Płyta indukcyjna z okapem (COMBO)

Płyta indukcyjna z okapem (COMBO)

Przewodnik zakupowy

Dowiedz się więcej o płytach indukcyjnych z okapem (określanych również jako płyta indukcyjna z wentylacją).

Swoboda projektowania kuchni

Zyskaj swobodę planowania kuchni. W tym duecie połączono płytę indukcyjną z mocnym, zintegrowanym wyciągiem, więc nie musisz martwić się o płytę grzewczą i osobny okap. Teraz możesz opracować plan swojej kuchni ze swobodą, jakiej potrzebuje Twoja kreatywność.

Przestrzeń pod płytą z wyciągiem

W przypadku płyty z wyciągiem Electrolux można zamontować pod płytą szufladę o pełnej głębokości, co zapewnia więcej przestrzeni na masywne naczynia, nawet garnki i rondle. Płyta z wyciągiem może być instalowana w blatach roboczych o grubości już od 4 mm.

Instalacje najlepsze w swojej klasie

Płyty z wyciągiem Electrolux są łatwe i szybkie w instalacji. Oferujemy nawet rozwiązanie bez orurowania w przypadku instalacji płyty z wyciągiem w wariancie recyrkulacyjnym. Oznacza to, że nie widać rurek, a powietrze krąży wewnątrz komory. Dzięki naszemu innowacyjnemu systemowi filtracji wilgoć jest wychwytywana, przez co nie ma ryzyka pojawienia się wody z kondensacji, która mogłaby uszkodzić meble.

Co oznacza instalacja z recyrkulacją lub odprowadzeniem powietrza?

W przypadku instalacji płyty z wyciągiem w wariancie z recyrkulacją wewnątrz komory występuje obieg powietrza. W przypadku montażu płyty z wyciągiem w wariancie z odprowadzeniem powietrza potrzebny jest otwór w ścianie umożliwiający ujście filtrowanego powietrza na zewnątrz.

 • Płyta z recyrkulacją
  Zalety okapów recyrkulacyjnych

  • Bardziej zrównoważone rozwiązanie, ponieważ mniej powietrza dostaje się do środowiska
  • Praktycznie zerowe straty energii wskutek długotrwałego odprowadzania ciepłego powietrza z pomieszczenia przez wyciąg kuchenny
  • Opcja bez orurowania
  • Nie są wymagane dodatkowe prace budowlane (nie ma konieczności przebijania ścian)
  • Filtr węglowy 2-w-1 o długiej żywotności pomaga utrzymać świeżość powietrza w kuchni
  • Zdejmowany filtr można łatwo wyczyścić w zmywarce i zregenerować w piekarniku, aby wydłużyć okres jego eksploatacji

 • Płyta z odprowadzeniem powietrza
  Zalety wariantu z odprowadzeniem powietrza

  • Wysoki przepływ powietrza
  • Wysoka skuteczność przy niskich ustawieniach wyciągu
  • Brak dodatkowych kosztów w przypadku filtrów z węglem aktywnym

Filtry 2-w-1 do recyrkulacji

Filtr węglowy 2-w-1 o długiej żywotności łączy filtrację tłuszczu i zapachów w jednym wkładzie.

1. Filtr tłuszczu wykonany jest z czarnej siateczki metalowej, która zbiera tłuszcz, olej i resztki jedzenia pochodzące prosto z procesu gotowania.

2. Następny w kolejności jest filtr o długiej żywotności – zbudowany z aktywnego węgla w postaci pianki – neutralizujący wszelkie zapachy.

Filtry do odprowadzania tłuszczu

Filtr tłuszczu pomaga usunąć tłuszcz zawarty w powietrzu kuchennym. Filtr tłuszczu używany jest, gdy urządzenie jest zainstalowane w wariancie z odprowadzeniem powietrza.

Czyszczenie filtrów 2-w-1

Czyszczenie normalne
Wyczyść swój filtr węglowy 2-w-1 o długiej żywotności, gdy zgromadzi się na nim zbyt wiele widocznych zabrudzeń. Powinno to nastąpić – zależnie od rodzaju gotowanych potraw – mniej więcej po 10–20 godzinach użytkowania. Jeśli realizujesz przepisy na potrawy o dużej zawartości oleju lub tłuszczu, rozważ częstsze czyszczenie filtra. Filtr należy czyścić ręcznie w ciepłej wodzie szczotką lub miękką gąbką bez detergentu. Można też wstawić go do zmywarki w temperaturze 65–70°C (przy czasie cyklu ponad 90 min) bez detergentów i naczyń w ładunku. Przed umieszczeniem go z powrotem w urządzeniu filtr musi zostać osuszony. Filtr należy suszyć w piekarniku przez 20–30 min w temperaturze 70°C. Piekarnik powinien pracować w trybie bez wentylacji (biernym)

Regeneracja filtra węglowego o długiej żywotności
Płyta ma wbudowany licznik, który przypomina o regeneracji filtra. Po 100 godzinach użytkowania wskaźnik filtra # zaczyna migać, sygnalizując, że nadszedł czas, aby zregenerować filtr. 1. Wyczyść swój filtr węglowy 2-w-1 o długiej żywotności w sposób opisany powyżej (normalne czyszczenie), aby usunąć z niego zabrudzenia i tłuszcz. Można też wstawić go do zmywarki w temperaturze 65–70°C (przy czasie cyklu ponad 90 min) bez detergentów i naczyń w ładunku. 2. Następnie należy umieścić filtr na 60 min do regeneracji w piekarniku pracującym w trybie bez wentylacji w temperaturze 100°C. Po zakończeniu regeneracji wkładamy filtr z powrotem do urządzenia. Maksymalna liczba cykli regeneracji wynosi 7. Po ich wykorzystaniu filtr należy wymienić

Czyszczenie filtrów tłuszczu

Filtr tłuszczu można płukać ręcznie gorącą wodą z detergentem lub czyścić w zmywarce przy użyciu detergentu. Filtr tłuszczu może być czyszczony dowolną liczbę razy bez konieczności wymiany.

Kup filtry

Uwaga: Rodzaj filtra zależy od urządzenia. Wejdź do sklepu firmy Electrolux i wyszukaj artykuł według numeru urządzenia/modelu, aby znaleźć odpowiednie części i akcesoria.

 • Płyta Bridge
  Ikona Bridge
  Bridge

  Funkcja Bridge umożliwia połączenie dwóch pól grzejnych w jedną dużą powierzchnię do gotowania. Dzięki automatycznej synchronizacji temperatury i ustawień czasu jest to idealne rozwiązanie do użycia płyt grillowych typu plancha i naczyń do pieczenia.

 • Płyta Double Bridge
  Ikona Double Bridge
  Double Bridge

  Płyta Double Bridge umożliwia połączenie dwóch sąsiednich pól grzejnych w celu utworzenia jednego większego obszaru grzejnego. Co najlepsze, funkcja ta działa z obu stron płyty. Obecnie można pomieścić na płycie większe naczynia i gotować ulubione potrawy na maksa.​

 • Płyta FlexiBridge®
  Ikona Flexibridge®
  FlexiBridge®

  Funkcja FlexiBridge® w naszej płycie indukcyjnej sprawia, że gotowanie jest wygodniejsze. Jedna z trzech opcji układu pól grzejnych zapewnia większą swobodę gotowania jednocześnie w kilku naczyniach. Możesz wybrać dwa pola średniej wielkości, jedno małe i jedno duże lub jedno bardzo duże do grillowania na płycie plancha.

 • Płyta Double FlexiBridge®
  Ikona Double FlexiBridge®
  Double FlexiBridge®

  Double FlexiBridge® zapewnia dwa 4-segmentowe obszary grzewcze, łącząc nawet 4 strefy dla maksymalnej elastyczności. Teraz możesz gotować przy użyciu garnków i rondli o różnych rozmiarach, ponieważ każdą stronę możesz dostosować do swoich potrzeb.​

 • Płyta Breeze
  Ikona Breeze
  Breeze

  Funkcja Breeze odświeża powietrze w kuchni przy niskim poziomie hałasu po zakończeniu gotowania. Teraz po posiłku możesz się zrelaksować lub spędzić czas w przyjemnym otoczeniu wolnym od dymu.

 • Płyta Hob2hood®
  Ikona Hob2hood®
  Hob2hood®

  Skoncentruj się na gotowaniu dzięki wyciągowi, który reguluje swoją moc automatycznie w miarę, jak zwiększasz lub obniżasz moc płyty. Technologia Hob2Hood® pozwala skupić się na przygotowywaniu jedzenia, podczas gdy płyta i wyciąg współpracują płynnie dla Twojej wygody.

Z funkcją Wi-Fi

Połącz urządzenie z aplikacją My Electrolux Kitchen App, by optymalnie wykorzystać możliwości płyty. Za pośrednictwem aplikacji możesz kontrolować wyciąg zdalnie, a aplikacja zawiera mnóstwo przydatnych przewodników, które prezentują sposób korzystania z funkcji urządzenia.

Aplikacja wysyła nawet powiadomienia, gdy nadchodzi czas na czyszczenie filtra.

Chcesz przystąpić do zakupu?
Czy wolisz kontynuować lekturę w następnym rozdziale?