Informacje o jakości powietrza w aplikacji Electrolux

Ostatnia aktualizacja 21.02.2024 09:35

Problem

  • Co oznaczają różne dane dotyczące jakości powietrza w aplikacji?
  • Jakie odczyty pokazują oczyszczacze powietrza w aplikacji?
  • Jakie dane szczytuje oczyszczacz powietrza z otoczenia?

Dotyczy

  • Oczyszczacze powietrza 

Rozwiązanie

PM1

PM1 odnosi się do cząstek o średnicy nie większej niż 1 µm (mikrometrów), które mogą przedostać się do krwioobiegu i wpływać na funkcje układu krążenia i oddechowego. Stanowią większe zagrożenie dla zdrowia niż PM10. Źródłem cząstek mogą być emisje z ruchu drogowego lub prac budowlanych.


PM2,5

PM2,5 odnosi się do cząstek o średnicy nie większej niż 2,5 µm (mikrometrów), które mogą przedostać się do krwioobiegu i wpływać na funkcje układu krążenia i oddechowego. Stanowią większe zagrożenie dla zdrowia niż PM10. Źródłem cząstek mogą być emisje z ruchu drogowego lub prac budowlanych.


PM10

PM10 odnosi się do cząstek o średnicy nie większej niż 10 µm (mikrometrów) i może powodować zapalenie dróg oddechowych i płuc oraz osłabiać odpowiedź immunologiczną. PM10 może zawierać kurz, pyłki i pleśń.


Wilgotność powietrza

Wilgotność oznacza ilość pary wodnej w powietrzu. Możesz zmniejszyć liczbę bakterii, pleśni i wirusów, utrzymując wilgotność powietrza na poziomie 30-50 procent.

Oczyszczacz powietrza może monitorować dane dotyczące wilgotności w danym obszarze, ale nie zmienia wartości procentowej wilgotności.


Temperatura

Temperatura oznacza temperaturę powietrza wokół urządzenia. Światowa Organizacja Zdrowia WHO zaleca temperaturę pokojową co najmniej 18°C dla osób cierpiących na problemy z oddychaniem lub alergie. Chorzy, bardzo starzy lub bardzo młodzi mogą potrzebować temperatury pokojowej wyższej niż 18°C.

Twoje urządzenie może wyświetlać dane temperatury dla monitorowanego obszaru, ale nie zmienia temperatury.


TVOC

Całkowita zawartość lotnych związków organicznych to całkowite stężenie gazów uwalnianych z niektórych materiałów stałych i płynnych. Narażenie na niektóre LZO może powodować skutki zdrowotne, takie jak bóle głowy, podrażnienie dróg oddechowych, nudności i alergie.

Aby zredukować LZO, możesz otworzyć okna lub drzwi, aby umożliwić cyrkulację powietrza. Możesz także ograniczyć źródła związków LZO w swoim domu. Potencjalnie szkodliwe LZO w Twoim domu to:

- Materiały budowlane, takie jak farby, zmywacze do farb i środki do impregnacji drewna

- Pestycydy

- Wykładziny podłogowe

- Kulki na mole

- Dym z ognia, świec, kadzideł, gotowania lub palenia


Po zainstalowaniu filtra BREATHE360 oczyszczacz powietrza będzie mógł zgłaszać poziomy TVOC w monitorowanym obszarze, ale nie zmniejszy ilości TVOC. Zainstaluj filtr FRESH360 lub BREEZE360, aby zmniejszyć ilość TVOC

Znajdź instrukcję obsługi
Znajdź instrukcję obsługi

Znajdź rozwiązanie swojego problemu lub pobierz instrukcję obsługi urządzenia.

Części zamienne i akcesoria
Części zamienne i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.