Przewodnik dla kupujących

Znajdź idealną zmywarkę dla siebie

Przestrzeń i miejsce

Aby upewnić się, że urządzenie będzie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb, weź pod uwagę nie tylko dostępną w Twojej kuchni przestrzeń, ale też liczebność rodziny i styl życia.

60 cm to odpowiednie urządzenie dla dużej rodziny, lub osób lubiących kulinarne rozpieszczać swoich gości  

45 cm jest idealnym rozwiązaniem do mniejszej kuchni, które nadal zapewni doskonałe efekty zmywania i jest niezastąpioną pomocą w codziennych obowiązkach 

Jeśli nie masz miejsca na standardową zmywarkę, Electrolux i na to znalazł rozwiązanie. W szerokiej gamie dostępnych modeli oferujemy również zmywarki kompaktowe. W zależności od potrzeb, możesz je postawić na blacie kuchennym lub zabudować. 

Rodzaje zmywarek

Zmywarki do zabudowy są całkowicie ukryte za panelem zabudowy meblowej, dzięki czemu są idealnie dopasowane do pozostałych szafek w kuchni. Informacji o przebiegu cyklu dostarcza dwukolorowa dioda lub czas dyskretnie wyświetlany na podłodze.

Zmywarki z odkrytym panelem - również doskonale komponują się z zabudową kuchenną, ale ich panel sterowania pozostaje widoczny.

Zmywarki wolnostojące - możesz je ustawić niemal w każdym miejscu, nie ingerując w dotychczasową zabudowę kuchenną.  

Pojemność

Pojemność zmywarki najczęściej określa się za pomocą liczby kompletów nakryć. Jeden komplet nakryć to naczynia, z których korzystasz podczas posiłku złożonego z trzech dań, po którym podawana jest kawa.

13–15 kompletów nakryć – urządzenie odpowiednie dla dużych rodzin oraz osób, które często przyjmują gości.

9 kompletów nakryć – pojemność dpowiednia dla par lub do mieszkań z niewielką kuchnią.

6 kompletów nakryć – kompaktowa zmywarka to idealny wybór dla osób, które często jedzą posiłki poza domem lub dysponują niewielką ilością miejsca.

Programy zmywania

Do delikatnego szkła – nowoczesna zmywarka pozwoli Ci bez obaw myć ulubione szklane naczynia. Zwróć uwagę na rozwiązania zapewniające dodatkową stabilność i ochronę, takie jak stabilizatory wysokich szklanek SoftSpike, i uchwyty do kieliszków SoftGrip, czy specjalny GlassHolder dla wyjątkowo wysokich kieliszków.

Aby w razie potrzeby pozbyć się zabrudzeń trudnych do usunięcia, wybierz model zmywarki z programem intensywnego zmywania w temperaturze 70°C, który zapewnia idealną czystość naczyń w niespełna 90 minut.

Do naczyń różnego rodzaju – niektóre zmywarki pozwalają na zróżnicowanie intensywności i temperatury zmywania w poszczególnych koszach, dzięki czemu umożliwiają jednoczesne zmywanie porcelany i szkła w górnym koszu oraz mocno zabrudzonych naczyń kuchennych w dolnym.

Wygoda

Rozwiązania które ułatwią Ci codzienne zmywanie naczyń:

ComfortLift® – to pierwsze rozwiązanie na rynku, które zapewnia tak wygodny dostęp do wnętrza zmywarki. Innowacyjny mechanizm unosi dolny kosz na ergonomiczną dla użytkownika wysokość, aby ułatwić wkładanie i wyjmowanie naczyń. 

Opóźnienie rozpoczęcia programu – funkcja umożliwia zaprogramowanie czasu uruchomienia programu tak, aby zakończył się w dogodnym dla Ciebie czasie.

30-minutowy program szybkiego zmywania – pozmywa Twoje naczynia w jedyne 30 minut, aby nigdy nie zabrakło Ci czystych talerzy podczas niezapowiedzianej wizyty gości.

Zużycie energii

Efektywność energetyczną oznacza się klasami od A+++ (najbardziej energooszczędnej) do A+ (najmniej energooszczędnej). Wybierając zmywarkę w klasie A+ lub wyższej oszczędzasz energię, a tym samym dbasz o środowisko naturalne.

Program AutoFlex optymalizuje zużycie wody i energii, dostosowując je do temperatury i wielkości ładunku.

Wybierz swoje urządzenie

Od praktycznych zmywarek w standardowych rozmiarach po urządzenia z przełomowymi rozwiązaniami – z pewnością znajdziesz dla siebie idealną zmywarkę Electrolux.​ ​

Zobacz produlty

Linia urządzeń Flex

Wszechstronność i zdolność do adaptacji to kluczowe cechy urządzeń, które projektujemy. Zmywarki z linii Flex elastycznie dostosowują się do codziennych wymagań użytkownika w zakresie czasu zmywania i pojemności.

Śmiało używaj wszystkich narzędzi dostępnych w kuchni

Daj wyraz swojej kreatywności, używając wszystkich dostępnych narzędzi kuchennych. Od sztućców po duże przybory kuchenne – w szufladzie zmywarki MaxiFlex umyjesz wszystko.

Zmywarka Maxiflex 700

Zmywarka Maxiflex 700

 • Szuflada MaxiFlex
 • Satelitarne ramię spryskujące
 • Idealnie suszenie z funkcją AirDry
 • Wskaźnik Beam on Floor
 • satelitarne ramię spryskujące w zmywarce
  SatelliteClean®

  Stworzone przez nas ramię spryskujące SatelliteClean® to gwarancja czystości każdego ładunku naczyń. Nasza technologia zapewnia nawet trzykrotnie skuteczniejsze spryskiwanie wodą w porównaniu ze standardowym rozwiązaniem, aby poradzić sobie nawet z ciasno ułożonymi naczyniami. Dzięki temu stają się nieskazitelnie czyste – bez smug i plam.

 • porównanie czystych naczyń w zmywarkach
  AirDry

  Zapomnij o wycieraniu naczyń do sucha ściereczką. Wystarczy funkcja samoczynnego otwierania drzwi.

 Nasza zmywarka z systemem AirDry kończy każdy cykl zmywania otwarciem na dostęp świeżego powietrza, dzięki czemu suszy naczynia trzy razy lepiej niż tradycyjne urządzenia. Podczas fazy suszenia jej drzwi otwierają się automatycznie bez udziału użytkownika, co zapewnia dokładne suszenie naczyń i sztućców.

 • Wyświetlacz podłogowy
  Wyświetlacz podłogowy

  Wyświetlacz podłogowy to sposób na zapewnienie ciszy i spokoju w Twojej kuchni. Zamiast emitować głośny sygnał dźwiękowy, który można przeoczyć wśród innych odgłosów, nasza zmywarka informuje o stanie zmywania, wyświetlając kolorową kropkę na podłodze. Czerwoną podczas trwania cyklu i zieloną po jego zakończeniu.

Zmywarka, która mówi Twoim językiem

Zmywarka QuickSelect 600 pozwoli ci uzyskać optymalne efekty zmywania za jednym dotknięciem przycisku. Przesuń palcem, aby ustawić czas trwania cyklu. I to wszystko – urządzenie zajmie się resztą. Zmywanie naczyń nigdy nie było prostsze.

Zmywarka QuickSelect 600

Zmywarka QuickSelect 600

 • QuickSelect
 • bezkonkurencyjna ochrona szkła
 • Doskonałe efekty czyszczenia
 • Łatwy dostęp do sztućców, dzięki wyjmowanej szufladzie
 • Doskonałe efekty suszenia
 • czyste kieliszki w zmywarce
  GlassCare

  System GlassCare zapewnia bezpieczeństwo i lśniącą czystość szklanych naczyń. Unikalne uchwyty SoftGrip i wsporniki SoftSpike delikatnie utrzymują je we właściwym położeniu. Natomiast stojak GlassHolder pozwala bezpiecznie myć w zmywarce nawet najwyższe kieliszki.

 • SatelliteClean
  SatelliteClean®

  Stworzone przez nas ramię spryskujące SatelliteClean® to gwarancja czystości każdego ładunku naczyń. Nasza technologia zapewnia nawet trzykrotnie skuteczniejsze spryskiwanie wodą w porównaniu ze standardowym rozwiązaniem, aby poradzić sobie nawet z ciasno ułożonymi naczyniami. Dzięki temu stają się nieskazitelnie czyste – bez smug i plam.

 • Wyjmowana taca
  Wyjmowana taca

  Ta pojemna, wyjmowana taca na sztućce ułatwia wkładanie sztućców i przyborów do zmywarki, ich zmywanie i wyjmowanie. Zaprojektowana, aby pomieścić do 13 kompletów sztućców, jest idealna do ich zmywania. Znajduje się w niej nawet miejsce na długie i nieporęczne przybory kuchenne.

 • AirDry
  AirDry

  Nasza zmywarka z systemem AirDry kończy każdy cykl zmywania otwarciem zapewniającym dostęp świeżego powietrza, dzięki czemu suszy naczynia trzy razy lepiej niż tradycyjne urządzenia. Podczas fazy suszenia jej drzwi otwierają się automatycznie bez udziału użytkownika, co zapewnia dokładne suszenie naczyń i sztućców.

Trzy dobre wybory

0
(0)

Zmywarka do zabudowy MaxiFlex z technologią AirDry, systemem spryskiwania SatelliteClean, funkcją Beam on floor i przesuwnymi zawiasami PerfectFit.

0
(0)

Zmywarka do zabudowy MaxiFlex z technologią AirDry, systemem spryskiwania SatelliteClean i przesuwnymi zawiasami PerfectFit.

4
(9)

Zmywarka do zabudowy QuickSelect 600, która pozwoli Ci za dotknięciem przycisku uzyskać oczekiwane efekty zmywania, z technologią AirDry, wyświetlaczem Beam on floor i przesuwnymi zawiasami PerfectFit.


Linia urządzeń Pro

Zastanawianie się, czy po umyciu w zmywarce naczynia będą całkowicie czyste, nie powinno w ogóle zaprzątać Ci głowy. Nasze zmywarki z linii Pro dają za każdym razem pewność krystalicznej czystości naczyń. Dbają również o odpowiednie wypłukanie i wysuszenie naczyń, aby pozwolić Ci skupić się na innych, ważniejszych czynnościach w kuchni.

Niezrównana pielęgnacja szkła

System GlassCare zapewnia bezpieczeństwo i lśniącą czystość szklanych naczyń. Unikalne uchwyty SoftGrip i wsporniki SoftSpike delikatnie utrzymują je we właściwym położeniu. Natomiast stojak GlassHolder pozwala bezpiecznie myć w zmywarce nawet najwyższe kieliszki.

Zmywarka GlassCare 700

Zmywarka GlassCare 700

 • GlassHolder - bezpieczeństwo i idealne efekty zmywania
 • Oświetlenie wewnętrzne
 • Wskaźnik TimeBeam®
 • czyste szklane naczynia w zmywarce
  GlassHolder

  Uchwyty SoftGrip pozwolą Ci łatwo myć w zmywarce nawet najdelikatniejsze kieliszki. Uchwyty utrzymają je na miejscu, zabezpieczając przed przemieszczeniem i drganiami podczas całego cyklu zmywania.

 • wewnętrzne oświetlenie w zmywarce
  Oświetlenie wewnętrzne

  Dzięki automatycznemu oświetleniu wnętrza niczego nie przeoczysz. Oświetla ono wnętrze zmywarki, więc wszystko widać jak na dłoni. Ułatwia to załadunek i rozładunek urządzenia.

 • cyfrowy zegar zmywarki
  TimeBeam

  Wyświetlacz TimeBeam® informuje na bieżąco o postępach cyklu zmywania. Wyświetla potrzebne informacje na podłodze poniżej urządzenia, dzięki czemu wiadomo, ile jeszcze pozostało czasu. Nie trzeba już więc zgadywać.

Gwarancja dokładnego mycia naczyń

Stworzone przez nas ramię spryskujące SatelliteClean to gwarancja czystości każdego ładunku naczyń. Nasza technologia zapewnia nawet trzykrotnie skuteczniejsze spryskiwanie wodą w porównaniu ze standardowym rozwiązaniem, aby poradzić sobie nawet z ciasno ułożonymi naczyniami. Dzięki temu stają się nieskazitelnie czyste – bez smug i plam.

Zmywarka SatelliteClean® 600

Zmywarka SatelliteClean® 600

 • Zmywarka, która mówi Twoim językiem
 • Doskonałe efekty suszenia
 • Wskaźnik Beam on Floor
 • kobieta wybierająca program w zmywarce
  QuickSelect

  Rozwiązanie QuickSelect pozwoli Ci uzyskać optymalne efekty zmywania za jednym dotknięciem przycisku. Przesuń palcem, aby ustawić czas trwania cyklu. To wszystko – urządzenie zajmie się resztą. Zmywanie naczyń nigdy nie było prostsze.

 • porównanie czystych naczyń w zmywarce
  AirDry

  Nasza zmywarka z systemem AirDry kończy każdy cykl zmywania otwarciem na dostęp świeżego powietrza, dzięki czemu suszy naczynia trzy razy lepiej niż tradycyjne urządzenia. Podczas fazy suszenia jej drzwi otwierają się automatycznie bez udziału użytkownika, co sprawia, że naczynia i sztućce stają się idealnie suche.

 • wyświetlacz zmywarki
  Wyświetlacz podłogowy

  Wyświetlacz podłogowy to sposób na zapewnienie ciszy i spokoju w Twojej kuchni. Zamiast emitować głośny sygnał dźwiękowy, który można przeoczyć wśród innych odgłosów, nasza zmywarka informuje o stanie zmywania, wyświetlając kolorową kropkę na podłodze. Czerwoną podczas trwania cyklu i zieloną po jego zakończeniu.

Zapomnij o wycieraniu naczyń do sucha ściereczką. Optymalne suszenie dzięki funkcji samoczynnego otwierania drzwi

Nasza zmywarka z systemem AirDry kończy każdy cykl zmywania otwarciem na dostęp świeżego powietrza, dzięki czemu suszy naczynia trzy razy lepiej niż tradycyjne urządzenia. Podczas fazy suszenia jej drzwi otwierają się automatycznie bez udziału użytkownika, co zapewnia dokładne suszenie naczyń i sztućców.

Zmywarka AirDry 300

Zmywarka AirDry 300

 • Szybkie i efektywne zmywanie
 • AutoSense - inteligentny wybór
 • Beam on Floor - informacja o statusie zmywania
 • PerfectFit - łatwa instalacja
 • 30-minutowy program zmywania
  Program 30-minutowy

  Twój nowy sposób na oszczędność czasu. Nasz krótki, 30-minutowy program jest idealnym rozwiązaniem w przypadku lekko zabrudzonych naczyń. Jednocześnie zachowuje doskonałe efekty zmywania – w naprawdę krótkim czasie.

 • kobieta wybierająca program w zmywarce
  AutoSense

  Program AutoSense zapewnia za każdym indywidualnie dostosowany cykl zmywania. Inteligentne czujniki automatycznie określają czas, temperaturę i zużycie wody zależnie od stopnia zabrudzenia naczyń. To sposób na wydajne zmywanie z najlepszymi efektami.

 • punkt świetlny wyświetlany przez zmywarkę
  Wyświetlacz podłogowy

  Wyświetlacz podłogowy to sposób na zapewnienie ciszy i spokoju w Twojej kuchni. Zamiast emitować głośny sygnał dźwiękowy, który można przeoczyć wśród innych odgłosów, nasza zmywarka informuje o stanie zmywania, wyświetlając kolorową kropkę na podłodze. Czerwoną podczas trwania cyklu i zieloną po jego zakończeniu.

 • zawiasy przesuwne w zmywarce
  PerfectFit

  Przesuwne zawiasy PerfectFit bardzo ułatwiają instalację zmywarki. Umożliwiają dostosowanie do dowolnej wysokości wnęki i eliminują konieczność przycinania cokołu. Dzięki temu możesz mieć pewność, że urządzenie będzie doskonale pasować do twojej kuchni.

Trzy dobre wybory

0
(0)

Zmywarka do zabudowy MaxiFlex z technologią AirDry, systemem spryskiwania SatelliteClean, funkcją Beam on floor i przesuwnymi zawiasami PerfectFit.

0
(0)

Zmywarka do zabudowy MaxiFlex z technologią AirDry, systemem spryskiwania SatelliteClean i przesuwnymi zawiasami PerfectFit.

4
(9)

Zmywarka do zabudowy QuickSelect 600, która pozwoli Ci za dotknięciem przycisku uzyskać oczekiwane efekty zmywania, z technologią AirDry, wyświetlaczem Beam on floor i przesuwnymi zawiasami PerfectFit.


Linia urządzeń Sense

Wkładanie naczyń do zmywarki i ich wyjmowanie z pewnością nie jest ulubionym zajęciem większości ludzi. Naszą ambicją jest tworzenie takich rozwiązań, które pozwalają skupić się na tym, co najważniejsze w kuchni. Ułatwiając codzienne obowiązki, takie jak zmywanie naczyń, pomagamy Ci skoncentrować się na bardziej kreatywnych zajęciach.

Wyższy standard. Pierwsza na świecie zmywarka, której załadunek nie wymaga wysiłku.

Zmywarka ComfortLift® 900 jako pierwsza na świecie pomaga w załadunku i wyładunku naczyń. Nasza unikalna technologia sprawia, że kosz samoczynnie unosi się na wygodną wysokość – wystarczy lekko ścisnąć uchwyt. Jest to tak wygodne, że będziesz zastanawiać się, dlaczego nikt nie wpadł na to wcześniej.

Zmywarka ComfortLift® 900

Zmywarka ComfortLift® 900

 • Podnoszony dolny kosz - łatwy załadunek i rozładunek
 • Wyjmowalna szuflada na sztućce
 • Oświetlenie wewnętrzne
 • wnętrze zmywarki
  ComfortRails

  Prowadnice ComfortRails zapewniają płynne wysuwanie się koszy zmywarki. Jednocześnie zapobiegają chybotaniu i obijaniu się o siebie zawartości koszy, dzięki czemu chronią delikatne naczynia. Dodatkową korzyścią jest cichsza obsługa zmywarki.

 • QuickSelect

  Rozwiązanie QuickSelect pozwoli Ci uzyskać optymalne efekty zmywania za jednym dotknięciem przycisku. Przesuń palcem, aby ustawić czas trwania cyklu. To wszystko – urządzenie zajmie się resztą. Zmywanie naczyń nigdy nie było prostsze.

 • SatelliteClean®

  Stworzone przez nas ramię spryskujące SatelliteClean® to gwarancja czystości każdego ładunku naczyń. Nasza technologia zapewnia nawet trzykrotnie skuteczniejsze spryskiwanie wodą w porównaniu ze standardowym rozwiązaniem, aby poradzić sobie nawet z ciasno ułożonymi naczyniami. Dzięki temu stają się nieskazitelnie czyste – bez smug i plam.

 • AirDry

  Nasza zmywarka z systemem AirDry kończy każdy cykl zmywania otwarciem zapewniającym dostęp świeżego powietrza, dzięki czemu suszy naczynia trzy razy lepiej niż tradycyjne urządzenia. Podczas fazy suszenia jej drzwi otwierają się automatycznie bez udziału użytkownika, co zapewnia dokładne suszenie naczyń i sztućców.

Wyższy standard – pierwsza zmywarka, której załadunek nie wymaga wysiłku

Zmywarka ComfortLift® 800 jako pierwsza na świecie pomaga w załadunku i wyładunku naczyń. Nasza unikalna technologia sprawia, że kosz samoczynnie unosi się na wygodną wysokość – wystarczy lekko ścisnąć uchwyt. Jest to tak wygodne, że będziesz zastanawiać się, dlaczego nikt nie wpadł na to wcześniej.

Zmywarka ComfortLift® 800

Zmywarka ComfortLift® 800

 • Podnoszony dolny kosz - łatwy załadunek i rozładunek
 • Wyjmowalny szuflada na sztućce
 • Oświetlenie wewnętrzne

Trzy dobre wybory

4,5
(16)

Zmywarka do zabudowy QuickSelect z unikalnym mechanizmem ComfortLift, który ułatwia załadunek i rozładunek urządzenia, prowadnicami ComfortRails zapewniającymi płynne wysuwanie się koszy zmywarki, wyświetlaczem TimeBeam® oraz oświetleniem wewnętrznym.

4,5
(31)

Zmywarka do zabudowy ComfortLift® 800 QuickSelect z unikalnym mechanizmem ComfortLift, który ułatwia załadunek i rozładunek urządzenia, technologią AirDry, wykorzystującą naturalny przepływ powietrza do suszenia naczyń oraz wyjmowanym pojemnikiem na sztućce.

4,5
(38)

Zmywarka do zabudowy ComfortLift® 800, w której dolny kosz samoczynnie unosi się na wygodną wysokość, aby ułatwiać załadunek i rozładunek urządzenia, z wielojęzycznym wyświetlaczem QuickSelect, funkcjąTimeBeam®, oświetleniem wewnętrznym i wyjmowaną szufladą na sztućce.