Wyświetlacz suszarki pokazuje różne czasy pracy dla tego samego programu

Ostatnia aktualizacja 11.10.2023 13:33

Problem

  • Wyświetlacz suszarki pokazuje różne czasy pracy dla tego samego programu
  • Rzeczywisty czas trwania programu różni się od podanego w instrukcji obsługi.

Dotyczy

  • Suszarka z pompą ciepła

Rozwiązanie

Jeśli wyświetlacz suszarki bębnowej pokazuje różne czasy pracy dla tego samego programu, nie oznacza to od razu, że urządzenie wymaga naprawy. Rzeczywisty czas trwania programu różni się od podanego w instrukcji obsługi suszarki, jednak to jest normalne.

Czas suszenia jest obliczany na podstawie różnych parametrów, takich jak temperatura otoczenia, początkowa wilgotność prania, masa i typ załadunku. Wyświetlany czas dostosowuje się do rzeczywistego czasu trwania programu, co jest widoczny na wyświetlaczu urządzenia.

Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać stan filtra kłaczków i zbiornika skroplin. Cyrkulacja powietrza jest kluczowa dla prawidłowej pracy suszarki, a zatkany filtr może ją utrudniać. Zalecamy opróżnianie zbiornika skroplin po każdym cyklu prania i czyszczenie filtra kłaczków.

Jeśli czas suszenia jest nadal zbyt długi, nawet po przeprowadzeniu tych czynności, możesz spróbować zresetować urządzenie. Oznacza to odłączenie go od gniazdka elektrycznego na kilka minut, a następnie ponowne podłączenie i uruchomienie urządzenia.


Zamów wizytę serwisową
Zamów wizytę serwisową

W celu zgłoszenia urządzenia do naprawy, przejdź do strony Serwis.

Części zamienne i akcesoria
Części zamienne i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.