Jakie dane mierzy oczyszczacz powietrza?

Ostatnia aktualizacja 09.11.2023 13:42

Problem

  • Jakie dane mierzy oczyszczacz powietrza? (PM 2,5, PM 1, PM 10, TVOC, wilgotność, temperatura)

Dotyczy

  • Oczyszczacze powietrza Electrolux

 

Rozwiązanie

Oczyszczacz powietrza mierzy następujące wartości:

PM 2,5 to drobne cząsteczki o średnicy 2,5 μm (mikrometra) lub mniejszej, które są potencjalnie wystarczająco małe, aby przeniknąć do krwiobiegu i osłabić odpowiedź immunologiczną. Pył PM 2,5 może zawierać cząstki powstałe podczas spalania, związki organiczne i związki metali.

PM 1 to wdychane ultra-drobne cząsteczki o średnicy 1 μm (mikrometra) lub mniejszej, które są dostatecznie małe, aby przeniknąć do krwiobiegu i zmniejszyć zdolność krwi do przenoszenia tlenu. PM 1 może pozostawać w powietrzu przez kilka dni lub tygodni.

PM 10 to grube cząstki o średnicy 10 μm (mikrometrów) lub mniejszej, które mogą być wdychane, mogące wywoływać zapalenie dróg oddechowych i płuc. PM10 może zawierać kurz, pyłki i pleśń.

Całkowite Lotne Związki Organiczne (TVOC - Total Volatile Organic Compounds) to gazy emitowane przez określone ciała stałe lub ciecze, w tym różne chemikalia, które mogą gromadzić się w Twoim domu. Nie wszystkie LZO są szkodliwe, wiele LZO jest stosunkowo łagodnych. Na przykład pomarańcze i ziarna kawy emitują LZO.

Zmniejsz ilość LZO w domu, otwierając okna lub drzwi, aby umożliwić cyrkulację powietrza, a także zmniejszając lub usuwając produkty, które wprowadzają LZO do domu.

Aby uzyskać dokładniejszy odczyt, od czasu do czasu otwieraj okno, aby odsłonić oczyszczacz powietrza na świeże powietrze. Czujnik TVOC kalibruje się samoczynnie mniej więcej co 24 godziny. Podczas ponownej kalibracji dane TVOC mogą być niedokładne lub wahać się

Wilgotność to ilość pary wodnej w powietrzu. Bakterie, pleśnie i wirusy można zredukować, utrzymując wilgotność na poziomie 30-50%

Twój oczyszczacz powietrza informuje jak wilgotne jest powietrze, ale nie kontroluje wilgotności.

Temperatura odnosi się do tego, jak gorące lub zimne jest powietrze wokół oczyszczacza. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca każdemu, kto ma problemy z oddychaniem lub alergię, temperaturę pokojową nie mniejszą niż 16°C (61°F), a chorym, niepełnosprawnym, bardzo starym lub bardzo młodym - co najmniej 20°C (68°F). ).

Twój oczyszczacz powietrza może zmierzyć temperaturę pomieszczenia, ale nie kontroluje temperatury.

Znajdź instrukcję obsługi
Znajdź instrukcję obsługi

Znajdź rozwiązanie swojego problemu lub pobierz instrukcję obsługi urządzenia.

Części zamienne i akcesoria
Części zamienne i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.