Konserwacja i czyszczenie klimatyzatora Chillflex Pro

Ostatnia aktualizacja 10.08.2023 08:18

Problem

  • Czynności konserwacyjne Twojego klimatyzatora ChillFlex
  • Jak czyścić filtry w klimatyzatorze ChillFlex?
  • Jak odprowadzać skropliny w klimatyzatorze ChillFlex?

Dotyczy

  • Klimatyzatory ChillFlex

Rozwiązanie

Wskazówki dotyczące odprowadzania skroplin

Urządzenie będzie gromadzić wodę podczas użytkowania i należy ją odprowadzić. Jeśli korzystasz z funkcji pompy ciepła w swoim urządzeniu (uwaga: tylko niektóre modele mają tryb pompy ciepła), skroplin będzie gromadzić się więcej.

Z tyłu klimatyzatora znajdują się trzy różne otwory spustowe, z których można odprowadzić skropliny z urządzenia.


  • Górny otwór jest przeznaczony do ciągłego opróżniania skroplin przez wąż ogrodowy (sprzedawany oddzielnie) w trybie suszenia.
  • Drugi otwór poniżej jest przeznaczony do ciągłego odprowadzania skroplin podczas pracy w trybie pompy ciepła. Jest on używany z przezroczystym wężem dołączonym do urządzenia i może być używany do spuszczania wody do pojemnika.
  • Ostatni otwór spustowy znajduje się na samym dole urządzenia, w pobliżu miejsca podłączenia kabla zasilającego. Należy go użyć, gdy urządzenie nie jest opróżniane w sposób ciągły. Gdy na wyświetlaczu klimatyzatora pojawi się symbol "P1" pojemnik powinien zostać opróżniony. Umieścić naczynie (nie jest dołączone do urządzenia) pod dolnym otworem odpływowym, a następnie wyciągnąć korek, aby skropliny spłynęły do naczynia. Jeśli skropliny nie wypływają, należy z powrotem zamontować korek otworu ciągłego odprowadzania skroplin. Umieścić naczynie pod dolnym otworem odpływowym, a następnie wyciągnąć z otworu gumowy korek, aby skropliny spłynęły do naczynia. Jeśli naczynie jest zbyt małe, aby pomieścić wszystkie skropliny, należy opróżnić je i napełnić ponownie. Jeśli skropliny nie wypływają, należy z powrotem zamontować korek dolnego otworu odpływowego.

Czyszczenie filtrów klimatyzatora

W klimatyzatorze znajdują się dwa oddzielne filtry powietrza. Urządzenie poinformuje Cię, gdy filtry będą wymagały wyczyszczenia, za pomocą wskaźnika filtra na panelu sterowania (po 250 godzinach pracy urządzenia).

  

Jeden z filtrów (1) znajduje się za plastikową kratką. Zdejmij kratkę za pomocą bocznego uchwytu, a otworzy się na zawiasach.

Po otwarciu zobaczysz filtr z czarną ramką. Umyj filtr, używając płynnego detergentu do mycia naczyń i ciepłej wody o temperaturze poniżej 40°C. Dokładnie opłukać filtr. Delikatnie strząsnąć pozostałą wodę z filtru. Upewnić się, że zakładany filtr jest zupełnie suchy. Oprócz umycia filtru możliwe też jest jego odkurzenie.


Drugi filtr powietrza w urządzeniu (2) znajduje się za kratką w dolnej części urządzenia. Ma on pojedynczą śrubę z łbem krzyżakowym, którą należy odkręcić, aby uzyskać dostęp do filtra. Umyj filtr, używając płynnego detergentu do mycia naczyń i ciepłej wody o temperaturze poniżej 40°C. Dokładnie opłukać filtr. Delikatnie strząsnąć pozostałą wodę z filtru. Upewnić się, że zakładany filtr jest zupełnie suchy. Oprócz umycia filtru możliwe też jest jego odkurzenie.

Film instruktażowy

Zarejestruj urządzenia
Zarejestruj urządzenia

Zarejestruj swoje urządzenia w MyElectrolux i znajdź wszystko, czego potrzebujesz w jednym miejscu.

Znajdź instrukcję obsługi
Znajdź instrukcję obsługi

Znajdź rozwiązanie swojego problemu lub pobierz instrukcję obsługi urządzenia.

Części zamienne i akcesoria
Części zamienne i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.