Przewodniki dla kupujących

Znajdź płytę grzejną idealnie dostosowaną do Twoich potrzeb

Najczystsza i najbezpieczniejsza powierzchnia

Płyta indukcyjna dostosowuje się do naczyń, zapewniając ich szybkie i równomierne ogrzewanie. Jeśli na płycie nie ma naczyń, pola grzejne nie działają. Ponadto nieużywana powierzchnia pozostaje chłodna, dzięki czemu płyta indukcyjna jest bezpieczniejsza w użytkowaniu. Nic się nie przypala, a na gładkiej i płaskiej powierzchni nie ukryje się żaden brud. Czas zaoszczędzony na czyszczeniu można poświęcić na przyjemności związane z jedzeniem.

Panel sterowania płyty indukcyjnej Electrolux

Odpowiednia temperatura w mgnieniu oka

Precyzyjna regulacja temperatury, która pozwoli Ci uzyskać pożądany efekt kulinarny, nie wymaga na płycie indukcyjnej żadnego wysiłku. Wystarczy przesunąć palcem, aby błyskawicznie zmienić ustawienie mocy grzania. Dzięki temu przyrządzisz swój ulubiony sos w odpowiedniej temperaturze, nie obawiając się o jego przypalenie. Precyzyjna regulacja mocy zapewnia mniejsze straty energii, co pozwala również zaoszczędzić na rachunkach za prąd.

Gotuj więcej za jednym razem

Korzystaj z dodatkowej przestrzeni, przygotowując ulubione posiłki na obszarze do gotowania FlexiBridge. Możesz połączyć do 4 stref gotowania w jedną strefę o takiej samej temperaturze. Teraz gotując posiłki dla całej rodziny, nie musisz martwić się o to, że garnek będzie za zimny lub za gorący. Odpręż się i delektuj się pysznymi potrawami.

Patelnia na płycie indukcyjnej Electrolux Infinite™ Pure

Po prostu luksusowa

Dodaj jeszcze więcej stylu swojej kuchni, wybierając płytę grzejną Infinite™ Pure. Do czasu dotknięcia przycisku zasilania nie są widoczne żadne elementy sterujące ani pola grzejne. Po dotknięciu przycisku ożywa krystalicznie przejrzysty czerwony wyświetlacz LED, sygnalizując gotowość do rozpoczęcia gotowania. Niezależnie od tego, czy włączona, czy wyłączona, ta płyta grzejna będzie nadawać Twojej kuchni wspaniały, nowoczesny wygląd.

Więcej przestrzeni na kreatywność

Trzy naczynia na powierzchni grzejnej FreeZone płyty indukcyjnej Electrolux Infinite Combi
Infinite Combi

Niezależnie od tego, jaką zechcesz przyrządzić potrawę, płyta indukcyjna Infinite Combi pozwoli Ci to zrobić na Twój własny sposób.

Płyta plancha na płycie indukcyjnej Electrolux Infinite Combi

Przyrządzanie posiłków jest teraz jeszcze prostsze

Udoskonal swoja technikę gotowania, korzystając z powierzchni grzejnej FreeZone. Rozpoznaje ona automatycznie wielkość i kształt nawet trzech naczyń. Dla każdego z nich można ustawić temperaturę, która będzie utrzymywana, gdy naczynie zostanie przesunięte do strefy FreeZone. Natomiast w przypadku większych naczyń, takich jak płyta grillowa plancha, funkcja podziału pola umożliwia ustawienie dwóch różnych stref temperatury dla jednego naczynia.

Pełny przegląd sytuacji

Płyta indukcyjna Infinite™ Combi to najbardziej zaawansowane narzędzie w kuchni. Jej duży wyświetlacz zapewnia pełny przegląd wszystkich potrzebnych informacji na temat włączonych pól grzejnych i ustawionej mocy grzania. Dzięki możliwości łatwej regulacji temperatury i ustawiania zegara będziesz mieć wszystko zawsze pod kontrolą. Tak działa idealna płyta grzejna, która pozwala sprostać trudniejszym wyzwaniom kulinarnym.

Więcej zalet płyty indukcyjnej

 • Przycisk Stop + Go na płycie indukcyjnej
  1
  Błyskawiczna regulacja mocy grzania

  Przycisk funkcji zwiększenia mocy — sposób na szybsze przyrządzanie posiłków. Doskonałe rozwiązanie, gdy liczy się czas.

 • Przycisk Stop + Go na płycie indukcyjnej
  2
  Wstrzymuj i wznawiaj gotowanie

  Gdy trzeba na chwilę odejść od kuchni, jedno dotknięcie przycisku Stop & Go powoduje wstrzymanie gotowania, a kolejne — jego wznowienie.

 • Para unosząca się z garnka do okapu
  3
  Automatycznie regulowany wyciąg

  Technologia Hob2Hood zapewnia automatyczne sterowanie okapem zależnie od intensywności gotowania.

Jednym ruchem od intensywnego do powolnego gotowania

Chcesz zredukować sos czy usmażyć mięso lub rybę? Gdy gotowanie wymaga szybkiej zmiany mocy grzania, użyj funkcji PowerSlide. Teraz podczas gotowania nie musisz myśleć o regulacji temperatury. Wystarczy, że przesuniesz naczynie w inne miejsce płyty. Funkcja PowerSlide zapewnia większą swobodę gotowania niezależnie od wielkości i złożoności przyrządzanego posiłku.

Skup się tylko na gotowaniu

Pozwól, aby to płyta grzejna sterowała okapem i skup się wyłącznie na gotowaniu. Jeśli zechcesz, funkcja Hob2Hood będzie automatycznie uruchamiać okap po włączeniu płyty. Zadba ona również o dostosowanie siły wyciągu okapu do intensywności gotowania. Kiedy więc będziesz smażyć, siła wyciągu zostanie zwiększona. Natomiast podczas powolnego gotowania ulegnie zmniejszeniu, aby zapewnić bardziej delikatne i cichsze działanie okapu.

Czy potrzebuję nowych naczyń do płyty indukcyjnej?

Większość nowoczesnych naczyń jest przystosowanych do gotowania na płytach indukcyjnych. Jeśli nie masz pewności, możesz sprawdzić swoje naczynia, używając magnesu. Jeśli magnes przywiera do dna naczynia, jest ono odpowiednie do gotowania na płycie indukcyjnej. Najwyższej jakości naczynia z kolekcji Infinite Chef nagrzewają się do 14 razy szybciej niż naczynia ze stali nierdzewnej. Można w nich gotować na każdej płycie grzejnej, ale najlepiej sprawdzają się na płycie indukcyjnej.

Jagnięcina i marchewki przygotowywane na grillu Plancha

Doskonały smak

Do przygotowywania najlepszych dań, używaj najlepszych naczyń. Nasz kolekcja zawiera akcesoria wykonane z doskonałych materiałów, które możesz dobrać do każdej techniki gotowania. Dzięki temu Twoja płyta indukcyjna będzie w pełni wykorzystana. Na przykład grill Planch pozwala uzyskać idealne potrawy z grilla, bez używania dodatkowego tłuszczu.


Typ

Indukcyjna – wykorzystaj w pełni swoje umiejętności kulinarne – w mgnieniu oka. Płyty indukcyjne szybko nagrzewają naczynia i reagują na regulację temperatury, która ma niebagatelne znaczenie podczas codziennego gotowania.

Gazowa – popularny wybór zarówno wśród domowych kucharzy, jak i profesjonalnych szefów kuchni. Płyty gazowe umożliwiają łatwą regulację mocy grzania i użycie dowolnego rodzaju naczyń. Wysokowydajne palniki nowej generacji marki Electrolux umożliwiają do 20% szybsze gotowanie niż standardowe palniki gazowe.

Elektryczna – sprawdzone klasyczne rozwiązanie z elementami grzejnymi ukrytymi pod gładką powierzchnią. Dzięki temu elektryczne płyty grzejne są łatwe w czyszczeniu.

Szerokość

Wybierz płytę grzejną odpowiednią do dostępnego miejsca.

< 40cm – niewielkie płyty mające jedno lub dwa pola grzejne. Idealnie nadają się do mniejszych kuchni.
60 cm – jest to najczęściej spotykany rozmiar płyty, który sprawdzi się w większości zastosowań, oferując trzy lub cztery pola grzejne.
65cm > tej wielkości płyty, wyposażone nawet w sześć pól grzejnych, to idealny wybór dla większej rodziny lub aspirującego domowego kucharza. Niektóre modele oferują również rozszerzane pola grzejne. Do wyboru są płyty o szerokości: 68cm, 70cm, 75cm, 80cm lub 90cm.

Porada eksperta: minimalna grubość blatu przy montażu nad szufladą 12 mm, a nad piekarnikiem 28 mm.

Styl gotowania

Szybkie dania – do dań z makaronem i potraw typu stir-fry najlepiej sprawdzi się szybko nagrzewająca płyta indukcyjna z funkcją zwiększenia mocy (booster). Również niektóre płyty gazowe są wyposażone w wydajny palnik do gotowania w woku, który doskonale nadaje się szybkiego przyrządzania potraw typu stir-fry dla całej rodziny.

Kąpiele wodne, gotowanie na parze itp. - płyta indukcyjna zapewnia niezbędną do stosowania takich technik precyzję regulacji temperatury.

Duże zapiekanki lub potrawy dla większej liczby osób – płyty gazowe i elektryczne oferują odpowiednią elastyczność dzięki zróżnicowanej wielkości palników i rozszerzeń pól grzejnych. Również płyty indukcyjne z uniwersalnymi polami grzejnymi umożliwiają połączenie dwóch pól w jedno większe, na którym zmieszczą się duże naczynia.

Czyszczenie

Płyty indukcyjne – technologia indukcyjna zapewnia ogrzewanie wyłącznie garnków i gotujących się w nich potraw. Powierzchnia wokół garnków pozostaje chłodna. Nic się nie przypala, a na gładkiej i płaskiej powierzchni nie ukryje się żaden brud.

Płyty gaz na szkle – urządzenia z gładką powierzchnią ze szkła ceramicznego są łatwiejsze w czyszczeniu niż te wykonane ze stali nierdzewnej. Jeśli podczas gotowania coś wykipi na płytę, wystarczy wytrzeć zabrudzenie ściereczką, nie martwiąc się o zarysowania i plamy.

Ceramiczne płyty elektryczne – gładką powierzchnię elektrycznych płyt grzejnych jest bardzo łatwo utrzymać w czystości.

Bezpieczeństwo

Płyta indukcyjna – pole indukcyjne ogrzewa wyłącznie garnki i znajdujące się w nich potrawy. Powierzchnia wokół pola pozostaje chłodna i bezpieczna w dotyku. Można również zablokować panel sterowania, aby uniemożliwić przypadkowe włączenie urządzenia.

Płyta gazowa – dobrze widoczny płomień sprawia, że gotowanie jest bezpieczniejsze. Gdy płomień przypadkowo zgaśnie, urządzenie automatycznie odcina dopływ gazu. Niektóre płyty gazowe posiadają podświetlenie sterowania palnika, który jest używany oraz wskaźnik ciepła resztkowego po jego wyłączeniu.

Płyta elektryczna – funkcja blokady uruchomienia zabezpiecza przed przypadkowym włączeniem płyty. Natomiast wskaźnik ciepła resztkowego informuje, że płyta jest chłodna i można jej bezpiecznie dotknąć.

Porada eksperta: jeśli nie możesz się zdecydować, czy wybrać płytę indukcyjną, czy gazową, możesz wybrać płytę gazowo-indukcyjną marki Electrolux i cieszyć się korzyściami obu typów pól.

Wybierz swoje urządzenie

Niezależnie od tego, czy przyrządzasz kolacje dla rodziny, posiłki tylko dla siebie czy smakołyki dla grupy przyjaciół – z pewnością znajdziesz dla siebie odpowiednią płytę grzejną marki Electrolux.