Jak dodać płyn nabłyszczający do zmywarki Electrolux

Ostatnia aktualizacja 21.02.2024 08:53

Kobieta ładująca naczynia do zmywarki Electrolux

Napełnij dozownik płynu nabłyszczającego przed pierwszym użyciem  zmywarki Electrolux lub gdy wskaźnik (A) jest przezroczysty. Nabłyszczacz pomaga wysuszyć naczynia bez smug i plam. Jest on automatycznie pobierany w trakcie fazy płukania na gorąco.


Dodawanie nabłyszczacza

1. Otwórz pokrywę (C) .

2. Napełnij dozownik (B) nabłyszczaczem aż do oznaczenia MAX. Używaj wyłącznie środka nabłyszczającego przeznaczonego specjalnie do zmywarek.

3. Usuń rozlany płyn nabłyszczający chłonną szmatką aby zapobiec tworzeniu się nadmiernej piany.

4. Zamknij pokrywę. Upewnij się, że pokrywa zatrzasnęła się i jest dobrze zamknięta.Dostosowywanie ustawień

Poziom dozowanego nabłyszczacza możesz dostosować do swoich potrzeb. Domyślny poziom to 5A w skali od 0A do 8A. Sprawdź zalecenia na butelce środka nabłyszczającego, którego używasz.

Szczegóły dotyczące dostosowania nabłyszczacza znajdziesz w instrukcji obsługi Twojego urządzenia.

Dobrze wiedzieć: Niektóre tabletki do zmywarki zawierają środek nabłyszczający, dlatego dodanie go do dedykowanej przegródki na środek nabłyszczający może nie być konieczne. Aby wyłączyć dozownik i wskaźnik płynu nabłyszczającego należy ustawić poziom płynu nabłyszczającego na 0A.


Ważne

  • Komora na środek nabłyszczający (B) przeznaczona jest wyłącznie na środek nabłyszczający. Nie napełniaj go detergentem ani innymi płynami.
  • Zawsze używaj odpowiedniej ilości nabłyszczacza. Niewystarczające dozowanie pogarsza efekt suszenia, natomiast użycie zbyt dużej ilości może spowodować niebieskawy osad na naczyniach.
  • Pełny zbiornik nabłyszczacza wystarcza na około 10 do 20 cykli zmywania, w zależności od ustawień twardości wody.Więcej informacji na temat konkretnego modelu zmywarki znajdziesz w instrukcji obsługi. Tutaj znajdziesz instrukcję obsługi do Twojego urządzenia.

Teraz, gdy już wiesz, jak uzupełnić płyn nabłyszczający w zmywarce, możesz chcieć dowiedzieć się więcej o tym, jak uzupełnić sól .

Znajdź instrukcję obsługi
Znajdź instrukcję obsługi

Znajdź rozwiązanie swojego problemu lub pobierz instrukcję obsługi urządzenia.

Części zamienne i akcesoria
Części zamienne i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.