Przewodniki dla kupujących

Znajdź idealną chłodziarko-zamrażarkę dla siebie

Produkty

Jakiego rodzaju produkty spożywcze zamierzasz przechowywać w swojej chłodziarko-zamrażarce?

Świeże owoce i warzywa – zwróć uwagę na chłodziarko-zamrażarki wyposażone w pojemne szuflady lub wygodne pojemniki, które pomieszczą różnorodne warzywa i owoce, nawet długie pory czy selery naciowe. Jeśli przechowujesz duże ilości świeżych produktów, rozważ zakup urządzenia, w którym chłodziarka jest większych rozmiarów niż zamrażarka.

Mięso i ryby – wybierz model z komorą FreshZone®, która pozwoli dłużej zachować świeżość mięs i ryb.

Napoje – rozważ zakup regulowanych półek do przechowywania butelek lub przeznaczonej do zabudowy chłodziarki do wina. Niektóre chłodziarko-zamrażarki typu side-by-side mają wbudowany dozownik schłodzonej wody i automatyczną kostkarkę do lodu.

Mrożonki – jeśli zamrażasz dużo żywności, rozważ zakup urządzenia, w którym zamrażarka i chłodziarka mają jednakową pojemność.

Typ

Jakiego typu chłodziarko-zamrażarka będzie idealnie pasować do Twojej kuchni?

Side-by-side – połączenie chłodziarki i zamrażarki o pełnej wysokości dla zapewnienia dużej pojemności. Wybrane modele są dodatkowo wyposażone w dozownik wody i lodu lub barek na napoje.

Chłodziarko-zamrażarka – połączenie chłodziarki i zamrażarki umieszczonych jedna nad drugą i wyposażonych w osobne drzwi. Do wyboru są modele z zamrażarką na górze lub na dole.

Do zabudowy – urządzenia pozostają ukryte za drzwiami zabudowy kuchennej. Można wybrać chłodziarko-zamrażarkę lub osobne urządzenia.

Dostępne są modele o różnej wysokości, szerokości i głębokości, dlatego warto zapoznać się z całą ofertą, aby znaleźć urządzenie najlepiej dostosowane do swoich potrzeb.

Pojemność

Pojemność chłodziarko-zamrażarki określa się w litrach.


100-150 litrów
– odpowiednia dla 1-2 osób.
150-250 litrów – dobrze sprawdzi się dla 3-4 osób.
Ponad 250 litrów – idealna dla większych rodzin (5 lub więcej osób).

Porada eksperta: pozostaw nieco wolnej przestrzeni w lodówce, aby umożliwić obieg powietrza i bardziej efektywne chłodzenie.

Zużycie energii

Wysoka efektywność energetyczna oznacza mniejsze rachunki za energię. W związku z rosnącymi wymaganiami od 2014 r. wszystkie chłodziarko-zamrażarki muszą mieć co najmniej oznaczenie klasy energetycznej A+ (przy najwyższej klasie A+++). Dla porównania chłodziarka klasy A++ zużywa o 21% mniej energii niż urządzenie klasy A+.

Porada eksperta: zmniejsz zużycie energii, umieszczając chłodziarko-zamrażarkę z dala od grzejników i piekarnika.

Wybierz swoje urządzenie

Niezależnie od tego, jakie planujesz menu, chłodziarko-zamrażarka Electrolux pozwoli Ci dłużej zachować naturalną świeżość produktów.