Jak prać mikrofibrę?

Ostatnia aktualizacja 11.10.2023 11:55

Problem

  • Jaki program wybrać do prania mikrofibry?
  • W czym prać mikrofibrę?

Rozwiązanie

Czym jest mikrofibra?

Mikrofibra to jeden z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych w produkcji ręczników oraz rożnych ściereczek do sprzątania. Jej główną zaletą jest wysoka skuteczność pochłaniania drobin kurzu czy brudu. Mikrofibra to materiał będący mieszkanką poliamidu i poliestru, proporcje mogę się różnić. Dodatkowo struktura materiału jest bardzo trwała, a prawidłowa pielęgnacja sprawi że może on służyć przez długi czas zachowując swoje właściwości.

Jak prać mikrofibrę?

Ze względu na fakt, że mikrofibra może mieć różną procentową zawartość poliamidu i poliestru w składzie to również mogą występować inne zalecenia pielęgnacyjne. Zwróć uwagę na metki dołączone do ręczników lub ściereczek na których znajdziesz zalecenia dotyczące prania i suszenia, w tym informacje dotyczące wirowania i temperatur.

Więcej o symbolach pielęgnacji odzieży na metkach dowiesz się w artykule.

W większości przypadków rzeczy wykonane z mikrofibry powinny być pranę w temperatura max. 40oC. Bardzo istotne jest, aby w procesie prania tego materiału nie używać wybielaczy, ani płynów zmiękczających. Detergenty mogą wpłynąć negatywnie na włókna mikrofibry i w efekcie usunąć jej właściwości usuwania kurzu i brudu. 

Czy można suszyć mikrofibrę w suszarce?

Tak samo jak w przypadku przypadku temperatury prania czy prędkości wirowania w pierwszej kolejności zwróć uwagę na symbole pielęgnacji znajdujące się na metkach dołączonych do ręczników czy ściereczek. 

Można suszyć mikrofibrę w suszarkach. Zalecane są programy do suszenie materiałów syntetycznych lub dedykowane konkretnie do tego rodzaju tkaniny. 

Listę dostępnych programów wraz z ich opisami znajdziesz w instrukcji obsługi swojego urządzenia.

Znajdź instrukcję obsługi
Znajdź instrukcję obsługi

Znajdź rozwiązanie swojego problemu lub pobierz instrukcję obsługi urządzenia.

Części zamienne i akcesoria
Części zamienne i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.

Napisz opinię
Napisz opinię

Twoja opinie jest dla nas ważna. Pomóz nam udoskonalić nasze urządzenia.