Jak prać wełnę

Ostatnia aktualizacja 27.05.2020 07:10

Zakup wełnianej odzieży, znanej ze swojej trwałości, jest doskonałą inwestycją, jeśli o nią odpowiednio zadbasz. Niezależnie od tego, czy jest to luksusowy płaszcz, czy noszony na co dzień sweter, stosując się do poniższych porad, będziesz długo cieszyć się jego wyglądem.


Pranie wełny w pralce

Jeśli Twoja pralka nie oferuje cyklu do prania wełny, zalecamy użycie cyklu „Pranie ręczne” w zimnej wodzie i uprzednie wywrócenie wełnianych rzeczy na lewą stronę.


Wybierz odpowiedni  detergent do wełny

Unikaj stosowania silnie działających detergentów, detergentów organicznych zawierających enzymy oraz wszelkich detergentów z zawartością wybielaczy. Zaleca się stosowanie specjalnych detergentów do prania wełny.


Jak prawidłowo przechowywać odzież z wełny?

Przechowuj swetry złożone na płasko, aby zapobiec ich rozciąganiu. Jeśli musisz przechowywać je w pozycji wiszącej, używaj specjalnych wieszaków do odzieży z dzianiny, aby zapewnić im maksymalne podparcie.
Bez obaw pierz i susz wełniane rzeczy

Program do prania wełny w naszych pralkach PerfectCare uzyskał certyfikat firmy Woolmark potwierdzający, że jest on równie delikatny jak pranie ręczne. Nasze suszarki DelicateCare oferują również unikalny cykl do suszenia wełny. Specjalnie dobrana prędkość obrotów powoduje, że wełniane rzeczy przylegają płasko do ścianek bębna. Zapewnia to równie doskonałe efekty, jak suszenie na płasko. Możesz więc mieć pewność, że twoje ubrania nie zbiegną się ani nie będą splątane.

Napisz opinię
Napisz opinię

Twoja opinie jest dla nas ważna. Pomóz nam udoskonalić nasze urządzenia.