Oczyszczacz nie działa / wyłącza się w ciemnym pomieszczeniu.

Ostatnia aktualizacja 10.06.2021 09:13

Problem

  • W ciemnym pomieszczeniu lub podczas dużego zachmurzenia, oczyszczacz przestaje pracować. 

Dotyczy

  • Oczyszczacze powietrza

Rozwiązanie

Oczyszczacz, który pracuje w trybie SMART wygasza swoje diody, kiedy w pomieszczeniu zaczyna robić się ciemniej.
Dzieje się tak zazwyczaj wieczorami, w nocy, ale również w momencie, kiedy na zewnątrz panuje duże zachmurzenie lub jeśli budynek usytuowany jest za drzewami czy innym budynkiem.
Wygaszenie oczyszczacza nie oznacza, że przestaje on kontrolować jakość powietrza. Urządzenie cały czas pracuje i w momencie, kiedy wykrywa zwiększenie zanieczyszczenia, zwiększa również swoją moc. W tym momencie jednak nie dochodzi do zapalania się diod.
Istotnym jest to, że niskie obroty silnika, świadczą o niskim zanieczyszczeniu powietrza. 

W przypadku użytkowania urządzenia w trybie MANUAL, kolorowe diody świecą się przez cały czas, bez względu na to czy oczyszczacz pracuje w jasnym czy ciemnym pomieszczeniu.
Dzięki ustawieniom ręcznym, możemy zapewnić pracę urządzenia z taką samą intensywnością bez względu na porę dnia. W tym trybie użytkownik może zadecydować czy kolorowe diody będą się świecić czy będą wyłączone. 

W przypadku korzystania zarówno z jednej jak i drugiej opcji, możemy skorzystać z harmonogramu działania oczyszczacza. Możemy tam ustawić godzinę włączenia, godzinę wyłączenia, każdy dzień tygodnia, a także tryb pracy.