Przewodniki dla kupujących

Znajdź dla siebie idealną chłodziarkę

Przestrzeń

Zacznij od pomiaru dostępnej przestrzeni.

Wysokie modele oferują dużo miejsca na produkty, podczas gdy standardowe chłodziarki mieszczą się pod blatem kuchennym.

Urządzenia różnią się wysokością, szerokością i głębokością. Zobacz wszystkie modele, aby znaleźć najlepszy dla siebie.

Produkty

Jakiego rodzaju produkty żywnościowe zamierzasz przechowywać w lodówce? 

Świeże owoce i warzywa – zwróć uwagę na chłodziarki wyposażone w pojemniki na warzywa i głębokie szuflady, które mogą pomieścić duże warzywa.

Mięso i ryby – wybierz model z komorą FreshZone®, w której utrzymywana jest o kilka stopni niższa temperatura. Pozwoli Ci ona dłużej zachować świeżość mięsa i ryb.

Nabiał – sprawdź, czy chłodziarka jest wyposażona w pojemnik z pokrywą na drzwiach, który umożliwia przechowywanie najdelikatniejszych produktów nabiałowych.

Napoje – rozważ zakup chłodziarki Electrolux CustomFlex® z regulowanymi półkami do przechowywania butelek. Unikalny system przechowywania umożliwia łatwe zmienianie położenia pojemników i półek we wnętrzu urządzenia. Ewentualnie zastanów się nad zakupem przeznaczonej do zabudowy chłodziarki do wina.

Porada eksperta: Dzięki systemowi Inteligentny No Frost przechowywane produkty na dłużej zachowają pełną zawartość wody, wartości odżywcze i witaminy, które mają wpływ na smak potraw.

Pojemność

Pojemność chłodziarki określa się w litrach.

do 200 litrów – małe gospodarstwo domowe
200-300 litrów – średnie gospodarstwo domowe
300-400 litrów – duże gospodarstwo domowe

Porada eksperta: pozostaw nieco wolnej przestrzeni w chłodziarce, aby umożliwić obieg powietrza i bardziej efektywne chłodzenie.

Inteligentne rozwiązania

Szybka regulacja temperatury – funkcja Zakupy pozwala na szybkie schłodzenie świeżo zakupionych produktów do odpowiedniej temperatury.

Stabilny mikroklimat – system FreeStore® zapewnia w lodówce równomierny obieg schłodzonego powietrza.

Elastyczny system przechowywania – modułowy system CustomFlex® pozwala na swobodne dostosowanie rozmieszczenia schowków na drzwiach. Jednocześnie nowa konstrukcja półek ułatwia umieszczanie produktów w chłodziarce.

Tryb Wakacje – zapewnia utrzymywanie w komorze temperatury 15ºC, gdy urządzenie nie jest używane, aby zapobiec powstawaniu nieprzyjemnego zapachu w pustej lodówce.

Wybierz swoje urządzenie

Jeśli szukasz praktycznej chłodziarki z doskonałą regulacją temperatury, z pewnością znajdziesz dla siebie idealne urządzenie Electrolux.