Pralka jest wypoziomowana, a nadal się przemieszcza

Ostatnia aktualizacja 02.08.2023 12:47

Problem

 • Pralka drży podczas wirowania. 
 • Wypoziomowana pralka przemieszcza się po pomieszczeniu. 
 • Pralka skacze po pomieszczeniu.

Dotyczy

 • Pralki ładowane od góry
 • Pralki ładowane od przodu

Rozwiązanie

Wpływ na zachowanie pralki podczas pracy poza prawidłowym wypoziomowaniem oraz usunięciem zabezpieczeń transportowych ma sposób w jaki urządzenie jest eksploatowane. Niekiedy drgania, hałasowanie czy przemieszczanie mogą zmieniać się w zależności od wielkości oraz ilości wsadu, czyli ubrań włożonych do bębna i wybranej prędkości wirowania bębna

Jak wsad wpływa na drgania pralki?

 • Mała ilość prania może stwarzać problemy z wyważeniem podczas wirowania i spowodować nadmierne wibracje przez co pralka skacze przy wirowaniu.
 • Zbyt duża ilość ubrań względem wybranego programu lub prędkości wirowania może spowodować przemieszczanie się pralki, a nawet spowodować, że urządzenie nie uruchomi cyklu wirowania lub całego programu.
 • Rzeczy o dużym gabarycie, np. koc, czy zasłony, lub nieforemne, np. dywanik łazienkowy. Jeśli pralce nie uda się prawidłowo ułożyć prania w bębnie to nie uruchomi ona cyklu wirowania lub będzie powodowała nadmierne drgania.

Co zrobić pralka skacze podczas wirowania lub nadmiernie drga?

 1. Sprawdź w instrukcji obsługi jaki jest maksymalny wsad dla wybranego programu i jeśli jest limit jest niższy, niż Twój wsad - wyjmij część prania.
 2. Jeśli w bębnie znajduje się  niewiele prania to dołóż więcej ubrań, powinno to ograniczyć drgania. Sprawdź, czy problem występuje na innych programach i innych prędkościach wirowania.
 3. Jeśli chcesz prać prać rzeczy o dużym gabarycie lub nieforemne to zawsze wybieraj najniższe obroty i pierz je pojedynczo - w przeciwnym razie pralka przemieszcza się podczas wirowania.

Pralka nadal się przemieszcza - co należy wykonać?

Jeśli blokady transportowe są zdjęte, pralka jest wypoziomowana i nie dotyka do ściany, ani innego urządzenia, a nadmierne drgania występują przy wszystkich programach i prędkościach wirowania to może oznaczać to usterkę. Proces wirowania wymaga prawidłowego funkcjonowania łożysk bębna, amortyzatorów czy sprężyna zawieszenia.

Aby zgłosić usterkę w ramach gwarancji, skontaktuj się z naszym działem Obsługi Klienta pod numerem   22 749 61 00 (koszt zgodny z taryfą operatora). Do zarejestrowania zgłoszenia serwisowego niezbędne będą dane urządzenia z tabliczki znamionowej, tj. numer PNC (Prod. No) i numer seryjny, oraz dokładna daty zakupu.

Zarejestruj urządzenia
Zarejestruj urządzenia

Zarejestruj swoje urządzenia w MyElectrolux i znajdź wszystko, czego potrzebujesz w jednym miejscu.

Znajdź instrukcję obsługi
Znajdź instrukcję obsługi

Znajdź rozwiązanie swojego problemu lub pobierz instrukcję obsługi urządzenia.

Zamów wizytę serwisową
Zamów wizytę serwisową

W celu zgłoszenia urządzenia do naprawy, przejdź do strony Serwis.