Odkurzacz automatyczny wyświetla błąd E40 lub E42

Ostatnia aktualizacja 22.04.2024 11:23

Problem

  • Odkurzacz automatyczny wyświetla na wyświetlaczu kod błędu E40 lub E42
  • Kody błędów E: 40 lub E: 42

Dotyczy

  • odkurzacze automatyczne (seria RX9, seria pure i9)

Rozwiązanie

Użytkownicy odkurzaczy automatycznych Electrolux z serii RX9 oraz Pure i9 mogą napotkać na problemy związane z wyświetlanymi kodami błędów E40 i E42.

W przypadku modelu RX9, błąd E40 może pojawiać się mimo wielokrotnego resetowania robota i podłączania go do stacji ładującej. Dodatkowo, na panelu sterowania może pojawiać się błąd E21. Mimo że blokada drzwiczek wydaje się być w porządku, silnik nie chce się uruchomić.

Podobne problemy mogą dotyczyć modelu Pure i9. Błąd E42 może pojawić się na wyświetlaczu, pomimo prób sprawdzenia stanu czujnika i jego wyczyszczenia. Mogą na nim występować również inne kody błędów, takie jak E40 i E20.

Inny przypadek dotyczy odkurzacza z serii RX9, który na panelu wyświetla błąd E40. Przycisk uruchamiający odkurzacz miga, ale silnik nie uruchamia się. Mimo prób resetowania robota i ponownego podłączenia do stacji ładującej, problem nie znika.

Podobny problem może wystąpić w odkurzaczu z serii Pure i9, który wyświetla błąd E42. Pomimo wielokrotnych prób resetowania urządzenia i podłączania go do stacji ładującej, błąd nadal się pojawia. Czujnik wydaje się być czysty, ale nie jestem pewien co do stanu naprawy.

Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, zaleca się skontaktowanie z Biurem Obsługi Klienta Electrolux.