Przewodniki dla kupujących

Znajdź dla siebie idealną zmywarkę

Przestrzeń i miejsce

Aby upewnić się, że urządzenie będzie idealnie dopasowane, zmierz dostępną przestrzeń.

60 cm szerokości – odpowiednia ilość miejsca na standardową zmywarkę, zapewniającą największą ładowność.

45 cm szerokości – wybierz wąską zmywarkę z linii Slimline, która gwarantuje doskonałe efekty zmywania przy mniejszych gabarytach.

Zmywarka może być także umieszczona pod lub na blacie kuchennym, aby sprostać indywidualnym wymaganiom.

Rodzaje zmywarek

Zmywarki do całkowitej zabudowy są ukryte za drzwiami zabudowy meblowej kuchni. Informacji o przebiegu cyklu dostarcza dyskretnie działający wyświetlacz podłogowy Beam On Floor.

Zmywarki do częściowej zabudowy również doskonale komponują się z zabudowę kuchenną, ale pozostaje widoczny ich panel sterowania.

Zmywarki wolnostojące to odpowiednie rozwiązanie, gdy ważniejsza niż jednolity wystrój kuchni jest funkcjonalność.

Pojemność

Pojemność zmywarki najczęściej określa się za pomocą liczby kompletów nakryć. Jeden komplet nakryć to naczynia, z których korzystasz podczas posiłku złożonego z trzech dań, po którym podawana jest kawa.

12-15 kompletów nakryć – urządzenie odpowiednie dla dużych rodzin i domów, w których przyjmuje się dużo gości.

9 kompletów nakryć – pojemność wąskich modeli odpowiednich dla par lub do mieszkań z niewielką kuchnią.

6 kompletów naczyń – kompaktowa zmywarka to idealny wybór dla osób, które często jedzą posiłki poza domem lub dysponują niewielką ilością miejsca.

Programy zmywania

Do delikatnego szkła – nowoczesna zmywarka np. Electrolux ComfortLift® pozwoli Ci bez obaw myć ulubione szklane naczynia. Inteligentnie zaprojektowane uchwyty SoftGrip oraz stabilizatory SoftSpikes stabilnie utrzymują kieliszki przez cały cykl mycia, zabezpieczając je przed uszkodzeniem i zarysowaniami, zaś specjalny program GlassCare 45° zapewni zmywanie najdelikatniejszych naczyń w niższej temperaturze, zmniejszając szok termiczny.

Do naczyń kuchennych – aby w razie potrzeby pozbyć się trudnych do usunięcia zabrudzeń z garnków i patelni, wybierz model zmywarki z programem intensywnego zmywania w temperaturze 70°C, który zapewnia idealną czystość naczyń w niespełna 90 minut.

Do ładunków mieszanych – niektóre zmywarki pozwalają na zróżnicowanie intensywności i temperatury zmywania w górnym i dolnym koszu, dzięki czemu umożliwiają jednoczesne zmywanie porcelany i szkła oraz mocno zabrudzonych naczyń kuchennych.

Wygoda

Dostępnych jest kilka rozwiązań, które pomogą Ci rozwiązać kwestię zmywania naczyń nawet w najbardziej zabiegany dzień:

ComfortLift® – wkładanie i wyjmowanie naczyń może być teraz znacznie prostsze. Pierwszy tego typu mechanizm na świecie, dostę[ny tylko w zmywarkach Electrolux - ComfortLift® pozwala delikatnie unieść dolny kosz na wygodną wysokość do załadunku i wyładunku naczyń.

AirDry - Dzięki nowej technologii AirDry firmy Electrolux drzwi zmywarki otwierają się automatycznie w ostatniej fazie cyklu zmywania. To naturalny sposób na idealne wysuszenie naczyń przy jednoczesnym pozbyciu się zacieków i obniżeniu zużycia energii. Teraz masz pewność, że gdy wyjmiesz naczynia ze zmywarki, będą one zupełnie suche i idealnie czyste.

Opóźnienie rozpoczęcia programu – urządzenie wyposażone w tę funkcję umożliwia zaprogramowanie czasu uruchomienia zmywania naczyń tak, abyś cieszył się czystymi naczyniami w dogodnym dla Ciebie czasie.

30-minutowy program szybkiego zmywania – teraz możesz umyć naczynia w ciągu 30 minut. Program przydatny dla osób zabieganych lub dysponujących niewielką liczbą kompletów sztućców i talerzy - nigdy nie zabraknie Ci czystych naczyń podczas wizyty gości.

Zużycie energii

Efektywność energetyczną oznacza się klasami od A+++ (największa energooszczędność) do A+ (najmniejsza energooszczędność). Aby cieszyć się z oszczędności wody i energii, warto wybrać zmywarkę klasy A+++.

Funkcja AutoFlex optymalizuje zużycie wody i energii dostosowując ich zużycie do wielkości i stopnia zabrudzenia ładunku.

Porada eksperta: Kupując zmywarkę do naczyń, oczekujemy perfekcyjnie czystych naczyń i dlatego warto wybrać zmywarkę Electrolux z satelitarnym ramieniem spryskującym FlexiSpray, które w połączeniu z pięcioma poziomami natrysku gwarantuje doskonałą skuteczność zmywania. W odróżnieniu od konwencjonalnych ramion spryskujących, FlexiSpray porusza się w kilku różnych płaszczyznach. Dzięki temu strumienie wody docierają do wszystkich zakątków zmywarki, zapewniając, że naczynia będą idealnie czyste niezależnie od ich ilości oraz stopnia zabrudzenia.

Wybierz swoje urządzenie

Od praktycznych zmywarek w standardowych rozmiarach po urządzenia z przełomowymi funkcjami – z pewnością znajdziesz dla siebie idealną zmywarkę Electrolux.