Pralka nieustannie pompuje i wytwarza pianę

Ostatnia aktualizacja 22.11.2023 09:52

Problem

  • Pralka nieustannie pompuje i wytwarza pianę
  • Zbyt dużo piany i pozostałości proszku w pralce

Dotyczy

  • Pralki ładowana od przodu (wolnostojące oraz do zabudowy) 
  • Pralki ładowane od góry
  • Pralko-suszarki

Rozwiązanie

1. Wyłącz pralkę i oczyść filtr pompy:

  • Jeśli pralka nieustannie pompuje i wytwarza pianę, to oznacza, że zastosowano zbyt dużo detergentu, który wytwarza dużo piany powodując zablokowanie układu poziomującego.
  • Wyczyścić filtr pompy pralki, w tym również łopatkę pompy (jeśli łopatka pompy jest widoczna, obrócić ją ołówkiem i założyć filtr).
  • Szczegółowy opis procedury można znaleźć w instrukcji obsługi dostarczonej z urządzeniem.
  • Instrukcję obsługi można pobrać tutaj.  

2. Uruchomić urządzenie na wysoką temperaturę (60-90 stopni) bez proszku do prania, aby wypłukać z pralki pozostałości proszku. 

Zalecamy regularną konserwację pralki (raz na miesiąc) z wykorzystaniem środka czyszczącego CLEAN & CARE dostępnego w naszym sklepie internetowym

Preparat do pralki i zmywarki 3 w 1 - CLEAN AND CARE

Preparat odkamieniający, odtłuszczający  i dezynfekujący do pralki i zmywarki. Kamień znajdujący się w pralce lub zmywarce może pozostawiać ślady na ubraniach i naczyniach. 

Wysokiej jakości odkamieniacz efektywnie eliminuje osady z kamienia, a odtłuszczacz inne osady z urządzenia, zapewniając idealne efekty prania i zmywania. Środek dezynfekujący zabija bakterie pozostawiając przyjemny zapach. 

Zalecany do użytku co 30 cykli, należy go stosować regularnie, aby zapewnić sprawne działanie pralki i zmywarki, wydłużyć ich żywotność i móc cieszyć się z idealnych efektów prania i zmywania za każdym razem. Produkt nie zawiera fosforanów.


3. Jeśli problem nadal występuje należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta w celu rejestracji zgłoszenia serwisowego 


Pamiętaj!  Zawsze przed użyciem jakiegokolwiek detergentu do prania lub płukania należy sprawdzić zalecenia umieszczone na opakowaniu przez jego producenta, które dotyczą stosowania.

Najczęściej nie należy używać kapsułek wieloskładnikowych do wkładu prania mniejszego niż 4 kg, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo powstania zbyt dużej ilości piany z powody zbyt dużej ilość detergentu względem ilości prania.

Ostrzeżenie: nie zaleca się użytkowania urządzenia do czasu całkowitego wyeliminowania problemu. Należy odłączyć urządzenie od zasilania i nie podłączać go ponownie do czasu uzyskania pewności, że wyeliminowano wszystkie nieprawidłowości.

Znajdź instrukcję obsługi
Znajdź instrukcję obsługi

Znajdź rozwiązanie swojego problemu lub pobierz instrukcję obsługi urządzenia.

Zamów wizytę serwisową
Zamów wizytę serwisową

W celu zgłoszenia urządzenia do naprawy, przejdź do strony Serwis.

Części zamienne i akcesoria
Części zamienne i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.