Jak uniknąć uszkodzeń mechanicznych fartucha pralki?

Ostatnia aktualizacja 11.09.2023 12:18

Problem

  • Jak dbać o stan fartucha w pralce?
  • Co należy robić aby uniknąć uszkodzenia mechanicznego uszczelki w pralce?
  • Zachowanie ostrożności podczas korzystania z pralki. 

Dotyczy

  • Pralki 
  • Pralko-suszarki

Rozwiązanie

Usterki mechaniczne w urządzeniach pralniczych powstają najczęściej z powodu niezachowania odpowiedniej ostrożności podczas eksploatacji urządzenia. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć uszkodzenia mechanicznego fartucha montowanego w pralkach ładowanych od przodu oraz w pralko suszarkach:

Nie wyszarpuj odzieży podczas rozładunku. Jeśli odzież która chcemy wyciągnąć jest zaklinowana to wyciąganie jej "na siłę" może rozerwać fartuch. 

Podczas zamykania drzwi pralki sprawdzaj czy nie została przycięta odzież. Gdy bęben zacznie się kręcić,  przycięta odzież może uszkodzić uszczelkę.

Pierz w workach na pranie ubrania z klamrami i sprzączkami. Rozpięte zamki błyskawiczne, sprzączki oraz klamry mogą uszkodzić fartuch, gdy bęben się porusza. Zasuń zamki przed praniem.

Usuń ciała obce, które mogą znajdować się w odzieży, np. w kieszeniach. Mogą one uszkodzić za równo bęben i fartuch.

Nie przepełniaj bębna urządzenia praniem. Napełnij pralkę tak, aby można było przesuwać splecioną ręką tam i z powrotem po praniu. Jeśli pranie jest mocno ściśnięte w bębnie, może ono zakleszczyć się pomiędzy klapą a bębnem. Gdy bęben zacznie się obracać, może w takiej sytuacji uszkodzić ubrania.

Regularnie przeprowadzaj konserwację fartucha oraz bębna. Brak regularnego czyszczenia może mieć negatywny na stan pralki oraz fartucha i finalnie doprowadzić do uszkodzenia.

Nie zamykaj pralki po zakończonym program, dopóki bęben oraz fartuch nie wyschnie. Długotrwała wilgoć może pogorszyć stan poszczególnych elementów i mieć negatywny wpływ na działanie. 

Szczegóły dotyczące eksploatacji oraz konserwacji swojego urządzenia znajdziesz w dostarczonej instrukcji obsługi. Możesz ją również pobrać na naszej stronie internetowej.

Znajdź instrukcję obsługi
Znajdź instrukcję obsługi

Znajdź rozwiązanie swojego problemu lub pobierz instrukcję obsługi urządzenia.

Części zamienne i akcesoria
Części zamienne i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.

Napisz opinię
Napisz opinię

Twoja opinie jest dla nas ważna. Pomóz nam udoskonalić nasze urządzenia.