Przewodniki dla kupujących

Jaki odkurzacz wybrać?

Odkurzacze nie tylko odkurzają. Zastanów się czego potrzebujesz.

Odkurzacz przewodowy czy bezprzewodowy?
Zaawansowane technologie: aktywne mopowanie i technologia UV w odkurzaczu pionowym!
Bezprzewodowy: konstrukcja pistoletu czy samostojąca?
Przewodowy: workowy czy bezworkowy?
Co jeszcze warto wiedzieć?

Odkurzacz przewodowy czy bezprzewodowy?

Odkurzacz bezprzewodowy

Odkurzacze bezprzewodowe czyli pionowe umożliwiają swobodę ruchu i ułatwiają odkurzanie, gdyż nie trzeba ich podłączać kablem do źródła prądu. Najnowsze odkurzacze bezprzewodowe zapewniają dużą efektywność odkurzania, a ich nowoczesne akumulatory pozwalają na długą pracę nawet do 60 minut. W ramach odkurzaczy bezprzewodowych możesz wybrać między odkurzaczami pionowymi, które samodzielnie stoją i są bardzo lekkie w prowadzeniu – linia 600 i linia 500, czy też modele typu pistolet z silnikiem u góry, o większej efektywności sprzątania- linia 800 oraz linia 700. Wszystkie odkurzacze bezprzewodowe Electrolux można nazwać urządzeniami 2w1, gdyż jednostkę ręczną można odłączyć i służy jako odkurzacz ręczny, którym posprzątasz samochód lub trudnodostępne miejsca.

Odkurzacze przewodowe

Odkurzacze prrzewodowe mają zwykle większą efektywność sprzątania, dzięki stałemu podłączeniu do źródła prądu. Nie ogranicza nas czas pracy na naładowanej baterii, ale za to ogranicza nas długość kabla.  Większość modeli odkurzaczy przewodowych marki Electrolux zapewnia aż 12-metrowy zasięg pracy odkurzacza, dzięki czemu pozwalają odkurzyć wiele pomieszczeń bez konieczności przepinania wtyczki. Odkurzacze przewodowe marki Electrolux są niezwykle ciche. Oferujemy całą gamę super cichych odkurzaczy Pure D8 Silence, które posiadają zaledwie 57 dB, czyli tyle co spokojna rozmowa.

Nowoczesna technologia aktywnego mopowania

Aktywne mopowanie. Odkurzacze pionowe z technologią aktywnego mopowania wyposażone w szczotkę mopującą POWER PRO sprawiają, że odkurzacz staje się doskonałym urządzeniem do sprzątania na mokro. Unikalna budowa z obrotowymi dyskami skutecznie usunie uporczywy brud a nawet zaschnięte plamy z podłóg twardych. Prędkość dysków wynosi aż 260 obrotów na minutę w odkurzaczu Power Hygienic 800 i 240 obr./min. w odkurzaczu Hygienic 700 WET.
Mopowanie jest bardzo łatwe w użytkowaniu: wystarczy mokre dyski z mikorfibry zamontować na szczotce POWER PRO. Po zakończonym procesie można pady uprać pod bieżącą wodą lub w pralce. 
Do wszystkich odkurzaczy mopujących Electrolux warto dokupić stację myjącą Power Pro, by cieszyć się zawsze czystym aktywnym mopowaniem. Dzięki stacji myjącej Power Pro mopowanie jest skuteczne, higieniczne i bezwysiłkowe.

Innowacyjna technologia UV w odkurzaczach pionowych Electrolux


Efektywne usuwanie kurzu z podłogi jest podstawową funkcją dobrego odkurzacza. 
W najnowszych urządzeniach Electrolux są funkcje, które zapewniają zawsze higienicznie czyste powierzchnie. 
Wybrane modele odkurzaczy bezprzewodowych Electrolux wyposażone są w innowacyjną elektroszczotkę z technologią UV. W odkurzaczu Power Hygienic 800 technologia UV w połączeniu z 5-stopniową filtracją efektywnie usuwa do 99,9%* bakterii i alergenów z tapicerowanych powierzchni takich jak łóżka, materace, materace w łóżeczkach dziecięcych oraz kanap i foteli.
Elektroszczotkę z technologią UV można również dokupić jako dodatkowe akcesorium by zapewnić zawsze higieniczną czystość.

*5-stopniowy system filtracji w połączeniu z użyciem elektroszczotki z lampą UV usuwa do 99,9% cząsteczek o wielkości pomiędzy 0,3 µm-10 µm (mikrometrów), takich jak pyłki, bakterie, zarodniki grzybów, roztocza kurzu domowego i inne alergeny. Pomiar zgodny z EN 60312-1:2017.

Bezprzewodowy: konstrukcja pistoletu czy samostojąca?

Odkurzacze pionowe Electrolux – serii 800 jak np. POWER HYGIENIC 800 lub serii 700 jak Ultimate 700 Turbo Drive, to modele, które swoją konstrukcją przypominają pistolet. Ich silnik umieszczony jest na górze, przez co cały ciężar jednostki ręcznej trzymamy w dłoni. Daje to poczucie mocy i łatwość sterowania urządzeniem. Wyświetlacz i panel sterujący znajduje się w zasięgu kciuka. W przerwach pomiędzy odkurzaniem, odkurzacz powinniśmy odstawiać do stacji dokującej lub położyć płasko na podłodze.
Odkurzacze serii 600 i 500 to odkurzacze o samostojącej konstrukcji. W nich silnik znajduje się na dole odkurzacza, przez co ciężar odczuwalny w dłoni jest dużo niższy, zaledwie 800 g w przypadku linii 600. Dodatkową zaletą samostojącej konstrukcji jest to, że można postawić odkurzacz w dowolnym miejscu, gdy coś przerwie odkurzanie.  

Przewodowy: workowy czy bezworkowy?

W odkurzaczu workowym kurz jest zamknięty w higienicznym worku, co pozwala na rzadsze opróżnianie odkurzacza.

Odkurzacz bezworkowy eliminuje konieczność pamiętania o zakupie worków na kurz i związane z tym wydatki.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza?

Wychwytywanie kurzu, czyli DPU (DUST PICK UP) to najważniejszy parametr w technologii odkurzania. Doskonały odkurzacz to subtelne i inteligentne połączenie mocy silnika z konstrukcją szczotki i rury ssącej. To właśnie te dwa czynniki wpływają na skuteczność wychwytywania kurzu. Odkurzacze pionowe Electrolux mają aż 99% skuteczność wychwytywania kurzu na podłogach twardych. 
Poziom hałasu, który emituje odkurzacz jest bardzo ważnym parametrem, ponieważ odkurzamy często a niekiedy w domu pełnym członków rodziny. Ciągły głośny dźwięk jest szkodliwy dla naszego zdrowia. Dlatego tak ważne jest żeby odkurzacz nie emitował nieprzyjemnego głośnego dźwięku. Zastosowane w odkurzaczach Electrolux technologie cichego wydechu sprawiają, że linie odkurzaczy pionowych serii 600 (tylko 74-79 dB) i cylindrycznych Pure D8 Silence (57 dB) są najcichsze w naszej ofercie.
Ergonomia pracy jest bardzo ważnym elementem wyboru. Dobrze, jeśli możemy dostosować odkurzacz do swojego wzrostu, co jest istotne dla zdrowego kręgosłupa. Dodatkowo regulowana rura powoduje, że odkurzaczem można sprzątać wysoko położone powierzchnie, takie jak karnisze czy górne półki.
Odkurzacze dla posiadaczy zwierząt. Wśród modeli dostępnych w ofercie znajdują się modele z linii ANIMAL, które są wyposażone w specjalnie zaprojektowane elektroszczotki do skutecznego usuwania sierści zwierząt domowych. Doskonale zbierają sierść z kanap a także foteli samochodowych.