Jakich detergentów używać w pralkach i zmywarkach?

Ostatnia aktualizacja 22.11.2023 10:12

Problem

  • Jak i kiedy stosować detergenty marki Electrolux?
  • Jakim detergentem czyścić pralki lub zmywarki?
  • Jakiej soli do zmiękczania wody użyć?
  • Jaki nabłyszczacz stosować?
  • Czym odkamieniać pralki i zmywarki?

Dotyczy

  • Pralki
  • Zmywarki

Rozwiązanie

1. Preparat do pralki i zmywarki 3 w 1 - Clean and Care

Preparat odkamieniający, odtłuszczający i dezynfekujący do pralki i zmywarki. Kamień znajdujący się w pralce lub zmywarce może pozostawiać ślady na ubraniach i naczyniach. Wysokiej jakości odkamieniacz efektywnie eliminuje osady z kamienia, a odtłuszczacz inne osady z urządzenia, zapewniając idealne efekty prania i zmywania. Środek dezynfekujący zabija bakterie pozostawiając przyjemny zapach. Zalecany do użytku co 30 cykli, należy go stosować regularnie, aby zapewnić sprawne działanie pralki i zmywarki, wydłużyć ich żywotność i  móc cieszyć się z idealnych efektów prania i zmywania za każdym razem. Produkt nie zawiera fosforanów.

2. Sól do pralek i zmywarek 

Sól regeneracyjna chroni zmywarkę przed kamieniem i zapewnia połysk zmywanych naczyń. Sól rozpuszcza się w wodzie przepływającej przez układ zmiękczania wody, usuwając kamień i wapń z wody. W zmywarkach i przystosowanych pralkach należy stosować tylko sól regeneracyjną. Sole stołowa, kuchenna, kamienna lub morska zawierają dodatki, które zwiększają twardość wody i mogą spowodować niedrożność układu wodnego zmywarki.

3. Odtłuszczacz do pralek - Super Clean

Skuteczny środek czyszczący do pralek, który usuwa zanieczyszczenia gromadzące się na uszczelce drzwi, w wężach i bębnie pralki, sprzyjające powstawaniu nieprzyjemnych zapachów i powodujące plamy. Regularne stosowanie środka usuwa tłuszcz i osady powodujące nieprzyjemny zapach ze wszystkich zakamarków pralki. Dzięki niemu metalowe i plastikowe elementy pralki będą lśniły czystością, a gumowe zachowają elastyczność. Wystarczy go stosować co 6 miesięcy.

4. Płyn nabłyszczający - Rinse Aid

Produkt przyspiesza schnięcie naczyń, eliminując powstawanie plam i zacieków. Nasz środek Rinse Aid sprawia, że talerze są suche i błyszczące. Dzięki hydrofobowym właściwościom talerze, sztućce i szklanki schną szybko i są idealnie czyste. Produkt jest specjalnie przygotowany do cyklu suszenia w Twojej zmywarce

5. Odkamieniacz do pralek i zmywarek - Super Care

Preparat silnie odkamieniający. Produkt do usuwania kamienia z pralek i zmywarek, który skutecznie usuwa osady.  Należy go stosować regularnie raz na 6 miesięcy, aby zapewnić sprawne działanie pralki i zmywarki, wydłużyć ich żywotność i  móc cieszyć się z idealnych efektów prania i zmywania za każdym razem.Znajdź instrukcję obsługi
Znajdź instrukcję obsługi

Znajdź rozwiązanie swojego problemu lub pobierz instrukcję obsługi urządzenia.

Części zamienne i akcesoria
Części zamienne i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.