Przewodniki dla kupujących

Znajdź idealną chłodziarko-zamrażarkę dla siebie

Doskonale zagospodarowana przestrzeń

Świetnie zagospodarowana przestrzeń w chłodziarko-zamrażarce cieszy oko, oznacza także łatwiejszy dostęp do produktów i więcej czasu na kreatywność w kuchni. Chłodziarki i zamrażarki firmy Electrolux oferują wiele innowacyjnych rozwiązań ułatwiających przechowywanie odpowiednio do potrzeb użytkownika

MultiSpace - zrób miejsce na więcej smaku

Niezależnie, czy będą to świeże warzywa z targu, czy najlepsze mięso od rzeźnika, teraz zmieścisz więcej produktów w chłodziarko-zamrażarce MultiSpace. Wykorzystując do przechowywania przestrzeń, w górnej części tradycyjnej zabudowy kuchennej, urządzenie ma idealne wymiary, aby pomieścić różne produkty na każdy dzień. Wysuwana półka i wyjmowana taca umożliwiają dostosowanie wnętrza chłodziarki do własnych potrzeb. Tak, aby być zawsze przygotowanym do przyrządzenia jednego z ulubionych dań.
Chłodziarka MultiSpace jest o 10 cm wyższa od standardowego urządzenia do zabudowy. Zyskujemy dodatkową przestrzeń na wyższe naczynia.

Zobacz chłodziarko-zamrażarki MultiSpace
 • 1
  Flexisofa

  Praktyczne rozwiązanie w postaci przenośnych pojemników w szufladzie doskonale sprawdza się w przypadku małych produktów lub pozostałości warzyw i owoców.

 • 2
  Wyjmowana półka

  Umieść produkty lub potrzebne składniki do przyrządzenia dania na wyjmowanej półce, aby móc wygodnie je wyciągnąć bezpośrednio przed gotowaniem.

 • 3
  Dodatkowa przestrzeń

  Dodatkowe 120 mm wysokości chłodziarki MultiSpace oznacza więcej miejsca na wszystkie produkty.

Elastyczny system przechowywania

Dostosuj rozmieszczenie koszy i półek do własnych potrzeb

Chłodziarka na Twój sposób

Dostosuj wnętrze do swoich potrzeb. Nowa chłodziarko-zamrażarka Electrolux CustomFlex pomieści każdy produkt i każdą potrawę. Unikalny system przechowywania pozwala łatwo zmieniać położenie koszy i półek w celu optymalnego zagospodarowania przestrzeni. Chłodziarka na Twój sposób.

Weź w obroty potrzebne produkty

Uzyskaj natychmiastowy dostęp do produktów znajdujących się w tylnej części chłodziarki dzięki półce SpinView. Obracająca się w zakresie 360 stopni, półka SpinView zapewnia łatwy dostęp do wszystkich produktów – od butelek z napojami do przypraw. Dzięki temu, bez konieczności porządkowania, nic nie pozostanie zapomniane z tyłu. Pozwoli Ci to korzystać z większej swobody i przyrządzać na co dzień nowe, kreatywne potrawy.

My dbamy o świeżość, Ty wydobywasz smak

Wspaniały smak bierze się z użytych składników. Aby delektować się pysznymi potrawami, dbaj o świeżość produktów. Chłodziarko-zamrażarki Electrolux FreshPlus wykorzystują technologię, która pozwoli Ci dłużej zachować smak żywności.

NaturaFresh

Dwie szuflady, które pozwolą Ci zachować najlepsze właściwości produktów

NaturaFresh

Temperatura w innowacyjnej strefie NaturaFresh stale utrzymuje się na poziomie nieco powyżej 0°C – optymalnie wypośrodkowanym lodówką a zamrażarką. W strefie NaturaFresh dostępne są dwie niezależne szuflady o różnych poziomach wilgotności. W dolnej szufladzie panuje wyższa wilgotność – idealna do przechowywania owoców i warzyw, aby zachować ich najlepsze właściwości. Natomiast górna szuflada jest przeznaczona do przechowywania mięsa, ryb i drobiu.

Zachowaj swoje ulubione smaki

Nasz system chłodzenia TwinTech daje gwarancję, że najlepsze smaki, jakie może zaoferować natura, będą przechowywane w optymalnej temperaturze. Wszystkie produkty, poczynając od jarmużu, a kończąc na ogórkach, pozostają świeże przez dłuższy czas. Liście są bardziej jędrne, jabłka bardziej chrupiące i wszystko smakuje lepiej. Pojemna szuflada oznacza również możliwość przechowywania większej ilości świeżych produktów.

W urządzeniach z systemem chłodzenia TwinTech komory chłodziarki i zamrażarki działają niezależnie od siebie w celu zapewnienia optymalnej temperatury i wilgotności do przechowywania schłodzonej i zamrożonej żywności.

Zamknij wewnątrz smak

Szczelna szuflada automatycznie optymalizuje poziom wilgotności, usuwając nadmiar skroplonej pary wodnej i uwalniając ze specjalnego filtra antyoksydanty. Dzięki temu warzywa dłużej zachowują świeżość i składniki odżywcze.

Zobacz chłodziarko-zamrażarki z linii Ultrafresh+

Elastyczna regulacja temperatury

Zachowaj świeżość produktów w innowacyjnej szufladzie Electrolux MultiSwitch. Pozwala ona za dotknięciem przycisku dostosować temperaturę do różnych rodzajów produktów. Czy będzie to mięso, ryba, napoje chłodzące, czy przekąski – szuflada MultiSwitch dostosuje się do Twoich potrzeb.

Zobacz chłodziarko-zamrażarki MultiChill

NoFrost

Technologia NoFrost firmy Electrolux sprawia, że rozmrażanie urządzenia jest łatwiejsze i szybsze niż kiedykolwiek dotąd. Tradycyjne urządzenia wymagają częstego rozmrażania. W urządzenie typu NoFrost obwody chłodnicze są ukryte ściankami, co ogranicza gromadzenie się szronu i ułatwia rozmrażanie – to wygodne i oszczędne.


Produkty

Jakiego rodzaju produkty spożywcze zamierzasz przechowywać w swojej chłodziarko-zamrażarce?

Świeże owoce i warzywa – zwróć uwagę na chłodziarko-zamrażarki wyposażone w pojemne szuflady lub wygodne pojemniki, które pomieszczą różnorodne warzywa i owoce, nawet długie pory czy selery naciowe. Jeśli przechowujesz duże ilości świeżych produktów, rozważ zakup urządzenia, w którym chłodziarka jest większych rozmiarów niż zamrażarka.

Mięso i ryby – wybierz model z komorą NaturaFresh®, która pozwoli dłużej zachować świeżość mięs i ryb.

Napoje – rozważ zakup regulowanych półek do przechowywania butelek lub przeznaczonej do zabudowy chłodziarki do wina. Niektóre chłodziarko-zamrażarki typu side-by-side mają wbudowany dozownik schłodzonej wody i automatyczną kostkarkę do lodu.

Mrożonki – jeśli zamrażasz dużo żywności, rozważ zakup urządzenia, w którym zamrażarka i chłodziarka mają jednakową pojemność.

Typ

Jakiego typu chłodziarko-zamrażarka będzie idealnie pasować do Twojej kuchni?

Side-by-side – połączenie chłodziarki i zamrażarki o pełnej wysokości dla zapewnienia dużej pojemności. Wybrane modele są dodatkowo wyposażone w dozownik wody i lodu.

Chłodziarko-zamrażarka – połączenie chłodziarki i zamrażarki umieszczonych jedna nad drugą i wyposażonych w osobne drzwi. Do wyboru są modele z zamrażarką na górze lub na dole.

Do zabudowy – urządzenia pozostają ukryte za drzwiami zabudowy kuchennej. Można wybrać chłodziarko-zamrażarkę lub osobne urządzenia.

Dostępne są modele o różnej wysokości, szerokości i głębokości, dlatego warto zapoznać się z całą ofertą, aby znaleźć urządzenie najlepiej dostosowane do swoich potrzeb.

Pojemność

Pojemność chłodziarko-zamrażarki określa się w litrach. 

do 200 litrów – odpowiednia dla małych gospodarstw domowych.
200-300 litrów – dobrze sprawdzi się  dla średnich gospodarstw domowych.
300-400 litrów – idealna dla dużych gospodarstw domowych.

Porada eksperta: pozostaw nieco wolnej przestrzeni w lodówce, aby umożliwić obieg powietrza i bardziej efektywne chłodzenie.

Zużycie energii

Wysoka efektywność energetyczna oznacza mniejsze rachunki za energię. W związku z rosnącymi wymaganiami od 2014 r. wszystkie chłodziarko-zamrażarki muszą mieć co najmniej oznaczenie klasy energetycznej A+ (przy najwyższej klasie A+++). Dla porównania chłodziarka klasy A++ zużywa o 21% mniej energii niż urządzenie klasy A+.

Porada eksperta: zmniejsz zużycie energii, umieszczając chłodziarko-zamrażarkę z dala od grzejników i piekarnika.

Technologia chłodzenia

Chłodziarko-zamrażarki z systemem Full No Frost są wyposażone w jeden wspólny obieg chłodzenia dla chłodziarki i zamrażarki. Suche powietrze z zamrażarki wysusza żywność pozbawiając ją świeżości w bardzo krótkim czasie.

Urządzenia z systemem Inteligentny NoFrost z technologią TwinTech® mają dwa niezależne obiegi chłodzące, zapewniające nie tylko stabilną temperaturę, ale również odpowiedni poziom wilgotności wymagany do przechowywania produktów spożywczych.

Wybierz swoje urządzenie

Niezależnie od tego, jakie planujesz menu, chłodziarko-zamrażarka Electrolux pozwoli Ci dłużej zachować naturalną świeżość produktów.