Przewodniki dla kupujących

Odkurzacz idealny

Odkurzacze nie tylko odkurzają. Zastanów się czego potrzebujesz.

Odkurzacz przewodowy czy bezprzewodowy?
Super funkcje: technologia UV i aktywne mopowanie tylko w odkurzczu pionowym!
Bezprzewodowy: konstrukcja pistoletu czy samostojąca?
Przewodowy: workowy czy bezworkowy?
Co jeszcze warto wiedzieć?

Odkurzacz przewodowy czy bezprzewodowy?

Odkurzacz bezprzewodowy

Odkurzacze bezprzewodowe czyli pionowe umożliwiają swobodę ruchu i ułatwiają odkurzanie, gdyż nie trzeba ich podłączać kablem do źródła prądu. Najnowsze odkurzacze bezprzewodowe zapewniają dużą efektywność odkurzania, a ich nowoczesne akumulatory pozwalają na długą pracę nawet do 60 minut. W ramach odkurzaczy bezprzewodowych możesz wybrać między odkurzaczami pionowymi, które samodzielnie stoją i są bardzo lekkie w prowadzeniu – linia PQ i WQ, czy też modele typu pistolet z silnikiem u góry, o większej efektywności sprzątania- linia POWER 800. Wszystkie odkurzacze bezprzewodowe może nazwać urzadzeniami 2w1, gdyż można z nich zrobić odkurzacz ręczny, którym posprzątasz samochód lub trudnodostępne miejsca.

Odkurzacze przewodowe

Odkurzacze prrzewodowe mają zwykle większą efektywność sprzątania, dzięki stałemu podłączeniu do źródła prądu. Nie ogranicza nas czas pracy na naładowanej baterii, ale za to ogranicza nas długość kabla.  Większość modeli odkurzaczy przewodowych marki Electrolux zapewnia aż 12-metrowy zasięg pracy odkurzacza, dzięki czemu pozwalają odkurzyć wiele pomieszczeń bez konieczności przepinania wtyczki. Odkurzacze przewodowe marki Electrolux są niezwykle ciche. Oferujemy całą gamę super cichych odkurzaczy Pure D8 Silence, które posiadają zaledwie 57 dB, czyli tyle co spokojna rozmowa.

Super funkcje : technologia UV i aktywne mopowanie tylko w odkurzczu pionowym!

Efektywne usuwanie kurzu z podłogi jest podstowową funkcją dobrego odkurzacza. W najnowszych urządzeniach Electrolux są funkcje, które zmieniają je w urządzenia wielofunkcyjne.

Technologia UV w połączeniu z 5-stopniową filtracją zastosowaną w odkurzaczach bezprzewodowych efektywnie usuwa do 99,9%* bakterii i alergenów z tapicerowanych powierzchni takich jak łóżka, materace, materace w łóżeczkach dziecięcych oraz kanap i foteli.

Aktywne mopowanie. Odkurzacze pionowe z końcówką POWER PRO sprawiają że odkurzacz staje się urządzeniem do sprzątania na mokro. Unikalna budowa z obrotowymi dyskami skutecznie usunie uporczywy brud a nawet zaschnięte plamy z podłóg twardych. Prędkość dysków wynosi aż 260 obrotów na minutę.

Takie mopowanie jest bardzo proste w użytkowaniu: wystarczy mokre dyski z mikorfibry zamontować na końcówce POWER PRO . Po zakończonym procesie można pady uprać pod kranem lub w pralce.

*5 stopniowy system filtracji w połączeniu z użyciem elektroszczotki z lampą UV usuwa do 99,9% cząsteczek o wielkości pomiędzy 0,3 µm-10 µm (mikrometrów), takich jak pyłki, bakterie, zarodniki grzybów, roztocza kurzu domowego i inne alergeny. Pomiar zgodny z EN 60312-1:2017.

Bezprzewodowy: konstrukcja pistoletu czy samostojąca?

Najnowszy modele odkurzacza pionowego Electrolux – POWER 800 to modele, który swoją konstrukcją przypomina pistolet, jego silnik umieszczony jest na górze, przez co cały ciężar jednostki ręcznej trzymamy w dłoni. Daje to poczucie mocy i łatwość sterowania urządzenia. Wyświetlacz i panel sterujący znajduje się w zasięgu kciuka dłoni. Natomiast w przerwach pomiędzy odkurzaniem, odkurzacz powinniśmy odkładać do stacji dokującej lub płasko na podłodze.

Odkurzacze linii PQ i WQ to odkurzacze z rozwiązaniem samostojącej konstrukcji. W nich silnik zanajduje się na dole odkurzacza, przez co ciężar odczuwalny w dłoni jest dużo niższy, tylko 800 g, a dodatkowo powoduje że odkurzacz może samodzielnie stać, bez konieczności używania stacji dokującej w przerwach między odkurzaniem. Wystarczy spionizować odkurzacz!

Przewodowy: workowy czy bezworkowy?

W odkurzaczu workowym kurz jest zamknięty w higienicznym worku, co pozwala na rzadsze opróżnianie odkurzacza.

Odkurzacz bezworkowy eliminuje konieczność pamiętania o zakupie worków na kurz i związane z tym wydatki.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza?

Wychwytywanie kurzu, czyli DPU (DUST PICK UP) to najważniejszy parametr w technologii odkurzania. Doskonały odkurzacz to subtelne i inteligentne połączenie mocy silnika z konstrukcją szczotki i rury ssącej. To właśnie te dwa czynniki wpływają na skuteczność wychwytywania kurzu. Wychwytywanie kurzu na poziomie 99% mają odkurzacze pionowe POWER 800.

Poziom hałasu, który emituje odkurzacz jest bardzo ważnym parametrem, ponieważ odkurzamy często a niekiedy w domu pełnym członków rodziny. Ciągły głośny dźwięk jest szkodliwy dla naszego zdrowia. Dlatego tak ważne jest żeby odkurzacz nie emitował nieprzyjemnego głośnego dźwięku. Zastosowane w odkurzaczach Electrolux technologie cichego wydechu sprawiają, że linie odkurzaczy pionowych PQ (tylko 76 dB) i cylindrycznych PD (57 dB) są najcichsze w naszej ofercie.

Ergonomia pracy jest bardzo ważnym elelmentem wyboru. Dobrze, jeśli możemy dostosować odkurzacz do swojego wzrostu, co jest istotne dla zdrowego kręgosłupa. Dodatkowo regulowana rura powoduje, że odkurzaczem można sprzątać wysoko położone powierzchnie, takie jak karnisze czy górne półki bez wchodzenia na drabinę.

Odkurzacze dla posiadaczy zwierząt. Wsród modeli dostępnych w ofercie znajdują się modele z linii ANIMAL, które są wyposażone w specjalnie zaprojektowane końcówki i elektroszczotki,