Tabletki z detergentem nie rozpuszczają się całkowicie

Ostatnia aktualizacja 28.03.2024 12:09

Problem

  • Tabletki z detergentem nie rozpuszczają się całkowicie
  • Zmywarka nie rozpuszcza tabletki

Dotyczy

  • Zmywarka wolnostojąca
  • Zmywarka do zabudowy

Rozwiązanie

Pamiętaj, że stosowanie tabletek do zmywarek w długich cyklach zmywania może zapobiec pozostawaniu śladów detergentu na naczyniach. To dlatego, że tabletki z detergentem mogą nie rozpuszczać się całkowicie podczas krótkich cykli zmywania.

Gdy zauważysz, że tabletka nie rozpuszcza się całkowicie, warto wypróbować tabletki do zmywarek innej marki lub użyć detergentu w proszku. Również, jeśli tabletka nie jest wypłukiwana z dozownika detergentu, należy umieszczać tabletki na dnie zmywarki, a następnie uruchomić cykl zmywania.

Ważne, aby przed umieszczeniem detergentu w dozowniku upewnić się, że wnętrze dozownika jest suche. Jeśli jest mokre, może dojść do przyklejenia się tabletki lub detergentu w proszku.

Przyczyną problemu może być również nieuwolnienie tabletki z dozownika detergentu w odpowiednim czasie. Aby tego uniknąć, nie należy umieszczać naczyń przy dozowniku detergentu i upewnić się, że nic nie blokuje pokrywy dozownika detergentu ani nie utrudnia jej otwarcia.

Jeśli po zakończeniu cyklu zmywania naczynia nie są gorące, problem może być związany z nienagrzewaniem się urządzenia. W takim przypadku najlepiej skontaktować się z autoryzowanym centrum serwisowym.

Znajdź instrukcję obsługi
Znajdź instrukcję obsługi

Znajdź rozwiązanie swojego problemu lub pobierz instrukcję obsługi urządzenia.

Zamów wizytę serwisową
Zamów wizytę serwisową

W celu zgłoszenia urządzenia do naprawy, przejdź do strony Serwis.

Części zamienne i akcesoria
Części zamienne i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.