Przewodniki dla kupujących

Znajdź płytę grzejną idealnie dostosowaną do Twoich potrzeb

Typ

Indukcyjna – wykorzystaj w pełni swoje umiejętności kulinarne – w mgnieniu oka. Płyty indukcyjne szybko nagrzewają naczynia i reagują na regulację temperatury, która ma niebagatelne znaczenie podczas codziennego gotowania.

Gazowa – popularny wybór zarówno wśród domowych kucharzy, jak i profesjonalnych szefów kuchni. Płyty gazowe umożliwiają łatwą regulację mocy grzania i użycie dowolnego rodzaju naczyń. Wysokowydajne palniki nowej generacji marki Electrolux umożliwiają do 20% szybsze gotowanie niż standardowe palniki gazowe.

Elektryczna – sprawdzone klasyczne rozwiązanie z elementami grzejnymi ukrytymi pod gładką powierzchnią. Dzięki temu elektryczne płyty grzejne są łatwe w czyszczeniu.

Szerokość

Wybierz płytę grzejną odpowiednią do dostępnego miejsca.

< 40cm – niewielkie płyty mające jedno lub dwa pola grzejne. Idealnie nadają się do mniejszych kuchni.
60 cm – jest to najczęściej spotykany rozmiar płyty, który sprawdzi się w większości zastosowań, oferując trzy lub cztery pola grzejne.
65cm > tej wielkości płyty, wyposażone nawet w sześć pól grzejnych, to idealny wybór dla większej rodziny lub aspirującego domowego kucharza. Niektóre modele oferują również rozszerzane pola grzejne. Do wyboru są płyty o szerokości: 68cm, 70cm, 75cm, 80cm lub 90cm.

Porada eksperta: minimalna grubość blatu wymagana do montażu naszych płyt grzejnych to od 25 do 30 mm.

Styl gotowania

Szybkie dania – do dań z makaronem i potraw typu stir-fry najlepiej sprawdzi się szybko nagrzewająca płyta indukcyjna z funkcją zwiększenia mocy (booster). Również niektóre płyty gazowe są wyposażone w wydajny palnik do gotowania w woku, który doskonale nadaje się szybkiego przyrządzania potraw typu stir-fry dla całej rodziny.

Kąpiele wodne, gotowanie na parze itp. - płyta indukcyjna zapewnia niezbędną do stosowania takich technik precyzję regulacji temperatury.

Duże zapiekanki lub potrawy dla większej liczby osób – płyty gazowe i elektryczne oferują odpowiednią elastyczność dzięki zróżnicowanej wielkości palników i rozszerzeń pól grzejnych. Również płyty indukcyjne z uniwersalnymi polami grzejnymi umożliwiają połączenie dwóch pól w jedno większe, na którym zmieszczą się duże naczynia.

Czyszczenie

Płyty indukcyjne – technologia indukcyjna zapewnia ogrzewanie wyłącznie garnków i gotujących się w nich potraw. Powierzchnia wokół garnków pozostaje chłodna. Nic się nie przypala, a na gładkiej i płaskiej powierzchni nie ukryje się żaden brud.

Płyty gaz na szkle – urządzenia z gładką powierzchnią ze szkła ceramicznego są łatwiejsze w czyszczeniu niż te wykonane ze stali nierdzewnej. Jeśli podczas gotowania coś wykipi na płytę, wystarczy wytrzeć zabrudzenie ściereczką, nie martwiąc się o zarysowania i plamy.

Ceramiczne płyty elektryczne – gładką powierzchnię elektrycznych płyt grzejnych jest bardzo łatwo utrzymać w czystości.

Bezpieczeństwo

Płyta indukcyjna – pole indukcyjne ogrzewa wyłącznie garnki i znajdujące się w nich potrawy. Powierzchnia wokół pola pozostaje chłodna i bezpieczna w dotyku. Można również zablokować panel sterowania, aby uniemożliwić przypadkowe włączenie urządzenia.

Płyta gazowa – dobrze widoczny płomień sprawia, że gotowanie jest bezpieczniejsze. Gdy płomień przypadkowo zgaśnie, urządzenie automatycznie odcina dopływ gazu.

Płyta elektryczna – funkcja blokady uruchomienia zabezpiecza przed przypadkowym włączeniem płyty. Natomiast wskaźnik ciepła resztkowego informuje, że płyta jest chłodna i można jej bezpiecznie dotknąć.

Porada eksperta: jeśli nie możesz się zdecydować, czy wybrać płytę indukcyjną, czy gazową, możesz wybrać płytę gazowo-indukcyjną marki Electrolux i cieszyć się korzyściami obu typów pól.

Wybierz swoje urządzenie

Niezależnie od tego, czy przyrządzasz kolacje dla rodziny, posiłki tylko dla siebie czy smakołyki dla grupy przyjaciół – z pewnością znajdziesz dla siebie odpowiednią płytę grzejną marki Electrolux.