Ranking

Ranking piekarników parowych

Najlepszy piekarnik parowy w rankingu modeli Electrolux

4,7

4,7(106  Opinie )

Pierwsze miejsce w naszym zestawieniu najlepszych piekarników parowych Electrolux zajmuje niewątpliwie SteamPro 900 z kamerą CookView. To nasz najlepszy piekarnik parowy, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających domowych szefów w kuchni i pomoże Ci uzyskać doskonałe wypieki bez wychodzenia z domu. Funkcja Steamify, dotykowy wyświetlacz TFT z asystentem gotowania i automatycznymi programami, termosonda czy szybkie nagrzewanie sprawiają, że zasłużenie zajmuje 1. miejsce w rankingu piekarników parowych Electrolux w 2023 roku.
4,9

4,9(591  Opinie )

Na 2. miejscu plasuje się piekarnik parowy SteamBoost 800, z zaawansowaną technologią parową, termosondą i sterownikiem z wyświetlaczem LCD oraz szeroką gamą automatycznych programów pieczenia. Sprawdzi się u osób, które potrzebują idealnego kompromisu między ceną i możliwościami.
5

5(19  Opinie )

TOP 3 naszego rankingu najlepszych piekarników parowych Electrolux zajmuje piekarnik SteamCrisp 700. To świetne urządzenie dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z piekarnikami parowymi, zwłaszcza że ten konkretny model oferuje ogrom funkcji, dzięki którym poznasz gotowanie i pieczenie na parze od najlepszej strony. Do tego przekonasz się jak łatwo wyczyścisz piekarnik dzięki technologii Aqua Cleaning, a pojemność tego piekarnika (72 litry) pozwala na pieczenie na wielu poziomach!

Dobry piekarnik parowy do 3000 zł

Wybór najlepszego piekarnika parowego do 3000 zł było trudne jeszcze kilka lat temu, ale dzięki rozszerzeniu oferty Electrolux, znajdziesz prostsze modele, które oferują gotowanie i pieczenie z parą oraz pozwolą Ci cieszyć się znakomitym smakiem potraw w bardzo rozsądnej cenie!

4,9

4,9(64  Opinie )

Najlepszym piekarnikiem parowym do 3000 zł z oferty Electrolux jest niewątpliwie SteamCrisp 700. Proste i intuicyjne sterowanie, dostępność funkcji parowych (SteamCrisp), równomierne pieczenie dzięki technologii Even Cooking czy możliwość gotowania na wielu poziomach (nawet trzech jednocześnie) sprawia, że to idealny piekarnik parowy dla rodziny lub osób, które lubią pieczenie. Dodatkowo posiada funkcję czyszczenia parowego, dzięki czemu szybko pozbędziesz się zabrudzeń i plam z wnętrza urządzenia!
4,9

4,9(32  Opinie )

Na 2. pozycji rankingu piekarników parowych do 3000 zł Electrolux jest SteamBake [pyroliza]. Poza gotowaniem i pieczeniem na parze posiada również termosondę i funkcję czyszczenia pyrolitycznego. Dzięki temu jeszcze łatwiej osiągniesz idealny smak potraw i zachowasz czystość urządzenia!
4,9

4,9(55  Opinie )

TOP 3 rankingu piekarników z parą do 3000 zł zajmuje SurroundCook 600 z pyrolizą. To piekarnik parowy o pojemności 72 litrów, który wyróżnia świetne sterowanie dzięki wyświetlaczowi EXPlore – interfejs sterowania z dotykowymi przyciskami daje Ci dostęp do kluczowych funkcji i jeszcze bardziej przyspiesza pieczenie! Do tego zaawansowany termoobieg Surround Cook pozwala obniżyć temperaturę o 20%, a co za tym idzie: obniżyć rachunki za prąd!

Najlepsze modele piekarników parowych Electrolux z termosondą

Termosonda pozwoli Ci uzyskać idealnie wypieczone wnętrze potraw – wnętrze pozostanie idealnie wilgotne, a skórka: doskonale chrupiąca.

W naszym zestawieniu piekarników parowych Electrolux nie mogło zabraknąć najlepszych modeli z termosondą.

Jeśli ta funkcja jest dla Ciebie najważniejsza to – poza modelami wymienionymi powyżej – warto zastanowić się nad poniższymi, zwłaszcza jeśli chcesz kupić piekarnik parowy z termosondą.

4,9

4,9(86  Opinie )

Biorąc to po uwagę, najlepszym piekarnikiem w tym segmencie naszego rankingu piekarników parowych Electrolux jest niewątpliwie SteamBoost800. Poza doskonałymi wypiekami, funkcjami pary, intuicyjnym sterowaniem i automatycznymi programami wagowymi, ten model wyróżnia znakomita sprawność energetyczna (A++) i oczywiście termosonda.
4,9

4,9(60  Opinie )

Na 2. miejscu w tym segmencie zestawienia jest niewątpliwie SteamCrisp 700 z pyrolizą. Stworzyliśmy go z myślą o osobach potrzebujących piekarnika parowego z termosondą. Oferuje wszystkie kluczowe funkcje pary z serii SteamCrisp, a dodatkowy czujnik temperatury pomoże Ci w uzyskaniu doskonałych wypieków.
5

5(19  Opinie )

Na 3. pozycji najlepszych piekarników parowych Electrolux z termosondą jest model SteamCrisp 700. Ten model z serii Electrolux Ecoline wyróżnia bardzo dobra klasa energetyczna (A+ według nowych standardów) oraz praktyczna funkcja czyszczenia parowego. Nie mogło zabraknąć termosondy oraz możliwości podłączenia specjalnego szklanego naczynia do pieczenia na parze Electrolux. Dzięki temu ostatniemu uzyskasz jeszcze bardziej soczyste mięsa, zapiekanki i ryby!

Dlaczego warto wybrać piekarnik parowy do zabudowy

Piekarniki parowe cieszą się rosnącą popularnością głownie dlatego, że pomagają wydobyć z potraw jeszcze lepszy smak, a dodatkowo umożliwiają gotowanie na parze.

Wśród kluczowych zalet tych urządzeń należy wymienić:

 • mniejsze zużycie tłuszczu i oleju do pieczenia,
 • zachowanie większej ilości wartości odżywczych potraw,
 • skrócenie czasu pieczenia, nawet o 20%,
 • lepszą konsystencję wypieków – mięs, ryb, zapiekanej czy ciast – z chrupiącą skórką i wilgotnym wnętrzem,
 • możliwość gotowania metodą Sous-Vide,
 • jeszcze lepsze wypiekanie domowego chleba,
 • i najważniejsze, czyli lepszy smak i aromat 😊. A w kuchni chodzi o to, żeby przygotowywać jak najsmaczniejsze potrawy!

Poza oczywistymi zaletami piekarników z funkcją pary i parowych, urządzenia Electrolux posiadają szeroką gamę unikalnych funkcji, dzięki którym wypieki będą jeszcze smaczniejsze, a samo pieczenie parowe lub gotowanie – jeszcze prostsze.

Najważniejsze funkcje piekarników parowych Electrolux

W Electrolux od lat rozwijamy technologię piekarników parowych i stale szukamy rozwiązań które pomogą nam stworzyć rozwiązania, dzięki którym użytkownicy naszych urządzeń będą mogli cieszyć się jeszcze lepszym smakiem potraw.

Uzupełniają one to, co oferuje tradycyjny piekarnik, a zarazem wspierają Cię w odkrywaniu nowych kulinarnych horyzontów!

Steamify: oswój parę w swoim piekarniku

Funkcja Steamify® to program parowy, który wyręczy Cię w sterowaniu ustawieniami piekarnika parowego.

Dzięki tej funkcji nie musisz ustawiać temperatury i czasu pieczenia czy ilości pary – piekarnik automatycznie dostosuje pozostałe parametry pracy, aby uzyskać pożądany rezultat.

Steamify pozwala na płynną regulację temperatury, na podstawie której urządzenie dobierze pozostałe parametry pracy:

 • 50-95ºC gotowanie na parze
 • 100-125ºC duszenie na parze
 • 130-145ºC opiekanie z parą
 • 150-230ºC pieczenie z parą

Najlepsze piekarniki z funkcją Steamify:

4,9

4,9(86  Opinie )

Piekarnik elektryczny z parą SteamBoost.
4,9

4,9(86  Opinie )

Piekarnik elektryczny z parą SteamBoost.
5

5(112  Opinie )

Piekarnik elektryczny z parą SetamPro.

SousVide: idealny smak potraw z najlepszych restauracji

o tajemnica smaku potraw z najlepszych restauracji na całym świecie – dostępna teraz w najlepszych piekarnikach parowych Electrolux.

Gotowanie SousVide pozwala wydobyć z potraw pełnię smaków dzięki pakowaniu próżniowemu i parze.

Wystarczy że zapakujesz je w specjalne worki i wybierzesz dostępny w najlepszych modelach Electrolux tryb SousVide.

Co ważne: tak przygotowane potrawy możesz z łatwością przechowywać w lodówce i zamrażarce!

Najlepsze piekarniki Electrolux z funkcją SousVide:

4,7

4,7(106  Opinie )

Piekarnik elektryczny z parą SteamPro.
5

5(112  Opinie )

Piekarnik elektryczny z parą SteamPro.
4,9

4,9(395  Opinie )

Piekarnik elektryczny z parą SteamPro.

Steam Boost: jeszcze więcej możliwości użycia pary!

Steam Boost to linia piekarników parowych Electrolux, które pozwalają na tradycyjne pieczenie, jak i wykorzystanie dobrodziejstw pary w codziennym pieczeniu.

Możesz wybrać jeden z trzech kluczowych trybów: gotowanie na parze, odgrzewanie na parze i pieczenie na parze.

Dzięki dodatkowi pary możesz skrócić czas pieczenia, a tym samym obniżyć rachunki za prąd i przede wszystkim – zachować naturalną wilgotność potraw.

Warzywa gotowane na parze są jeszcze smaczniejsze, ciasta i chleb mają idealnie chrupką skórkę, a mięsa i ryby: doskonale wilgotne i perfekcyjnie dopieczone wnętrze.

Najlepsze piekarniki z serii SteamBoost:

4,9

4,9(86  Opinie )

Piekarnik elektryczny z parą SteamBoost.
4,9

4,9(86  Opinie )

Piekarnik elektryczny z parą SteamBoost.
4,9

4,9(591  Opinie )

Piekarnik elektryczny z parą SteamBoost.

SteamCrisp: linia piekarników parowych stworzona z myślą o pieczeniu ciast i chleba

Idealna skórka domowego chleba czy ciasta?

Oczywiście, że tak!

Para i gorące powietrze w piekarnikach Electrolux z serii 700 SteamCrisp gwarantują, że potrawy nie wysychają i można je piec w niższej temperaturze.

Dodatek pary poprawia smak wypieków, a specjalnie zaprojektowane programy parowe sprawią, że potrawy będą jeszcze smaczniejsze i idealnie miękkie!

Najlepsze piekarniki z serii SteamCrisp:

5

5(19  Opinie )

Piekarnik elektryczny z parą StemaCrisp.
4,7

4,7(67  Opinie )

Piekarnik elektryczny z parą SteamCrisp.
5

5(196  Opinie )

Piekarnik elektryczny z parą SteamCrisp.

CookView: podglądaj wypieki w piekarniku na swoim telefonie!

Wyjątkowa funkcja w piekarnikach Electrolux z technologią CookView pozwala na monitorowanie wypieków na ekranie telefonu dzięki wbudowanej kamerze.

Pozwala to na dokładne monitorowanie postępów (np. czy ciasto już wyrosło), bez konieczności otwierania drzwi piekarnika lub podchodzenia do niego.

Modele z tą funkcją to niewątpliwie najlepsze urządzenia w naszym rankingu piekarników parowych Electrolux!

Najlepsze piekarniki CookView:

4,7

4,7(106  Opinie )

Piekarnik elektryczny z parą SteamPro.
4,7

4,7(127  Opinie )

Piekarnik elektryczny z parą SteamPro.

Technologia AssistedCooking, czyli gotowanie wspomagane

Wybrane modele piekarników parowych do zabudowy Electrolux posiadaj funkcję AssistedCooking, która pozwala wybrać jeden z kilkudziesięciu programów automatycznych, które pomogą Ci uzyskać idealne wypieki bez trudu!

Sterownik piekarnika dostosuje parametry pracy – temperaturę, czas pracy czy ilość pary – a Ty możesz cieszyć się pysznymi wypiekami bez wysiłku!

Najlepsze piekarniki parowe Electrolux z technologią AssistedCooking:

4,9

4,9(86  Opinie )

Piekarnik elektryczny z parą SteamBoost.
4,7

4,7(417  Opinie )

Piekarnik elektryczny z parą SteamBoost.
4,9

4,9(86  Opinie )

Piekarnik elektryczny z parą SteamBoost.

Aplikacja My Electrolux: połącz swój piekarnik z telefonem!

Większość najlepszych piekarników parowych Electrolux pozwala na połączenie z aplikacją My Electrolux Kitchen.

Jest ona dostępna na urządzenia z systemem Android (Google Play) i iOS (Apple App Store) – jest jednak czymś więcej, niż tylko bazą świetnych przepisów.

Dzięki połączeniu z piekarnikiem możesz monitorować pieczenie bez otwierania drzwi (w modelach z CookView) czy sterować samym działaniem urządzenia (np. nastawić piekarnik z wyprzedzeniem).

I to z dowolnego miejsca w domu!

Steam Bake: idealne wypieki dzięki korzystnemu cenowo piekarnikowi parowemu

Piekarniki z serii 600 SteamBake pozwalają uzyskać idealne wypieki dzięki dodatkowi pary, a do tego są bardzo korzystne cenowo!

Przekonaj się, jak dużo zyskasz wybierając dobry piekarnik parowy do 3000 zł z oferty Electrolux!

Seria SteamBake ułatwia uzyskanie idealnych potraw dzięki specjalnemu programowi pieczenia parowego – wystarczy że wlejesz pół szklanki wody do zagłębienia na dole komory piekarnika, wybierzesz tryb parowy i włączysz piekarnik.

Po 10 minutach będzie gotowy na wstawienie potrawy.

Jak wybrać dobry piekarnik do zabudowy, nie tylko funkcją pary

Poza oczywistymi funkcjami dobrego piekarnika parowego do zabudowy, wspólnymi z modelami tradycyjnymi, takimi jak termoobieg, ciche zamykanie drzwi czy prowadnice teleskopowe, urządzenia Electrolux mają wiele technologii, które pomagają w codziennym użytkowaniu i jeszcze łatwiejszym użytkowaniu!

Każdy kto ma w domu dzieci lub zwierzęta wie, że chłodna szyba piekarnika (Safe to Touch) jest czymś bardzo ważnym.

Warto zwrócić uwagę na tę funkcję, bo pozwala ona uniknąć dotknięcia gorącej szyby i drobnych poparzeń – niezależnie od tego, czy piekarnik jest zamontowany pod płytą (grzewczą, gazową, indukcyjną), czy w zabudowie.

Kolejną ważną funkcją dobrego piekarnika jest system czyszczenia – proste modele piekarników mają najczęściej specjalną emaliowaną powłokę wnętrza, która ułatwia usuwanie zabrudzeń.

Bardziej zaawansowane modele mają funkcję czyszczenia katalitycznego – po wyborze odpowiedniego programu piekarnik rozgrzewa się do 250°C i wypala zabrudzenia.

Można je potem łatwo usunąć ściereczką z detergentem.

Inną formą czyszczenia automatycznego jest pyroliza, czyli specjalny program, który rozgrzewa wnętrze piekarnika do 500 stopni Celsjusza (czyli dwa razy wyższej temperatury niż w przypadku katalizy).

Zabrudzenia są wypalane, a po zakończeniu programu i ostudzeniu piekarnika możesz z łatwością usunąć drobny pył i cieszyć się nieskazitelnie czystym piekarnikiem.

Warto wspomnieć o unikalnej dla piekarników parowych Electrolux funkcji czyszczenia parowego Aqua Clean.

Wykorzystuje ona parę wodną do zmiękczenia zabrudzeń, a w efekcie pozwala na szybkie czyszczenie piekarnika bez szorowania czy detergentów.

Najlepsze piekarniki parowe w naszym rankingu mają wbudowaną termosondę, która monitoruje temperaturę wnętrza potrawy z dokładnością do 1 stopnia Celsjusza, dzięki czemu znika ryzyko niedopieczenia czy przypieczenia.

Gdy wnętrze potrawy osiągnie odpowiednią temperaturę, piekarnik automatycznie się wyłączy, a Ty możesz cieszyć się idealnym smakiem potrawy, doskonałą teksturą i chrupką skórką!

Inną sprawą jest energooszczędność – piekarniki parowe Electrolux mają wysoką klasę sprawności energetycznej.

Dodatkowo – funkcja szybkiego nagrzewania pozwala na sprawne gotowanie w piekarniku, a funkcja pary pozwala skrócić czas pracy piekarnika nawet o 20%, dzięki czemu zużyje on mniej energii elektrycznej.

Wybierając piekarnik parowy warto zastanowić się, czy lepiej sprawdzi się dla Ciebie model z funkcją pary (na dnie piekarnika ma zbiornik, który uzupełniasz przed pieczeniem), czy wybierzesz model wyposażony w pojemnik na wodę, z którego zasilany jest generator pary.

Czy warto kupić piekarnik parowy?

Oczywiście!

Zwłaszcza jeśli zastanawiasz się nad wymianą urządzenia lub chcesz przekonać się jak wygląda pieczenie z użyciem pary w nowym domu lub mieszkaniu.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o piekarnikach parowych Electrolux?

Przegląd funkcji i kompletny poradnik zakupowy znajdziesz na naszej stronie!