Nagradzane skandynawskie wzornictwo

Projektujemy nasze urządzenia myśląc o użytkowniku - tak, aby pięknie wyglądały i jednocześnie były łatwe w użytkowaniu, intuicyjne i dopracowane w każdym szczególe. Nasze produkty są regularnie wyróżniane nagrodami za ergonomię, skandynawskie wzornictwo i innowacyjne funkcje.

Wnętrza lodówek w 70% z recyklingu — Electrolux zdobywa nagrodę główną!

Nagroda Plastics Recycling Awards Europe w kategorii "Automotive, Electrical or Electronic Product of the Year 2023" wędruje do Grupy Electrolux, która jako pierwsza na świecie zastosowała tak wysoką zawartość recyklingowanych komponentów w urządzeniach codziennego użytku.

Nagroda Plastics Recycling Awards Europe jest najbardziej prestiżowym wyróżnieniem tego typu w Europie. Daje wgląd w najnowsze osiągnięcia w dziedzinie recyklingu, wykorzystywania surowców wtórnych, projektowania i innowacyjnego zarządzania firmą.
Dowiedz się więcej o wnętrzach lodówek Electrolux.

Odkurzacze bezprzewodowe serii 700

Electrolux seria 700 to lekkie, bezprzewodowe odkurzacze stworzone z myślą o sprzątaniu mniejszych mieszkań. Dzięki swojej wadze i dobrze wyważonej ergonomii są łatwe w manewrowaniu i wygodne w użyciu. Urządzenia wykonano z materiałów z recyklingu, dzięki czemu są przyjazne dla środowiska.

Odkurzacze workowe Clean 600

Electrolux Clean 600 to kolejny krok w kierunku ulepszania kategorii odkurzaczy workowych, poprzez dbałość o zrównoważony rozwój, wygodę użytkowania oraz dopasowanie do stylu nowoczesnego mieszkania. Urządzenie w znacznej większości wykonano  z materiałów recyklingu. Co więcej, odkurzacz nie posiada malowanych elementów, co zmniejsza szkodliwość procesów produkcyjnych oraz zwiększa możliwości przyszłego recyklingu. Funkcja „Pełna obsługa stopą” poprawia wygodę użytkowania, umożliwiając użytkownikowi obsługę odkurzacza bez potrzeby schylania się, a prosty i stylowy design sprawia, że urządzenie doskonale się odnajdzie w każdym domu.

Lodówka Genesi Maxispace 700

Genesi MaxiSpace to nowoczesna i stylowa lodówka do zabudowy, która dzięki zastosowaniu wkładu wykonanego w 70% z recyklingowanego plastiku, jest przyjazna dla środowiska. Dodatkowo, dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika ECO METER, użytkownicy mogą na bieżąco kontrolować zużycie energii i podejmować bardziej świadome decyzje dotyczące użytkowania lodówki.

Minimalistyczny design urządzenia zyskał na elegancji dzięki elementom ze stali nierdzewnej, a efektywnie wykorzystane przestrzenie sprawiają, że MaxiSpace combo jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie nie tylko styl, ale również funkcjonalność.

Filtr do mikroplastiku

Wykonany w co najmniej 50% z plastiku pochodzącego z recyklingu, filtr do mikroplastiku Electrolux pomaga wychwycić nawet 90% drobnych plastikowych cząsteczek uwalnianych podczas prania syntetyków. Zapobiega tym samym przedostawaniu się ich do ścieków. Filtr wyposażono w prosty wskaźnik – wystarczy spojrzeć, czy pojawiła się czerwona kropka, aby wiedzieć, że należy go opróżnić. Dzięki zastosowaniu filtra, klienci zyskują realną szansę na to, by pozytywnie wpłynąć na środowisko.

Szuflada UniversalDose

UniversalDose od Electrolux to najbardziej wszechstronna szuflada na rynku. Opatentowany design w połączeniu z górnymi dyszami Vortex tworzy w szufladzie wir wodny, całkowicie rozpuszczający wszystkie rodzaje detergentów, w tym również kapsułki. Dzięki temu sprawia, że pranie w niższej temperaturze jest znacznie bardziej wydajne, ponieważ detergent jest już wymieszany z wodą, zanim dotrze do tkanin. Zapewnia to czyste ubrania w niższej temperaturze, przy znacznych oszczędnościach wody i energii.

Bęben Care

Nowy bęben Care powstał z myślą o osobach, które delikatne tkaniny piorą ręcznie, ponieważ nie ufają swoim pralkom. Dzięki wspólnym wysiłkom inżynierów i projektantów Electrolux powstało innowacyjne rozwiązanie – bęben Care, znacznie delikatniejszy dla ubrań. Wyjątkowa powłoka w kształcie poduszek zmniejsza tarcie zachodzące podczas prania, a dodatkowo woda wypełniająca przestrzeń między poduszkami zapewnia gładką powierzchnie dzięki czemu ruch tkaniny w bębnie jest wyjątkowo delikatny.

Stylowy, a jednocześnie wydajny i ergonomiczny

Red Dot Design Awards to jeden z najbardziej pożądanych znaków jakości dla wspaniałego wzornictwa. Odkurzacze bezprzewodowe Well Q6-8 zostały w tym roku wyróżniony nagrodą Red Dot Design Awards za wyjątkowe wzornictwo produktu.

Ergonomiczna konstrukcja odkurzacza Well Q8, nisko położony środek ciężkości oraz moduł ręczny z podwójnym uchwytem zapewniają łatwe odkurzanie podłóg oraz lamp czy zakamarków pod sufitem - bez dźwigania i uciążliwego manewrowania.

Kolekcja Black Matt wyróżniona po raz kolejny

Oczyszczacz powietrza Pure A9

Nasz oczyszczacz powietrza Pure A9 zdobył nagrodę Red Dot Design Award 2020 za wyjątkowy design!

Oprócz zapewnienia wyjątkowo czystego powietrza, oczyszczacz Pure A9, inspirowany nowoczesnym skandynawskim designem mebli, tkanin oraz materiałów, doskonale komponuje się z wnętrzem, nie rażąc swoją obecnością domowników i gości.

Odkurzacz Pure D8.2 Silence

Nasz odkurzacz Pure D8.2 Silence zdobył prestiżowe nagrody Red Dot Design Award 2020 oraz iF Design Award 2020 za wyjątkowy design.

Powierzchnia Pure D8.2 Silence jest gładka i matowa, co nadaje eleganckiego i ponadczasowego charakteru. Cyfrowy wyświetlacz LED został utrzymany w konwencji wizualnej względem reszty urządzenia, a szczotka ma tekstylną teksturę, dzięki czemu doskonale zbiera okruchy. Jest to także najcichszy odkurzacz, jaki do tej pory wyprodukowaliśmy. O jego ekologicznej naturze świadczy także fakt, iż ponad połowa (55%) jego części zostało stworzonych z plastiku nadającego się do ponownego przetworzenia.

Odkurzacz bezprzewodowy Pure Q9

Bezprzewodowy odkurzacz Pure Q9 zdobył prestiżowe nagrody Red Dot Design Award 2020 oraz iF Design Award 2020 za wyjątkowy design!

Unikalny odkurzacz o lekkiej aluminiowej konstrukcji 2w1 i dużej mocy, został stworzony z myślą o prostocie użytkowania. Cicha praca, wysoka wydajność łatwa obsługa oraz współczesny design, to kluczowe cechy tego wyjątkowego odkurzacza. Specjalnie zaprojektowana stacja ładowania pozwala na płynne i wygodne przejście z ładowania do odkurzania. Dodatkowo odkurzacz jest wyposażony w praktyczne akcesoria do odkurzania różnych powierzchni.

Electrolux otrzymał certyfikat Top Employer Polska 2020

W tym roku, po raz pierwszy, Electrolux wziął udział w procesie certyfikacji Top Employer i po przeprowadzeniu kompleksowego audytu przez Top Employer Institute został oficjalnie uznany za Top Employer Polska 2020. Przyznanie tego prestiżowego tytułu potwierdza jakość standardów HR wdrożonych w firmie, dzięki czemu pracownicy mają zapewniony rozwój i bardzo dobre warunki pracy.

ELECTROLUX WYRÓŻNIENIA 2019

Wyjątkowe rozwiązanie konstrukcyjne

Niemające odpowiednika rozwiązanie konstrukcyjne, pozwalające na unoszenie się dolnego kosza zmywarki na komfortową wysokość, nie może przejść niezauważone. Innowacja, która eliminuje konieczność schylania się w celu załadowania czy rozładowania naczyń, jest rewolucyjna. Wyróżnia się prostotą intuicyjnej obsługi, skuteczniejszym od stosowanego w innych zmywarkach mechanizmem rozprowadzającym wodę oraz doskonale rozplanowanym wnętrzem. Urządzenie wyjątkowe pod każdym względem i niemające sobie równych w ergonomii. Laureat konkursu Dobry Wzór 2019.

Opinia eksperta Instytutu Wzornictwa Przemysłowego

Zmywarki QuickSelect

Linia zmywarek QuickSelect reprezentuje nowe podejście do sterowania zmywarką.
Użytkownik wybiera za pomocą intuicyjny interfejsu ile czasu może przeznaczyć na zmywanie, a urządzenie dobiera optymalne parametry cyklu zmywania oraz informuje o potencjalnym zużyciu energii.

Rozwiązanie QuickSelect pozwoli Ci uzyskać optymalne efekty zmywania za jednym dotknięciem. Przesuń palcem, aby ustawić czas trwania cyklu. To wszystko – urządzenie zajmie się resztą. Zmywanie naczyń nigdy nie było prostsze.

Zmywarki QuickSelect zostały wyróżnione nagrodą iF Design Award 2019.

Pralki z funkcją AutoDose

Pralki PerfectCare z funkcją AutoDose zdobyły wyróżnienie Red Dot za niezwykłe wzornictwo.

Nie zawsze łatwo jest określić, ile detergentu należy użyć do prania. Dzięki funkcji AutoDose nie musisz już tego robić. Zbyt duża lub zbyt mała ilość detergentu może być szkodliwa dla tkanin, dlatego system AutoDose dozuje go dokładnie tyle, ile potrzeba. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twoje ulubione bawełniane rzeczy będą chronione podczas każdego prania, aby dłużej wyglądały jak nowe.

 

Pure F9 vaccum

Odkurzacze pionowe Pure F9 zostały wyróżnione nagrodą iF Design Award 2019.

Pure F9 łączy w sobie to, co najlepsze, skuteczność odkurzacza tradycyjnego oraz uniwersalność odkurzacza bezprzewodowego. Jest na tyle mocny, by stać się jedynym odkurzaczem w Twoim domu.

 

Blendery kielichowe Explore 7

Blendery kielichowe Explore 7 zostały wyróżnione nagrodą Red Dot Award 2019.

Blender Explore 7 pozwoli Ci wydobyć więcej z każdego składnika. Traktuj składniki z dbałością, na jaką zasługują, aby zachować ich najlepsze właściwości i świeżość. Odkryj nowy sposób miksowania – za jednym naciśnięciem przycisku.

ELECTROLUX WYRÓŻNIENIA 2018

PerfectCare

Pralki i suszarki z linii PerfectCare zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu użytkownikowi wygody użytkowania. Duża gałka obrotowa z jasno opisanymi programami oraz umieszczony tuż obok czytelny interfejs. Duży otwór bębna i uchwyt umieszczony u góry, który ułatwia otwieranie drzwiczek. Pomimo, że oferujemy duży wybór kolorów i materiałów, w zależności od wybranego urządzenia, cechy identyfikujące markę pozostają widoczne w całej linii produktów.

Opinia członków jury:
"Urządzenia z linii PerfectCare charakteryzują się wzornictwem przyciągajcym wzrok. Są również doskonałe pod względem ergonomicznym."

 

Odkurzacze automatyczne

Odkurzacze automatyczne Purei9 zostały wyróżnione nagrodą iF Design Award 2018.

Odkurzacz Pure i9 wykorzystuje technologię 3D Vision System,  skanuje przestrzeń mieszkania w trzech wymiarach i planuje swoją trasę odkurzania tak, aby swobodnie pokonywać przeszkody lub je omijać, dzięki czemu twój dom zawsze będzie czysty. 

Nagroda IF Design 2018

Odkurzacz Pure D9 to zdobywca prestiżowej nagrody IF Design za innowacyjne wzornictwo i technologię.

Odkryj superpłynne odkurzanie z wykorzystaniem systemu FlowMotion. Duże kółka XL Easy-Roll oraz opatentowana konstrukcja ssawki, zapewniają cichsze odkurzanie i bezkompromisową wydajność.

ELECTROLUX WYRÓŻNIENIA 2017

Wzornictwo pasujące do każdej kuchni

Eleganckie, stylowe i nowoczesne wzornictwo doskonale pasuje do każdej kuchni. Tylko zmywarka ComfortLift® idealnie harmonizuje z wystrojem kuchni i mieszkania. Unikalne połączenie stylu i najlepszej technologii wyróżnione zostało prestiżową nagrodą Gold Product Design Award 2017.