Przewodniki dla kupujących

Znajdź płytę grzejną idealnie dostosowaną do Twoich potrzeb

Typ

Indukcyjna – wykorzystaj w pełni swoje umiejętności kulinarne – w mgnieniu oka. Płyty indukcyjne szybko nagrzewają naczynia i reagują na regulację temperatury, która ma niebagatelne znaczenie podczas codziennego gotowania.

Gazowa – popularny wybór zarówno wśród domowych kucharzy, jak i profesjonalnych szefów kuchni. Płyty gazowe umożliwiają łatwą regulację mocy grzania i użycie dowolnego rodzaju naczyń. Wysokowydajne palniki nowej generacji marki Electrolux umożliwiają do 20% szybsze gotowanie niż standardowe palniki gazowe.

Elektryczna – sprawdzone klasyczne rozwiązanie z elementami grzejnymi ukrytymi pod gładką powierzchnią. Dzięki temu elektryczne płyty grzejne są łatwe w czyszczeniu.

Szerokość

Wybierz płytę grzejną odpowiednią do dostępnego miejsca.

< 40cm – niewielkie płyty mające jedno lub dwa pola grzejne. Idealnie nadają się do mniejszych kuchni.
60 cm – jest to najczęściej spotykany rozmiar płyty, który sprawdzi się w większości zastosowań, oferując trzy lub cztery pola grzejne.
65cm > tej wielkości płyty, wyposażone nawet w sześć pól grzejnych, to idealny wybór dla większej rodziny lub aspirującego domowego kucharza. Niektóre modele oferują również rozszerzane pola grzejne. Do wyboru są płyty o szerokości: 68cm, 70cm, 75cm, 80cm lub 90cm.

Porada eksperta: minimalna grubość blatu przy montażu nad szufladą 12 mm, a nad piekarnikiem 28 mm.

Styl gotowania

Szybkie dania – do dań z makaronem i potraw typu stir-fry najlepiej sprawdzi się szybko nagrzewająca płyta indukcyjna z funkcją zwiększenia mocy (booster). Również niektóre płyty gazowe są wyposażone w wydajny palnik do gotowania w woku, który doskonale nadaje się szybkiego przyrządzania potraw typu stir-fry dla całej rodziny.

Kąpiele wodne, gotowanie na parze itp. - płyta indukcyjna zapewnia niezbędną do stosowania takich technik precyzję regulacji temperatury.

Duże zapiekanki lub potrawy dla większej liczby osób – płyty gazowe i elektryczne oferują odpowiednią elastyczność dzięki zróżnicowanej wielkości palników i rozszerzeń pól grzejnych. Również płyty indukcyjne z uniwersalnymi polami grzejnymi umożliwiają połączenie dwóch pól w jedno większe, na którym zmieszczą się duże naczynia.

Czyszczenie

Płyty indukcyjne – technologia indukcyjna zapewnia ogrzewanie wyłącznie garnków i gotujących się w nich potraw. Powierzchnia wokół garnków pozostaje chłodna. Nic się nie przypala, a na gładkiej i płaskiej powierzchni nie ukryje się żaden brud.

Płyty gaz na szkle – urządzenia z gładką powierzchnią ze szkła ceramicznego są łatwiejsze w czyszczeniu niż te wykonane ze stali nierdzewnej. Jeśli podczas gotowania coś wykipi na płytę, wystarczy wytrzeć zabrudzenie ściereczką, nie martwiąc się o zarysowania i plamy.

Ceramiczne płyty elektryczne – gładką powierzchnię elektrycznych płyt grzejnych jest bardzo łatwo utrzymać w czystości.

Bezpieczeństwo

Płyta indukcyjna – pole indukcyjne ogrzewa wyłącznie garnki i znajdujące się w nich potrawy. Powierzchnia wokół pola pozostaje chłodna i bezpieczna w dotyku. Można również zablokować panel sterowania, aby uniemożliwić przypadkowe włączenie urządzenia.

Płyta gazowa – dobrze widoczny płomień sprawia, że gotowanie jest bezpieczniejsze. Gdy płomień przypadkowo zgaśnie, urządzenie automatycznie odcina dopływ gazu. Niektóre płyty gazowe posiadają podświetlenie sterowania palnika, który jest używany oraz wskaźnik ciepła resztkowego po jego wyłączeniu.

Płyta elektryczna – funkcja blokady uruchomienia zabezpiecza przed przypadkowym włączeniem płyty. Natomiast wskaźnik ciepła resztkowego informuje, że płyta jest chłodna i można jej bezpiecznie dotknąć.

Porada eksperta: jeśli nie możesz się zdecydować, czy wybrać płytę indukcyjną, czy gazową, możesz wybrać płytę gazowo-indukcyjną marki Electrolux i cieszyć się korzyściami obu typów pól.

Wybierz swoje urządzenie

Niezależnie od tego, czy przyrządzasz kolacje dla rodziny, posiłki tylko dla siebie czy smakołyki dla grupy przyjaciół – z pewnością znajdziesz dla siebie odpowiednią płytę grzejną marki Electrolux.