a następnie podłącz je ponownie i włącz.

Uwaga: nie ma potrzeby fizycznego odłączenia urządzenia do zabudowy. Płytę mozna odłączyć od zasilania za pomocą wyłącznika prądu w skzynce z bezpiecznikami.

3. Sprawdź, czy kod błędu znika po schłodzeniu płyty. 

Uwaga: Nadal może wyświetlać się wskaźnik ciepła resztkowego "H". Nie jest to objawem usterki.

4. Aby uniknąć podobnego problemu w przyszłości, upewnij się, że naczynia, które używasz do gotowania indukcyjnego, są odpowiednie dla tego typu urządzenia. Szczegółowe informacje znajdziesz w instrukcji obsługi poświęconej naczyniom zalecanym do płyt indukcyjnych.

Zapoznaj się z artykułem: Jakie naczynia są odpowiednie do płyt indukcyjnych?


Jeśli powyższe porady nie rozwiążą problemu, zalecamy kontakt z Biurem Obsługi Klienta Electrolux

Ostrzeżenie: Nie zalecamy używania produktu aż do czasu całkowitego wyeliminowania problemu. Należy odłączyć produkt i nie podłączać go ponownie, dopóki nie ma pewności, że wszystkie nieprawidłowości zostały wyeliminowane.Wskazówki dotyczące oszczędzania energii podczas korzystania z piekarnika i płyty grzejnej

Przy gwałtownie rosnących cenach energii nigdy nie było lepszego czasu, aby zastanowić się, w jaki sposób używasz urządzeń w domu, aby oszczędzać energię i pieniądze. Oprócz wsparcia budżetu domowego, przyniesie to również korzyści naszej planecie, zmniejszając emisję CO2. 

Aby efektywnie korzystać z piekarnika i oszczędzać energię, warto przestrzegać kilku prostych zasad. Unikaj częstego otwierania piekarnika podczas gotowania, ponieważ stracisz ciepło i wilgoć, a potrawa będzie się piekła dłużej, co zwiększa zużycie energii. Wypróbuj gotowanie w niższej temperaturze, co może potrwać dłużej, ale zmniejszy zużycie energii o 20% oraz zapewni lepszy smak i jakość potraw. Przed włączeniem piekarnika, upewnij się, że wewnątrz nie ma nieużywanych akcesoriów, które mogą blokować cyrkulację powietrza. Umieść garnki na środku strefy gotowania przed rozpoczęciem procesu, a najmniejsze naczynia umieść w mniejszych strefach, aby zoptymalizować wykorzystanie ciepła. W miarę możliwości, zakończ gotowanie na płycie, wykorzystując ciepło resztkowe, co pozwoli zaoszczędzić energię i czas. Pamiętaj, że dbając o efektywne korzystanie z piekarnika, nie tylko oszczędzasz energię, ale także polepszasz jakość przygotowywanych dań.


Zobacz inne przydatne wskazówki dotyczące oszczędzania energii

Skuteczne wskazówki dotyczące oszczędzania energii w Twoim domu

Przyczyna

  • Komunikaty o błędzie E4 / E401 / E402 / E403 / E421 / E422 / E423 / E431 / E432 / E433 wskazują, że zabezpieczenie przed przegrzaniem pola grzejnego jest uruchomione
Znajdź instrukcję obsługi
Znajdź instrukcję obsługi

Znajdź rozwiązanie swojego problemu lub pobierz instrukcję obsługi urządzenia.

Zamów wizytę serwisową
Zamów wizytę serwisową

W celu zgłoszenia urządzenia do naprawy, przejdź do strony Serwis.

Części zamienne i akcesoria
Części zamienne i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.