Przewodniki dla kupujących

Znajdź idealną dla siebie płytę grzejną

1. Gotowanie wspomagane – rewolucja w Twojej kuchni

SenseBoil® - zapomnij o kipiących garnkach

Płyta indukcyjna SenseBoil® rozpoznaje moment zagotowania wody i automatycznie redukuje moc. Możesz spokojnie skupić się na innych przygotowania, mając gwarancję, że na płycie nic nie wykipi.

Zobacz produkt

SenseFry® - zapomnij o nierówno usmażonych naleśnikach

Płyta indukcyjna serii 800 SenseFry® daje Ci pewność, że dania będą usmażone równomiernie. Wybierz potrawę i stopień wysmażenia, a przez cały czas będzie utrzymywana odpowiednia temperatura. Zapomnij o wątpliwościach!

Każdy naleśnik będzie tak samo cudownie chrupiący jak poprzedni, a każdy stek usmażony tak, jak lubisz. Niezależnie od tego, co znajduje się w menu, będziesz mieć pewność, że podajesz idealne danie.

Za każdym razem takie same i precyzyjnie smażenie - od pierwszej do ostaniej porcji. 

Zobacz produkt

SensePro® - poznaj swojego nowego szefa kuchni

Bezprzewodowa termosonda mierzy temperaturę wnętrza, komunikując się z płytą. W ten sposób można gotować, smażyć, dusić i gotować SousVide z rezultatem godnym najlepszych restauracji.

Niezależnie od tego, co przygotowujesz płyta SensePro® poprowadzi Cię krok po kroku tak, aby zawsze mieć pewność kulinarnego kunsztu. Nie będziecie mogli się doczekać, aby dzielić się z innymi pysznymi daniami. Wyborne dania wymagają profesjonalnych narzędzi. Dzięki SensePro® Twoja kuchnia nie zna granic.

Zobacz produkt

Hob2Hood - gotuj w komfortowych warunkach

Funkcja Hob2hood® bezprzewodowo łączy płytę grzejną z okapem. Rozpocznij gotowanie, a okap automatycznie dostosuje ustawienia, zapewniająć najlepszą ekstrakcję na podstawie wyboru mocy na płycie grzejnej.

Zobacz produkty

2. SLIM-FIT – najpłytsza płyta indukcyjna, pasuje do każdej kuchni

 • 1
  Elastyczna wymiana

  Zastąpi każdą płytę gazową lub ceramiczną.

 • 2
  Flexi-Power

  Zainstalujesz ją, nawet jeśli nie masz dostępu do 2 czy 3 fazy.

 • 3
  OptiFix™

  Szybki i intuicyjny montaż.

3. Dlaczego warto kupić płytę indukcyjną?

 • Czystość
  1
  Czystość

  Łatwa w czyszczeniu

 • Bezpieczeństwo
  2
  Bezpieczeństwo

  Nagrzewa się tylko pod naczyniem

 • Szybkość
  3
  Szybkość

  Błyskawicznie gotowa do pracy

 • Oszczędność
  4
  Oszczędność

  Zużywa mniej energii

Zobacz produkty

4,7

4,7 (18 Opinie)

Płyta indukcyjna FlexiBridge® 800 Infinite SLIM-FIT H2H ze sterowaniem dotykowym DirectTouch i funkcją PowerBoost.

4,7

4,7 (115 Opinie)

Płyta indukcyjna SLIM-FIT z dotykowymi elementami sterującymi Direct Touch oraz funkcjami Multiple Bridge, PowerBooster i Stop+Go.

4,8

4,8 (292 Opinie)

Bezramkowa płyta indukcyjna SLIM-FIT H2H z funkcjami Bridge, Booster i Flexi Power oraz sterowaniem Direct Access, kolor czarny.

4,9

4,9 (167 Opinie)

Bezramkowa płyta indukcyjna SenseBoil® z funkcjami H2H i FlexiPower.

5

5 (29 Opinie)

Bezramkowa płyta indukcyjna H2H SLIM-FIT ze sterowaniem dotykowym Direct Access oraz funkcjami Bridge i PowerBoost.

Typ

Indukcyjna – wykorzystuj w pełni swoje umiejętności kulinarne – w mgnieniu oka. Płyty indukcyjne szybko nagrzewają naczynia i reagują na regulację temperatury, która ma kluczowe znaczenie w wielu technikach kulinarnych.

Gazowa – popularny wybór zarówno wśród kucharzy domowych, jak i profesjonalnych szefów kuchni. Płyty gazowe umożliwiają łatwą regulację mocy grzania i użycie dowolnego rodzaju naczyń. Wysoce wydajne palniki nowej generacji firmy Electrolux umożliwiają nawet o 20% szybsze gotowanie w porównaniu ze standardowymi palnikami gazowymi.

Elektryczna – sprawdzone klasyczne rozwiązanie z elementami grzejnymi ukrytymi pod solidną, gładką powierzchnią ze szkła ceramicznego. Dzięki temu płyty elektryczne są łatwe w czyszczeniu.

Przestrzeń

Wybierz płytę grzejną w zależności od dostępnej przestrzeni.

30–36 cm – płyty o tej szerokości są wyposażone w 1 lub 2 pola grzejne i stanowią idealne kompaktowe rozwiązanie do mniejszych kuchni.
60 cm – płyty o najczęściej spotykanym rozmiarze, które sprawdzają się w większości gospodarstw domowych, oferując 3 lub 4 pola grzejne.
70, 75, 80 lub 90 cm – płyty o tej szerokości, idealne dla większych rodzin lub aspirujących miłośników gotowania, mają do 6 pól grzejnych. Niektóre modele w tych rozmiarach oferują również elastyczne pola grzejne.

Porada eksperta: minimalna grubość blatu wymagana do montażu naszych płyt grzejnych to od 12 mm w przypadku płyt indukcyjnych montowanych nad szufladą, od 28 mm w przypadku płyt indukcyjnych montowanych nad piekarnikiem oraz od 30 mm w przypadku płyt gazowych.

Gotowanie

Szybkie dania – dania z makaronem, potrawy typu stir-fry. Najlepiej sprawdzi się szybko nagrzewająca płyta. Aby przyspieszyć gotowanie, wybierz płytę indukcyjną z funkcją zwiększenia mocy. Również niektóre płyty gazowe są wyposażone w wydajny palnik do gotowania w woku, który doskonale nadaje się szybkiego przyrządzania potraw typu stir-fry dla całej rodziny.

Zaawansowane techniki – kąpiele wodne, gotowanie na parze itp. Płyta indukcyjna zapewnia niezbędną do stosowania takich technik precyzję regulacji temperatury.

Duże zapiekanki lub potrawki – płyty gazowe i elektryczne oferują odpowiednią elastyczność dzięki zróżnicowanej wielkości palników i rozszerzalnym polom grzejnym. Również płyty indukcyjne z uniwersalnymi polami grzejnymi umożliwiają połączenie dwóch pól w jedno większe, na którym zmieszczą się duże naczynia.

Czyszczenie

Płyty indukcyjne – technologia indukcyjna zapewnia ogrzewanie wyłącznie naczyń i gotujących się w nich potraw. Powierzchnia wokół nich pozostaje chłodna. Nic się nie przypala, a na gładkiej i płaskiej powierzchni nie ukryje się żaden brud.

Płyty gazowe – płaskie powierzchnie płyt gazowych ze szkła ceramicznego są łatwiejsze w czyszczeniu niż te wykonane ze stali nierdzewnej. Jeśli podczas gotowania coś wykipi na płytę, wystarczy wytrzeć zabrudzenie ściereczką, nie martwiąc się o zarysowania i plamy.

Płyty elektryczne – utrzymanie czystości gładkiej ceramicznej powierzchni elektrycznych płyt grzejnych jest bardzo proste.

Bezpieczeństwo

Płyta indukcyjna – pole indukcyjne ogrzewa wyłącznie naczynia i znajdujące się w nich potrawy. Powierzchnia wokół niego pozostaje chłodna i bezpieczna w dotyku. Można również zablokować panel sterowania, aby uniemożliwić przypadkowe włączenie urządzenia.

Płyta gazowa – dobrze widoczny płomień sprawia, że gotowanie jest bezpieczniejsze. Gdy płomień przypadkowo zgaśnie, urządzenie automatycznie odcina dopływ gazu.

Płyta elektryczna – funkcja blokady uruchomienia zabezpiecza przed przypadkowym włączeniem płyty. Natomiast wskaźnik ciepła resztkowego informuje, że płyta jest chłodna i można jej bezpiecznie dotknąć.

Wybierz swoje urządzenie

Niezależnie od tego, jak lubisz gotować – przyrządzać kolacje dla dwojga, posiłki dla siebie czy smakołyki dla grupy przyjaciół – z pewnością znajdziesz dla siebie odpowiednią płytę grzejną Electrolux.

Zobacz produkty

Linia urządzeń Flex

Elastyczność w kuchni zwiększa wygodę gotowania. Nasze płyty grzejne zapewniają maksymalną elastyczność. Ponieważ kluczowe znaczenie ma wszechstronność, ta płyta umożliwia dostosowanie pól grzejnych do rozmiaru naczyń i swobodną regulację ustawień. Funkcje PowerBoost i PowerSlide pozwolą Ci skupić się na tym, co najważniejsze w kuchni – przyrządzaniu smacznych posiłków dla najbliższych osób.

Płyta grzejna, która dostosuje się do każdej wielkości naczynia

Płyta grzejna FlexiBridge® 800 sprawia, że gotowanie staje się wygodniejsze. Wybierz jedną z trzech opcji układu pól grzejnych, aby mieć większą swobodę gotowania jednocześnie w kilku naczyniach. Możesz wybrać dwa pola średniej wielkości, jedno małe i jedno duże lub jedno bardzo duże do grillowania „a la plancha”.

Płyta grzejna FlexiBridge® 800

Płyta grzejna FlexiBridge® 800

 • Flexibridge - powierzchnia grzejna dostosowuje się do kształtu naczynia
 • Strefy Infinite
 • Potrójna strefa XL
 • Hob2Hood® - czysta wygoda
 • Direct Access - natychmiastowa regulacja ustawień
 • Potrójne pole grzejne XL

  Powiększone pola grzejne umożliwiają użycie największych garnków i patelni, a nawet naczyń do paelli. Natomiast dzięki naszej technologii indukcyjnej nie trzeba martwić się o wydajność.

 • Funkcja Hob2Hood®

  Funkcja Hob2Hood® zapewnia bezprzewodowe połączenie płyty grzejnej z okapem. Wystarczy rozpocząć gotowanie, aby okap automatycznie dostosował swoje ustawienia, zapewniając siłę wyciągu odpowiednią do wybranej mocy grzania płyty. Dzięki temu można poświęcić całą uwagę gotowaniu.

 • Direct Access

  Elementy sterujące Direct Access pozwalają natychmiast dostosować ustawienia temperatury płyty kuchennej. Wystarczy jedno dotknięcie, aby wybrać żądany poziom. W ten sposób można błyskawicznie i bez wysiłku sterować płytą.

Połącz pola grzejne, korzystając z funkcji Bridge

Płyta indukcyjna Bridge 700 umożliwia połączenie dwóch pól grzejnych w jedną dużą powierzchnię do gotowania. Dzięki automatycznej synchronizacji temperatury i ustawień czasu jest to idealne rozwiązanie do użycia płyt grillowych typu plancha i naczyń do pieczenia.

Płyta grzejna Bridge 700

Płyta grzejna Bridge 700

 • Strefy Infinite - automatycznie dostosowanie do rozmiarów naczynia
 • Potrójna strefa XL
 • Hob2Hood® - czysta wygoda
 • ActiveTouch - podświetlenie elementów sterujących
 • Adaptacyjne pola grzejne Infinite

  Adaptacyjne pola grzejne Infinite dostosują się do rozmiaru Twoich naczyń, gdy tylko postawisz je na płycie. Pola te zapewniają ogrzewanie całej powierzchni bez względu na rozmiar naczynia, dostarczając ciepło bez utraty wydajności. Ciesz się precyzyjnym i efektywnym gotowaniem dzięki naszym adaptacyjnym polom grzejnym.

 • potrawy w naczyniach na płycie grzejnej i blacie
  Potrójne pole grzejne XL

  Powiększone pola grzejne umożliwiają użycie największych garnków i patelni, a nawet naczyń do paelli. Natomiast dzięki naszej technologii indukcyjnej nie trzeba martwić się o wydajność.

 • Funkcja Hob2Hood®

  Funkcja Hob2Hood® zapewnia bezprzewodowe połączenie płyty grzejnej z okapem. Wystarczy rozpocząć gotowanie, aby okap automatycznie dostosował swoje ustawienia, zapewniając siłę wyciągu odpowiednią do wybranej mocy grzania płyty. Dzięki temu można poświęcić całą uwagę gotowaniu.

 • cyfrowy wyświetlacz płyty grzejnej
  Sterowanie ActiveTouch

  Postawienie naczynia na płycie grzejnej powoduje automatyczne podświetlenie suwakowego elementu sterującego. Pozwala to intuicyjnie sterować urządzeniem. Wystarczy wybrać ustawienie mocy, przesuwając palcem, aby szybko rozpocząć gotowanie.

Trzy dobre wybory

4,8

4,8 (43 Opinie)

Płyta indukcyjna H2H SLIM-FIT z dotykowymi elementami sterującymi Direct Touch oraz funkcjami Multiple Bridge i PowerBoost.

5

5 (4 Opinie)

Bezramkowa płyta indukcyjna SLIM-FIT H2H, funkcjami Multiple Bridge i Booster, kolor czarny.

4,8

4,8 (292 Opinie)

Bezramkowa płyta indukcyjna SLIM-FIT H2H z funkcjami Bridge i Booster, kolor czarny.

Linia urządzeń Pure

Precyzyjna doskonałość za każdym razem. Te płyty grzejne stanowią doskonałe połączenie wzornictwa i funkcjonalności. Przed dotknięciem przycisku zasilania i włączeniem płyty elementy sterujące i pola grzejne nie są widoczne. Po włączeniu ożywa krystalicznie przejrzysty czerwony wyświetlacz LED, sygnalizując gotowość do rozpoczęcia gotowania. Niezależnie od tego, czy jest włączona, czy nie, płyta grzejna będzie nadawać Twojej kuchni wspaniały, nowoczesny wygląd.

Po prostu piękna – wyłączona i włączona

Lśniąca czarna powierzchnia wyłączonej płyty idealnie wtapia się w blat kuchenny. Wystarczy jednak jej dotknąć, aby płyta rozświetliła się, ukazując stylowo zaprojektowane elementy sterujące i pola grzejne. To eleganckie urządzenie będzie idealnym dodatkiem do każdej nowoczesnej kuchni.

Płyta grzejna Pure 600

Płyta grzejna Pure 600

 • Nowoczesność i elegancja
 • Strefy Infinite
 • Hob2Hood® - czysta wygoda
 • ActiveTouch - podświetlenie elementów sterujących
 • Indywidualny timer dla każdej strefy
 • naczynie na płycie grzejnej
  Adaptacyjne pola grzejne

  Adaptacyjne pola grzejne Infinite dostosują się do rozmiaru Twoich naczyń, gdy tylko postawisz je na płycie. Pola te zapewniają ogrzewanie całej powierzchni bez względu na rozmiar naczynia, dostarczając ciepło bez utraty wydajności. Ciesz się precyzyjnym i efektywnym gotowaniem dzięki naszym adaptacyjnym polom grzejnym.

 • Funkcja Hob2Hood®

  Funkcja Hob2Hood® zapewnia bezprzewodowe połączenie płyty grzejnej z okapem. Wystarczy rozpocząć gotowanie, aby okap automatycznie dostosował swoje ustawienia, zapewniając odpowiednią siłę wyciągu do ustawienia mocy grzania płyty. Dzięki temu można poświęcić całą uwagę gotowaniu.

 • Sterowanie ActiveTouch

  Postawienie naczynia na płycie grzejnej powoduje automatyczne podświetlenie suwakowego elementu sterującego. Pozwala to intuicyjnie sterować urządzeniem. Wystarczy wybrać ustawienie mocy, przesuwając palcem, aby szybko rozpocząć gotowanie.

 • Pola grzejne z własnym zegarem

  Jednoczesne gotowanie kilku potraw może być trudne, ale mogą w tym pomóc oddzielne zegary. Ustaw je dla poszczególnych pól grzejnych, aby po upływie odpowiedniego czasu automatycznie wyłączyły płytę. To praktyczna pomoc, dzięki której łatwo przygotujesz każdy posiłek.

Trzy dobre wybory

4,8

4,8 (32 Opinie)

Elegancka, bezramkowa płyta indukcyjna SLIM-FIT Pure, z funkcjami H2H i ActiveTouch.

4,8

4,8 (32 Opinie)

Elegancka płyta indukcyjna SLIM-FIT Pure z funkcjami H2H oraz ActiveTouch.

4,9

4,9 (11 Opinie)

Płyta indukcyjna Infinite Pure™ ze sterowaniem DirectAccess.

Linia urządzeń Sense

Pozwól, by nasza płyta grzejna pomagała Ci w gotowaniu na każdym etapie przyrządzania potrawy. Nie pozwól, aby coś Cię ograniczało, gdy przejmujesz władzę nad kuchnią – koniec z domysłami, czy patelnia lub olej mają właściwą temperaturę, i ciągłą regulacją ustawień. Uwolni Cię od tego płyta indukcyjna SenseFry®. Wystarczy, że wybierzesz potrawę i oczekiwany efekt końcowy, a resztą zajmie się urządzenie.

Precyzyjne gotowanie bez wysiłku

Poznaj swoją nową pomoc w kuchni – płytę indukcyjną SensePro® 900. Jej bezprzewodowa termosonda mierzy temperaturę potraw, dzięki czemu pozwoli precyzyjnie smażyć i gotować, a nawet stosować metodę SousVide. Pewność doskonałych efektów za każdym razem.

Płyta grzejna SensePro® 900

Płyta grzejna SensePro® 900

 • Precyzyjne efekty gotowania
 • Ekran dotykowy - intuicyjnie sterowanie
 • Hob2Hood® - czysta wygoda
 • Indywidualny timer dla każdej strefy
 • regulowanie temperatury na ekranie dotykowym płyty grzejnej
  Ekran dotykowy

  Skorzystaj z zalet intuicyjnej obsługi, jaką oferuje kolorowy wyświetlacz dotykowy. Wybierz potrawę, którą chcesz przyrządzić, a płyta grzejna będzie na bieżąco wyświetlać informacje dotyczące poszczególnych pól grzejnych, co pozwoli Ci bez wysiłku monitorować proces gotowania. Otrzymasz również szczegółowe wskazówki krok po kroku, aby za każdym razem uzyskać równie doskonałe efekty.

 • Funkcja Hob2Hood®

  Funkcja Hob2Hood® zapewnia bezprzewodowe połączenie płyty grzejnej z okapem. Wystarczy rozpocząć gotowanie, aby okap automatycznie dostosował swoje ustawienia, zapewniając odpowiednią siłę wyciągu do ustawienia mocy grzania płyty. Dzięki temu można poświęcić całą uwagę gotowaniu.

 • zegar płyty grzejnej
  Pola grzejne z własnym zegarem

  Jednoczesne gotowanie kilku potraw może być trudne, ale mogą w tym pomóc oddzielne zegary. Ustaw je dla poszczególnych pól grzejnych, aby po upływie odpowiedniego czasu automatycznie wyłączyły płytę. To praktyczna pomoc, dzięki której łatwo przygotujesz każdy posiłek.

Zawsze doskonałe efekty

Płyta indukcyjna SenseFry® 800 rozwiązuje problem wyboru właściwych ustawień. Sensor smażenia utrzymuje właściwą temperaturę na całej powierzchni patelni. Bez konieczności zgadywania i regulacji ustawień. Teraz możesz bez wysiłku przyrządzać w domu idealnie usmażone naleśniki i soczyste steki.

Płyta grzejna SenseFry® 800

Płyta grzejna SenseFry® 800

 • SenseFry® - doskonałe efekty za każdym razem
 • Funkcja Bridge - elastyczne gotowanie
 • Hob2Hood® - czysta wygoda
 • Ekran dotykowy - intuicyjnie sterowanie
 • Indywidualny timer dla każdej strefy
 • przyrządzanie potrawy na patelni grillowej
  Funkcja Bridge

  Funkcja Bridge umożliwia połączenie dwóch pól grzejnych w jedną dużą powierzchnię do gotowania. Dzięki automatycznej synchronizacji temperatury i ustawień czasu jest to idealne rozwiązanie do użycia płyt grillowych typu plancha i naczyń do pieczenia.

 • Funkcja Hob2Hood®

  Funkcja Hob2Hood® zapewnia bezprzewodowe połączenie płyty grzejnej z okapem. Wystarczy rozpocząć gotowanie, aby okap automatycznie dostosował swoje ustawienia, zapewniając siłę wyciągu odpowiednią do wybranej mocy grzania płyty. Dzięki temu można poświęcić całą uwagę gotowaniu.

 • regulowanie temperatury płyty grzejnej
  Ekran dotykowy

  Skorzystaj z zalet intuicyjnej obsługi, jaką oferuje kolorowy wyświetlacz dotykowy. Wybierz potrawę, którą chcesz przyrządzić, a płyta grzejna będzie na bieżąco wyświetlać informacje dotyczące poszczególnych pól grzejnych, co pozwoli Ci bez wysiłku monitorować proces gotowania. Otrzymasz również szczegółowe wskazówki krok po kroku, aby za każdym razem uzyskać równie doskonałe efekty.

 • zegar płyty grzejnej
  Pola grzejne z własnym zegarem

  Jednoczesne gotowanie kilku potraw może być trudne, ale mogą w tym pomóc oddzielne zegary. Ustaw je dla poszczególnych pól grzejnych, aby po upływie odpowiedniego czasu automatycznie wyłączyły płytę. To praktyczna pomoc, dzięki której łatwo przygotujesz każdy posiłek.

My pilnujemy wody, Ty gotujesz pyszności

Płyta indukcyjna SenseBoil® 600 potrafi sama dopilnować gotowania wody. Automatycznie reguluje temperaturę, gdy płyn zbliża się do punktu wrzenia, po czym zmniejsza moc grzania, aby podtrzymać powolne gotowanie. Pozwala to skupić się na przyrządzaniu pysznych potraw zamiast na pilnowaniu wody.

Płyta grzejna SenseBoil® 600

Płyta grzejna SenseBoil® 600

 • Wrząca woda pod kontrolą
 • Hob2Hood® - czysta wygoda
 • Direct Access - natychmiastowa reakcja na zmianę ustawień
 • Strefy Infinite
 • naczynie z gotującą się zawartością
  Funkcja Hob2Hood®

  Funkcja Hob2Hood® zapewnia bezprzewodowe połączenie płyty grzejnej z okapem. Wystarczy rozpocząć gotowanie, aby okap automatycznie dostosował swoje ustawienia, zapewniając siłę wyciągu odpowiednią do wybranej mocy grzania płyty. Dzięki temu można poświęcić całą uwagę gotowaniu.

 • cyfrowy wyświetlacz płyty kuchennej
  Direct Access

  Elementy sterujące Direct Access pozwalają natychmiastowo dostosować ustawienia temperatury płyty kuchennej. Wystarczy jedno dotknięcie, aby wybrać żądany poziom. W ten sposób można błyskawicznie i bez wysiłku sterować płytą.

 • Adaptacyjne pola grzejne Infinite

  Adaptacyjne pola grzejne Infinite dostosują się do rozmiaru Twoich naczyń, gdy tylko postawisz je na płycie. Pola te zapewniają ogrzewanie całej powierzchni bez względu na rozmiar naczynia, dostarczając ciepło bez utraty wydajności. Ciesz się precyzyjnym i efektywnym gotowaniem dzięki naszym adaptacyjnym polom grzejnym.

 • gotująca się woda w naczyniu
  PowerBoost

  Włącz funkcję PowerBoost, aby błyskawicznie uzyskać maksymalną temperaturę podczas gotowania. To idealny sposób na szybsze przyrządzanie potraw. Zagotowanie wody potrwa krócej niż kiedykolwiek, a patelnia będzie niemal natychmiast gotowa do smażenia.

Trzy dobre wybory

4,7

4,7 (31 Opinie)

Płyta indukcyjna SenseFry® z funkcją H2H i precyzyjną regulacją temperatury Direkt Touch i opcją PowerBoost.

Bezramkowa płyta indukcyjna SenseFry® z kolorowym wyświetlaczem i funkcją Bridge.

4,9

4,9 (167 Opinie)

Płyta indukcyjna SenseBoil® seria 600 pilnuje wrzącej wody. Temperatura jest automatycznie regulowana, gdy woda zbliża się do punktu wrzenia, aby delikatnie się gotowała, a Ty możesz skoncentrować się na tworzeniu pysznych dań.