Zmywarka wyświetla na panelu czerwony znaczek gwiazdki

Ostatnia aktualizacja 29.04.2024 09:00

Problem

  • Na wyświetlaczu zapala się czerwona kontrolka gwiazdki
  • Na panelu przy czasie zmywania pali się czerwony znaczek
  • Jak działa program czyszczący MACHINE CARE?

Dotyczy

  • Zmywarki z panelem QuickSelect

Rozwiązanie

Kiedy na wyświetlaczu zmywarki zapala się czerwona ikona gwiazdki lub na panelu przy czasie zmywania widoczny jest podświetlony czerwony symbol, oznacza to, że należy przeprowadzić czyszczenie programem czyszczącym Machine Care. Ten program został zaprojektowany specjalnie do dogłębnego czyszczenia i utrzymania zmywarki w czystości, aby gwarantowała uzyskiwanie doskonałych efektów w trakcie zmywania jeszcze dłużej.

Program czyszczący Machine Care jest zazwyczaj automatyczny i dostępny w wybranych modelach zmywarek. Regularne używanie programu Machine Care pomoże utrzymać zmywarkę w czystości, poprawić jej wydajność i zapobiec powstawaniu nieprzyjemnych zapachów, a także zapobiec powstawaniu problemów ze zmywarką.

Zaleca się przestrzeganie instrukcji obsługi zmywarki, aby uzyskać dokładne informacje dotyczące korzystania z programu czyszczącego Machine Care dla danego modelu urządzenia.

Twoje urządzenie jest wyposażone w program samoczyszczący („MACHINE CARE”). 

Machine Care to program, który zapewnia optymalne efekty czyszczenia wnętrza urządzenia. Usuwa osady z kamienia i tłuszczu.

Przed uruchomieniem programu Machine Care należy oczyścić filtry i ramiona spryskujące

Przypomnienie o tym programie czyszczenia jest określane automatycznie przez zmywarkę.

Gdy urządzenie wykryje potrzebę czyszczenia, wyświetli się wskaźnik  

Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

1. Najpierw wyczyść filtry i ramiona spryskujące. Więcej informacji można znaleźć w instrukcji obsługi urządzenia lub w poniższym filmie instruktażowym


2.Użyj środka do usuwania kamienia lub czyszczenia Clean & Care przeznaczonego specjalnie do zmywarek. Możesz znaleźć polecane produkty w naszym sklepie internetowym .

3. Postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu produktu. NIE UMIESZCZAJ NACZYŃ W KOSZACH

4. Jednocześnie naciśnij i przytrzymaj i  przez około 3 sekundy: zaczną migać i  .

5. Czas trwania programu pojawi się na panelu sterowania.

6. Zamknij drzwi urządzenia, aby uruchomić program. Po zakończeniu programu wskaźnik zgaśnie.

Jeśli powyższe porady nie rozwiążą problemu, zalecamy kontakt z Biurem Obsługi Klienta


Wskazówki dotyczące oszczędzania energii podczas korzystania ze zmywarki

Przy gwałtownie rosnących cenach energii nigdy nie było lepszego czasu, aby zastanowić się, w jaki sposób używasz urządzeń w domu, aby oszczędzać energię i pieniądze. Oprócz wsparcia budżetu domowego, przyniesie to również korzyści naszej planecie, zmniejszając emisję CO2. 

Oto kilka pomocnych wskazówek, jak zmniejszyć zużycie energii podczas korzystania ze zmywarki

  • Używaj programu ECO podczas zmywania naczyń. Trwa to trochę dłużej, ale zmywarka pracuje mniej intensywnie, co oznacza, że zużywa mniej energii. Porównaj to do biegu lub marszu na 1 km. Bieganie jest szybsze, ale zużywasz dużo więcej energii. Jeśli zamiast tego chodzisz, trwa to dłużej, ale zużywasz znacznie mniej energii. Ta sama logika dotyczy programu ECO.
  • Jeśli masz stawkę godzinową za energię elektryczną, zmywaj naczynia, gdy cena jest najniższa.
  • Jeśli posiadasz starą zmywarkę, najczęściej będzie się ona charakteryzować niską klasą energetyczną – możesz zaoszczędzić energię, wymieniając ją na nową, oszczędniejszą.


Zobacz inne przydatne wskazówki dotyczące oszczędzania energii

Skuteczne wskazówki dotyczące oszczędzania energii w Twoim domu

Przyczyna

  • Kiedy na wyświetlaczu zmywarki zapala się czerwona ikona gwiazdki lub na panelu przy czasie zmywania widoczny jest podświetlony czerwony symbol, oznacza to, że należy przeprowadzić czyszczenie programem czyszczącym Machine Care. Ten program został zaprojektowany specjalnie do dogłębnego czyszczenia i pielęgnacji zmywarki, aby gwarantowała uzyskiwanie doskonałych efektów w trakcie zmywania jeszcze dłużej.
  • Program czyszczący Machine Care jest zazwyczaj automatyczny i dostępny w wybranych modelach zmywarek. Regularne używanie programu Machine Care pomoże utrzymać zmywarkę w czystości, poprawić jej wydajność i zapobiec powstawaniu nieprzyjemnych zapachów.
  • Zaleca się przestrzeganie instrukcji obsługi zmywarki, aby uzyskać dokładne informacje dotyczące korzystania z programu czyszczącego Machine Care dla danego modelu urządzenia.
Znajdź instrukcję obsługi
Znajdź instrukcję obsługi

Znajdź rozwiązanie swojego problemu lub pobierz instrukcję obsługi urządzenia.

Części zamienne i akcesoria
Części zamienne i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.